درگیری نیروهای ایرانی و روسی در سوریه

العربیه: منابع محلی سوری شنبه 20 آوریل از وقوع درگیری میان نیروهای دژبان روسیه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در اطراف فرودگاه حلب و در مناطق شرق این شهر در شمال سوریه خبر دادند.
 
این منابع محلی سوریه توضیح دادند که این درگیری‌ها میان دو همپیمان رژیم سوریه از دو روز پیش آغاز شده است و روز جمعه شدت یافته است.

این درگیری‌ها با تهدید هواپیماهای روسی به بمباران مواضع نیروهای سپاه پاسداران ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن وارد مرحله جدیدی شده است.
 
طبق این منابع درگیری پس از آنکه صورت گرفت که نیروهای روس از نیروهای تابع ایران خواسته بودند تا فرودگاه حلب را تخلیه کنند اما شبه نظامیان وابسته به سپاه با خواسته روس‌ها مخالفت کردند که در نتیجه آن درگیری آغاز شد.
 
در همین راستا و با عدم پذیرش درخواست نیروهای روسی از سوی نیروهای سپاه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران درگیری‌ها مبنی بر تخلیه فرودگاه حلب درگیری‌ها شدت گرفته و با دخالت جنگنده‌های روسی و پرواز آنها در ارتفاع کم و تهدید مستقیم آنها به بمباران مواضع سپاه و شبه‌نظامیان ایرانی پایان یافت.
شایان ذکر است که این نوع درگیری‌ها در نوع خود اولین نبوده بلکه روزهای قبل از آن نیز شاهد درگیری گروهی از شبه‌نظامیان وابسته به ایران از منطقه «نبل» و«الزهراء» و حمله آنها به یکی موانع نظامی تحت کنترل روس‌ها بود که به دلیل اختلاف میان دو طرف بر سر تقسیم نفوذ در خاک سوریه صورت می‌گیرد.
همچنین درگیری‌هایی در شهرک‌های شرقی شهر حلب میان شبه‌نظامیان وابسته به روسیه و شبه‌نظامیان وابسته به ایران صورت گرفت که به راندن شبه نظامیان ایرانی از منطقه انجامید.
 
در هفته گذشته نیز درگیری‌هایی در بیش از یک موضع میان شبه‌نظامیان ایرانی و نیروهای دژبان روسیه اتفاق افتاد و در این میان بعضی از گروه‌های شبه‌نظامی سرگردان به طرف ایرانی پیوسته‌اند که در شهر حلب کمپین گسترده‌ای را برای سربازگیری به راه انداخته‌اند.
 
علاوه بر آن اخباری مبنی بر حضور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در شهر حلب برای اداره این بحران و رسیدن به راه حلی برای منع درگیری‌ها با روس‌ها در این شهر، منتشر شده است.
 
تکذیب درگیری مسلحانه روسیه و ایران در سوریه
ارتش سوریه در بیانیه‌ای بروز درگیری مسلحانه میان نیروهای ایرانی و ارتش روسیه در شهرهای حلب و دیرالزور سوریه را تکذیب کرد.
+116
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  آنقدر بزنند همو که جون از ....در بیاد امیدوارم که نیروهای هر دوطرف که تروریست هستند به درک واصل شوند
  9
  94
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  ای تکذیب کرد بیتر در کشورهای دیکتاتور زده شنیده میشود آخوند در روز هزاران بار این کلمه را تکرار می کنند مثل آچار فرانسه
  3
  57
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اخوند نفهم به دو نفر پناه آورده که از خودش گشنه و وحشی تر هستند : پوتین و عرب . همینها هم بزودی میارندشون پایین
  1
  44
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مخ باختگان شیعه که بعلت کهولت های مغزی می خواستند یهودی کشی راه انداخته و به زعم خودشان امام زمان را از ته چاه جمکران بیرون بکشند حالا دیگر ماموریتشان بعنوان گرگ در سوریه پایان یافته و اگر همچنان با تصورات پوک مذهبی و مغزهای کوچک که 1400 سال هست رشد نکرده بخواهند قلدری کنند دیگر با داعش طرف حساب نیستند بلکه با روسیه و اسرائیل مواجه هستند و انقدر عرصه را بر این زباله های فکری تنگ خواهند کرد که خودشان بدنبال عافیت بدوند و یا به افتخار شهادت بخاطر کشک نائل آیند
  1
  42
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  یک روز آفتابی شاهد خواهیم شد که پوتین رژیم اخوندی را سه طلاقه میکنه . و حکم سرکوب نهایی پاسداران و فاطمیون در سوریه صادر میشه .
  2
  39
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. یک روز آفتابی شاهد خواهیم شد که پوتین رژیم اخوندی را غورت داده خخخخخ
  2
  25
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  فعلا آغا با حرکت اخیر امریکا، یه کیش داده شده، چیزی به مات شده نمونده.
  2
  22
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۵
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه
  نوش جان! خیال میکردند ایوان مخوف عاشق چشم ابروى مش قاسم شده است! خرحمالیهاى مش قاسم بى نتیجه ماند، على میماند و حوضش!
  0
  13
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  نظر شما چیست؟