پژوهشگران سوئیسی می گویند ریش مردان بیشتر از موهای سگ میکروب دارد

پژوهشگران کلینیک «هیرس لاندن» در سوئیس با بررسی میزان باکتری در ریش ۱۸ مرد و موی ۳۰ سگ به این نتیجه رسیدند که ریش مردان باکتری بیشتری دارد.
 
آنها این آزمایش را از طریق پویشگر ام آر آی انجام دادند و میزان آلودگی در پویشگری که توسط انسان و سگ استفاده شده را با آلودگی در دستگاهی که تنها توسط انسان استفاده شده مقایسه کرده اند.
 
نتیجه آزمایش نشان داد تمامی مردان ریش دار حاوی میزان بالایی میکروب بودند، در حالی که تنها ۲۳ سگ از ۳۰ سگ آزمایش شده دارای باکتری بودند. حتی، میزان میکروب در ریش هفت تن از مردان به قدری بالا بود که احتمال داشت به بیماری فرد منجر شوند.
 
پویشگری که تنها توسط انسان استفاده شده بود نیز میزان آلودگی بالاتری نسبت به پویشگری که سگ و انسان در آن آزمایش شده بودند داشت.
 
پژوهشگران پس از انجام این آزمایش به این نتیجه رسیدند که میزان باکتری موجود در ریش مردان به مراتب بیشتر از میزان میکروب در همان اندازه موی سگ هاست و این میکروب ها اغلب برای انسان بیماری زا است.
 
آنها می گویند در آینده این آزمایش را با موی سر زنان تکرار می کنند، اما گمان می کنند به نتیجه ای مشابه دست پیدا کنند.
+25
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  مثل همیشه، فرهنگ ما از این لحاظ که زود پاسخها را پیدا میکند، پیدا کرده، چون: آخوند شپشو، بنی آدم اعضای یک پیکرند و و و
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  سگ حیوان نجیب و مهربانی است اما ما گاها سگ هار و هرز هم زیاد می بینیم. پس بی دلیل نیست انهائیکه ریش های بلند زبیعت بانها داده یک وابستگی و همخوانی با سگ های هار هرزه واغ واغ کن دارند و بیماری اینگونه ریش دار ها بمراتب زیاد تر و کشنده تر از سگ هار است. اینگونه افراد انجنان بیماری سهمگینی دارند که از واغ واغ کردن نه تنها خسته نمیشوند بلکه از لب و دهان انها ساعتها مایه کشنده هاری تراوش میشود
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ریش انسان اگر اینطور باشه پس ریش خامنه ای و اخوندها باید فاضلاب باشه
  0
  1
  شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  نظر شما چیست؟