عراق هم از پشت به جمهوری اسلامی خنجر زد : «آماده افزایش تولید نفت خود هستیم»

سایت دماوند :همزمان با پایان معافیت‌های آمریکا به خریداران نفت ایران، عراق هم آمادگی خود را برای افزایش روزانه ۲۵۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت اعلام کرد.
 
یک مقام عراق، که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک است، با اعلام این مسئله گفته که «وضعیت تقاضا در بازار در روزهای آینده روشنتر خواهد شد».
 
عراق هم‌اکنون روزانه بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کند که نزدیک به چهار برابر صادرات نفت روزانه ایران است.

این در حالیست که با تصمیم جدید دولت آمریکا، صادرات نفت ایران تقریبا به صفر می‌رسد.
 
دولت عراق پیشتر اعلام کرده بود که اگرچه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است اما این تحریم‌ها را در راستای منافع ملی خود اجرا می‌کند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی در بهمن ۱۳۹۷ گفته بود که عراق ماهانه ۲۰۰ میلیون دلار پول صادرات گاز از ایران به این کشور را به بهانه تحریم‌ها پرداخت نمی‌کند.
 
زنگنه افزود بود: «هیچ کشوری حاضر نیست خودش را فدای ما کند.»
 
سعید بشیرتاش، فعال و تحلیلگر سیاسی می‌گوید که تصمیم عراق برای افزایش تولید نفت و جبران حذف ایران از بازار نفت، یعنی «شکست تمام‌عیار پروژه ۴۰ ساله رژیم در ایجاد امت اسلامی که ایران را به خاطرش وارد جنگ‌ها و سنگین‌ترین تحریم‌ها و صدها میلیارد دلار سرمایه کشور را نابود کرد.»
 
بشیرتاش می‌افزاید که تصمیم عراق به معنی «شکستن کامل همه توهمات جمهوری اسلامی در زمینه فرادولت-ملت عمل کردن» است.
جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر، میلیون‌ها دلار از سرمایه مردم ایران را هزینه حمایت از شیعیان عراق و تنش‌های فرقه‌ای در این کشور کرده است.
+77
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  همه جا افراد خائن هستند، پاینده ایران
  77
  9
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  آخ که قیافه آخوندها دیدن داره
  2
  71
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  دمش گرم
  3
  69
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  ولی بالا بردن تولید به دستور خود ایران بوده، اگر قرار باشه ایران نفت عراق را قطع می کند، آمریگا پرستان بروند جلو بوق بزنند
  71
  4
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. دستور ایران!؟ بابا خیلی متوهم هستین شماها. یعنی خیلی مال ٢ دقیقه أتون هست. لابد افزایش تولید روسیه و عربستان هم دستور ایران بوده؟
  1
  41
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. لابد نپرداختن پول نفت و گاز و برق به ایران هم دستور ایران بوده؟ حاضرم پول ام آر آی مغز شماها رو وقتی یه روانپزشک داره به اسکن نگاه میکنه رو بپردازم که بفهمم دقیقا از کدوم نقطه جریان خون به مغز تون قطع میشه
  1
  42
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان

  خوب مشکلش چیست؟ آمریکایی ها پول نفت را میدهند به عراق. عراقی ها هم دلار میاورند مشهد و زن صیغه ای میکنند. زنهای صیغه ای هم پولشان را میدهند لوازم آرایش چینی میخرند. ما کلا مسیر انتقال پول هستیم که خوب شرافتمان زیر دست و پای همه له شده است.
  2
  26
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  عراق از پشت خنجر زد؟. ژاپن هند و باقی کشورا چی؟ اوناکه نفت نمیخرن چی؟. اسم این رفتار خنجر زدن از پشت نیست. اسمش قطع معامله با تروریستها هست. قطعا نویسنده با تروریستای جمهوری اسلامی ایران سمپاتی داره و طرفدارشونه
  2
  33
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  برای اینکه همه کشورا دوست دارندوارد جامعه جهانی بشوند الا ملاهای اسکل
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  فقط از پشت ؟ آخوند را سوراخ سوراخ کرد
  0
  25
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۸
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  حالا بحضیها چرا از خودشون نمیپرسند عراق که به ما غرامت جنگی بدهکاره چرا اجناس مورد نیاز مارا بجای پول ان به ایران نمیفرسته.جواب اینه این مسئله غرامت هم دروغی بود مثل برق واتوبوس مجانی.چرا که در هیچ غرامت جنگی به ایران بدهکار نیست و در هیج جا قرارداد متارکه هنگ هم مرقوم نشده،اگر ایران هم در اینده این مسئله را بخواهد از طری دادگاه بینالمللی حل کند به ضررش خویاهد بود،چرا که عراق در انصورت مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بابت یکسال اول جنگ،تازمانیکه عراق قحنامه متارکه نجگ را قبول کرد باید بپردازد و ایران بخاطر ادامه جنگ تا زمان پذیرش قرارداد به عراق غرامت بدهد. به این خاطر الاغهایی مث ولایتی هیچ کجا در مورد غرامت در قرارداد پایان جنگ یک کلمه اضافه نکردند.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. اینو باید بفرستید پیش حکیم باشی که مقداری خاک تربت حسین و فضله موش بارگاه امام رضا براش تجویز کنه.اخه این و ام ار ای.بگو حاضرید پول یک رفت و برگشت کربلا را برای سفر درمانی به ایشان بدید
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::amirpalang - لندن، انگلستان::]. شدیم تسمه نقاله😂😂
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
  نظر شما چیست؟