آواتودی: پاکسازی در سپاه با هدف اجرای کودتا

برکناری سردار جعفری فرماندە کل و دەها تن از فرماندهان میانی سپاهآواتودی : روز یکشنبە اول اردیبهشت ٩٨ علی خامنەای رهبر جمهوری اسلامی در حکمی سرلشکر محمد علی جعفری فرماندە کل سپاه را برکنار و سرتیپ پاسدار حسین سلامی را با ترفیع درجە بە سرلشکری بعنوان جایگزین او منصوب کرد. یکروز پیش از این سردار فتح اللە جمیری جایگزین سردار علی نصیری در مقام حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. جایگزینی سردار علی نصیری در شرایطی انجام شد کە بە گفتە منابع آواتودی در سپاه پاسداران، روشن نیست نصیری چرا مدتی بر سر خدمت حاضر نشدە است!؟
 
بنابر گزارش منبع آواتودی در سپاه پاسداران، بیش از ٦٥ تن از فرماندهان نظامی ردە میانی سپاه پاسداران در بیش از ٢٠ استان کشور ظرف ٣ ماه گذشتە برکنار و پاسدارهای دیگری جایگزین شدەاند. در بدنە سپاه این عزل و انتصابها تحت عنوان تغییر ساختاری سپاه پاسداران شامل بیش از یکصد تن دیگر شدە است. ولی پرسش اساسی بدنە سپاه اینستکە با وجود ١٧ سرلشکر دیگر در سپاه پاسداران، چرا سرتیپ پاسدار حسین سلامی با ارتقاء درجە بە فرماندهی کل سپاه منصوب شدە؟
 
طبق اطلاعات رسیدە؛ علی خامنەای رهبر جمهوری اسلامی، طرح برکناری حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی را پذیرفتە و قرار است این طرح در چند مرحلە توسط سپاه پاسداران بە مورد اجرا درآید.
 
محمد علی یا عزیز جعفری اسفند ٩٧ در گزارشی  بە فرماندهی کل قوا، هرگونە مداخلە سپاه در برکناری حسن روحانی را، بمثابە بە خطر افتادن انقلاب اسلامی توصیف کردە است. گزارشی کە با مخالفت قاسم سلیمانی و بیت رهبری جمهوری اسلامی مواجە شد.
 
سردار حسین سلامی بعنوان یکی از تندروترین فرماندهان سپاه هیچگاه تحلیلی را کە بر خلاف میل بیت رهبری باشد ارائە ندادە است. از اینرو بهترین گزینە برای طرح محرمانە برکناری حسن روحانی کە با اسم جلوگیری از فتنە ٩٨ وارد فاز اجرایی شدە، سردار حسین سلامی است.
 
در این میان پیش از اجرای طرح برخورد آنچە فتنە ٩٨ نامیدەاند، حفاظت اطلاعات سپاه، کلیە فرماندهان و مسوولان سپاه در سراسر کشور کە بە نوعی توسط سردار جعفری منصوب شدەاند را برکنار کردەاند. پس از روشن شدن ماجرای قتل رفسنجانی با دستور مجتبی خامنەای فرزند علی خامنەای، فرماندهانی کە نسبت بە قتل رفسنجانی ابراز نگرانی کردەاند را نیز بە لیست سیاه بیت رهبری افزودەاند.
 
تابستان گذشتە درز هزاران سند سری از فعالیتهای هستەای، موشکی و عملیات برون مرزی سپاه قدس بە خارج کشور و خروج ٣ تن از عناصر کلیدی سپاه از کشور، برای نخستین بار بحث نفوذ دشمن در ردەهای حساس سپاه را مطرح کرد. هیچ یک از فرماندهان سپاه حاضر بە پذیرش مسوولیت این رسوایی اطلاعاتی نشدە و در محافل درونی بە نوعی احتمال همدستی اطرافیان حسن روحانی با دشمنان جهت تضعیف سپاه را مطرح کردند.
 
زمانی خبر اختلافات درونی محمد علی جعفری با قاسم سلیمانی و بیت رهبری نظام بە ردەهای میانی سپاه درز کرد کە سرلشکر جعفری و ١٥ سرلشکر دیگر  سپاه، اهدای مدال ذوالفقار بە قاسم سلیمانی توسط علی خامنەای را تبریک نگفتند.
 
عزل و نصبهای درونی سپاه با هدف زمینەسازی برای کودتایی است کە پیشتر آواتودی دربارە آن گزارشهایی را منتشر کردە است. در این میان از دید برخی کارشناسان آمریکایی، قرار گرفتن حسین سلامی در رأس سپاه پاسدارن را کە کمتر از ٢ هفتە پیش وارد لیست گروەهای تروریستی آمریکا شدە است را بالا می برد.
+79
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  چقدر خوشحالم که شاهد گور به گور شدن آنان و آنهم بدست خودشان هستم، همانند انگل و کرم هایی که در یک لاشه، که بعد از تولید و مثل بیحد و نسب، در پایان شروع بخوردن خود کرده و در پایان خود نیز نابود میشوند!
  15
  104
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  اهرا بلاد فخیمه در یکی دوسال گذشته هارد دیسک چند تن از لعنت الله های انتسابی را در مملکت امام زمان عوض کرد همانطور که همه دیدیم اخریش میمون الله جزایری بود،این دست غیبی امام زمان که در اصل همان اداره مستعمرات بلاد فخیمه است باز تصمیم به امداد غیبی برای نجات گماشتگانش در مستعمره ای بنامن ایران در خاور میانه زده..ببینیم اینبار ایران و ملت ایران چه تاوانی را باید برا حماقت سال ۵۷ خود بپردازند
  7
  27
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  اونایی که میگفتن خدایی (ذات هستی) وجود نداره میبینید که همون خدا شمشیری به نام ترامپ آفرید و این آدمکشهای آخوند و پاسدار رو به جون هم انداخته. پس خدا هست. همه حاکمان ظالم تاریخ هم همینجوری یهو گور به گور شدن. فقط با خواست و قدرت ذات هستی.
  26
  39
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  شرم بر کسانیکه با تکیه بر ادیان بر مردم ساده دل چیره شدن.ماهیت کثیف دین بر همگان مشخص شده و مرگ این لاشخوران نزدیکه.
  10
  41
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  گزارش آبدوخیاری. اصلا چه دلیلی برای کودتا هست این انتر آخرین رئیس جمهور ایرانه برای سال 1400 دیگه نخست وزیری میشه.
  16
  27
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ساختار جمهوری اخوندی و سپاه چون بدون منطق و بر اساس شریعتی منسوخ و قرون وسطائی هست به تدریج که جلوتر برود ماهیت تحجری خودش را بیشتر نشان میدهد و اگر در سپاه گروهی تواما نیمه مذهبی و نیمه ایرانی بودند حالا گروه تماما عقب افتاده ی نجفی های بیسواد و غیر ایرانی و بی میهن بر گروه دیگر فائق امده و این باعث شکافی عظیم در بطن همان سپاه خواهد گردید و ماهیت غیر ایرانی سپاه بیشتر اشکار خواهد شد
  8
  29
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. جناب پاره اس! دلیل زیاده، کو عقل فهیم؟
  3
  5
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  کل جریان در یک کلمه خلاصه میشود، اینا رفتنی هستند بالا بری پایین بیایی بازم رفتنین این پارس خودرو هم الکی خودشو بدر و دیوار میزنه
  4
  17
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. مشنگ واقعا امید داری این حکومت چپل تا 1400 بمونه. دیپلم گرفتی؟
  3
  8
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۱
  نظر شما چیست؟