عکسی که باعث خشم حاکم دبی شد : «این شأن ما نیست»

العربیه :شیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم، حاکم دبی، تصویری از یکی از ادارات این کشور در صفحه توئیتر و اینستاگرام خود منتشر کرد و در ذیل آن نوشت: «این شأن ما نیست».
 
این تصویر توسط یک مشتری پنهانی که از سوی نهادهای نظارتی امارات به یکی از شعب اداره پست این کشور ثبت شد. حاکم دبی درباره این تصویر توضیح داد: «این سطح ماست، این [شیوه] خدمت‌رسانی ما نیست. کسی که در چنین سطحی کار کند، در تیم من نخواهد ماند».
 
حاکم دبی به نظارت مستمر علنی و پنهانی بر روند خدمت‌رسانی به شهروندان امارات معروف است و درباره او گفته می‌شود که کوچکترین‌ جزئیات امور حکومت را نیز زیر نظر دارد.
 
او در صفحه توئیترش نوشت: «گروهی را برای بازرسی سطح خدمت‌رسانی پست امارات به یکی از مراکز پست فرستادیم و گروه بازرسی این گزارش را در اختیار ما قرار داد. این گزارش را در کمال شفافیت پیش روی همگان می‌گذارم و به همه شاغلان دولتی می‌گویم که هیچ چیزی بدون نظارت شفاف نخواهد ماند». در گزارش هیات بازرسی آمده که مراجعه‌کنندگان باید مدت زیادی برای انجام کارهایشان صبر می‌کردند و نحوه خدمت‌رسانی متناسب با نیاز مشتریان نبوده و همچنین ظرفیت پذیرش این اداره با تعداد مشتریان تناسبی نداشت.
+194
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  ایکیوسان - زوریخ، سوییس

  هر چی درد وبلا داری بخوره تو سر آخوند و سپاه تروریست و فاسد وحشی ولواط کار ایران
  13
  273
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
  ۵۳
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  دوستم دبی زندگی میکنه میگه چنین انسانی روی کره زمین نمیشه پیدا کرد
  5
  214
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  هنوز تو صف نذرى قابلمه تو سرش نخورده تا قدر بدونه!! شیش نفر تو صف وایسادن!!
  4
  141
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  کاش یه جو غیرت و وطن پرستی تو رو ملاهای حـ... ایران داشتن
  5
  164
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  (ز شیر شتر خوردن و سوسمار - آخوند ها به جایی رساندست کار) ( که ما شیخ دوبی کنیم آرزو - تفو بر تو ای چرخ گردون، تفو)
  61
  76
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  و ما همچنان به فرهنگ 2500 سالمون میبالیم و عربارو مسخره میکنیم . توهم پدر ما ایرانیارو در آورده . ربطی هم به آخوند ماخوندا نداره . خودمون بد شدیم .
  5
  148
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن

  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. فعلا با همین حرفا مشغول باشین. شاهنامه موقعی سروده شد اوضاع ایران و حکومت عباسیان یا امپراطوری عباسیان شکر اب بود. باهم دشمن بودن. الان تو همون نروژ اگه بری اسناد شهرتون قطعا نامه هایی پیدا میکنی توشون کلی به المان و المانی فحش دادن. تاریخ نامه ها رو نگاه کنی مربوط به جنگ جهانی دومه. ایا الان اوضاع همونه؟ . تنها مردمی که تو تاریخ گیر کردن ماها هستیم. عاشورا اسلام غار نشینی قران شاهنامه تاریخ هخامنشی تمدن ۲۷۰۰ سال پیش و غیره. امارات اسلامیه وضعشو ببین حتی وضع و شرائط کارگراشون بهتر از یه معلم تو تهرانه. ملخ میخورن؟ ما هم میخوریم. خیلی وقته میخوریم . شتر سوار میشن؟ ما هم سوار میشدیم و به قول حاجی های ثروتمند ما حتی پول شتر نداشتیم و سوار خر میشدیم. هنوزم سوار میشیم. شیر شتر میخورن؟ ما هم میخوریم نه تنها ایران بلکه تو ژاپن شیر شتر میخورن. اسم این رفتارها به نظر من کینه توزی و غرض ورزیه. و خودم شخصا بخوام بگم اسمشو میتونم حسودی و تنگ نظری بزارم. ما چشم دیدن پیشرفتشونو نداریم. اونقدر عقب موندیم شنیدن این اخبار باعث عقده میشه تا تفکر
  14
  87
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  چرا عکس ملت متمدن ایران را که در صف گوشت یخزده از سر و کول هم بالا میرن و رکیکترین فحس ها را نصیب هم میکنند و گه گداری دست به تیزی میبرند و شکمن هموطن را بخاطر یک کیلو گوشت که معلوم نیست گوشت چی است را سفره میکنندس نمی برند و به این بابا نشون بدن.مطمئا اگر چشمش به این عکسها بیفته میگه کره زمین را لطفا نگه دارید ما میخواهیم پیاده شویم.
  6
  57
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. گرامی ، شگفت زده هستم که در ژاپن زندگی میکنی اما هنوز معمای برجسته بودن و شاخص بودن ژاپن را درک نکرد ه ای . ژاپن با خاک یکسان شد ، اما بخاطر اصالت و هویت ملی و شناخت و خرد گرایی دوباره شماره یک شد . ایران همه تاریخ و هویتی داشته که متاسفانه زیر خاکستر و خاک و غبار و جهل و نادانی و دین گرایی به فراموشی رفته . تنها با اتما به همان ارزش هاست که می‌توان از تجزیه ، جنگ داخلی و رهایی از تازی پرستان اقدام کرد ،
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۷
  ۳۲
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. ببین به این چیزا باشه چرا ژاپن خاکستر شد؟ چرا سیصد سال دروازه هاش بسته بود؟. پیشرفت و تفکر اینده نگرانه به اصالت و نژاد و ژن و خون نیست. اگه به این چیزا باشه و واقعا شما قبول دارین این حرفتونو پس امارات با اصالت تر هست و نژادشونم بهتره تا ایران. چرا؟ چون وضعشون بهتره. از دمپایی و راه رفتن تو افتاب رسیدن به امروز. یعنی از هیچ.
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  ملتهای کهن چون اینده ای ندارند همیشه در گذشته سیر میکنند. ارنولد توین بی . به تمسخر دنیا ادامه دهید متوهمانی که گمان میکنند تمدن و تاریخی همزاد بینگ بنگ دارید که روزی میرسه که موزامبیک فضاپیما میفرسته ولی شماها کماکان در توهمات باستانپرستی و انسانپرستی مزخرف خود گیر خواهید بود تو گویی زمان در مغز شما فریز شده.در اینکه اخوند و دین سیاسی هزار سال مملکت را عقب برد شکی نیست اما قدرت رسما دست باستانپرستان و انسانپرستان متوهم قومیت ضد دین مرکز نشین بیافتد مملکت را 2500 سال عقب خواهند برد چون چیزی بنام اعتدال و اعتراف به حقوق انسانها در قاموش وجودی انها وجود ندارد و خود را ملک الرقاب ملیتهای دیگر میدانند صد البته اگر تا ان زمان چیزی از این باصطلاح مملکت باقی مانده باشد. وقتی جلبک مغزانی وجود شاه را بر وجود قانون مدنی در کشور ارجح میدانند جرج واشنگتن و ابراهام لینکلن و مرکل را هم اگر بر مسند قدرت باشد فاسد و قدرت طلب میکنند. امیدوارم یاد بگیریم به تفاوتها و بخصوص تفاوتهای زبانی و قومیتی احترام بگذاریم حتی اگر در درون از منتفر باشیم و الا فقط خدا میداند اینده این مملکت چه خواهد بود
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  ملتی که از اصالت و هویت ملی تعریفی نفرت افکنانه دارد و در کنار ان سخن از خرد گرایی میزنند تعجبی نیست که خامنه ای و جانورانی مثل او بر مسند باشند. چون این بیچاره هم به نحوی دیگر همین اراجیف را به شکلی متفاوت میبافد.
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
  ۳۷
  خورشیدخانم - وین، اتریش
  ملت ذلیل ایران حق تان مشتی ملای کثافت است که ایران را ویران کردن و شماها هیچ نشان ندادید که ایران نیاز به حمایت ملی دارد.بدبختهای ترسو.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::soroshkhani - توکیو، ژاپن::]. نه گرامی. تمدن و فرهنگ با ثروت و امکانات فرق دارد . هر کشور و یا انسان ثروتمندی الزاما با فرهنگ نیست. نمونه اش آقا زاده ها . من حاکم دبی را قبول دارم و شایسته احترام است ؛ حتی در فرهنگ سازی هم نسبت به منطقه پیشرفته بوده . و این کشور آینده خوبی دارد . اما همچنان از لحاظ فرهنگی بسیار ضعیف است . چرا که عموما به انسانها مثل کالا نگاه میکنند.
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۲
  نظر شما چیست؟