پاسخ توئیتری وزارت خارجه آمریکا و اسرائیل به وزیر ارتباطات ایران : چیزی که عوض داره گله نداره

صدای آمریکا :وزارت خارجه آمریکا و اسرائیل از وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی که مدعی نقض آزادی بیان سلیمانی شده بود، درباره ستار بهشتی و بستن شبکه های اجتماعی سوال کردند.
 
حساب‌های توئیتر فارسی وزارت خارجه ایالات متحده و اسرائیل در دو توئیت جداگانه به حمایت «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی از قاسم سلیمانی با سوالاتی، ادعای او درباره نقض آزادی بیان قاسم سلیمانی را به چالش کشیدند.
 
این هفته که موضوع بسته شدن حساب اینستاگرامی قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران مطرح شد، ابتدا صفحه توئیتر فارسی رسمی وزارت امور خارجه اسرائیل نوشت: «اینستاگرم صفحه رسمی قاسم سلیمانی را بست. چیزی که عوض داره گله نداره...» در اقدامی کم سابقه، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی با بازنشر توئیت وزارت خارجه اسرائیل نوشت: «وقتی دهان یک مرد را می‌بندی،دروغگو بودنش رو ثابت نمیکنی، بلکه فقط به دنیا میگی از چیزی که او ممکنه بگه میترسی»
هرچند لحن وزیر جوان ارتباطات ایران کنایه به سانسور قاسم سلیمانی داشت اما او نمی دانست که این اظهارنظر او خیلی زود با واکنش های تندی در فضای مجازی روبرو می شود.
 
صدها کاربر این توئیت او را بهانه‌ای برای انتقاد از نقض حقوق بشر توسط او، دولت و حکومت جمهوری اسلامی کردند.
 
در این بین، حساب‌های توئیتری وزارت خارجه آمریکا و اسرائیل هم پاسخ دادند.
 
صفحه فارسی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی نوشت: «محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی اخیرا در حساب توییتر خود نوشت: وقتی دهان یک مرد را می‌بندی،دروغگو بودنش رو ثابت نمیکنی،بلکه فقط به دنیا میگی از چیزی که او ممکنه بگه میترسی. نظر شما؟ #ستاربهشتی»
اشاره این توئیت وزارت خارجه آمریکا به ستار بهشتی، کارگر وبلاگ نویس است.
 
او سال ۹۱، به خاطر چند پست انتقادی در وبلاگش بازداشت شد و دو روز بعد جنازه او تحویل خانواده اش شد.
 
با اینکه مقامات جمهوری اسلامی شکنجه و قتل او را تایید کردند اما هرگز پرونده او به سرانجام نرسید.
 
هشت سال است که مادر او به دنبال پرونده است.
 
اما حساب توئیتر فارسی وزارت خارجه اسرائیل هم به نوعی دیگر جواب وزیر ارتباطات ایران را داد: «وقتی شما توئیتر و فیسبوک را در ایران فیلتر می‌کنی و دهان میلیون‌ها ایرانی را می‌بندید، از چیزی که آنها ممکن است بگویند می‌ترسید.»
توئیتر و فیسبوک از زمان انتخابات سال ۸۸ به دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران فیلتر شد.
 
با اینکه رهبر، همین وزیر ارتباطات و سایر مقامات جمهوری اسلامی در توئیتر حاضر هستند اما هنوز این شبکه اجتماعی به روی مردم بسته است.
 
نهادهای بین المللی می گویند جمهوری اسلامی یکی از بدترین حکومت‌ها از نظر آزادی بیان است.
 
این هفته گزارشگران بدون مرز نوشت، وضعیت آزادی بیان در ایران بهتر نشده و همچنان ایران با قرار گرفتن در رتبه ۱۷۰، جزو بدترین کشورها از نظر آزادی بیان است.
+180
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان

  ما بهترین حکومت از نظر آزادی بیانیم. چون تا ما نباشیم هیچکس احساس آزادی نمیکند
  121
  15
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  شرم بر کسانیکه با تکیه بر ادیان بر مردم ساده دل چیره شدن.ماهیت کثیف دین بر همگان مشخص شده و مرگ این لاشخوران نزدیکه.
  6
  156
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  منطق جمهوری اسلامی در حد قورباغه
  3
  77
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ایران حکومت آپارتاید اهل تشیع هست (همپالگی آپارتاید اهل مسیحیت در افریقای جنوبی) و در حکومت های آپارتاید خوب و بد و قوانین با معیار اعتقادات مذهبی منسوخ و فسیل شده و از تاریخ مصرف گذشته تعیین میشوند. این جماعات چون در گذشته زندگی کرده و با مدرنیسم قسمتی از مزایائی را که با خر کردن جمعیت ها در گذشته بدست اورده اند را از دست میدهند از هر نوع تغییر و قبول حقوق بشر و آزادی مذهب و عقیده طفره میروند چون به منافع اقتصادی ان ها لطمه میخورد
  2
  47
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
  ۵۸
  شاه و شیخ - قم، ایران

  " وقتی دهان یک مرد را می‌بندی،دروغگو بودنش رو ثابت نمیکنی،بلکه فقط به دنیا میگی از چیزی که او ممکنه بگه میترسی"..!! این جمله پر معنی و تامل برانگیز فقظ شامل حال خود حکومت متحجر "شیخی" نمیشود که شامل حال حکومت بلانسبت متمدن"شاهی" هم میشد که امروزه چاکران و غلامان شاهی این سایت همچون "واقع بین" ها پس از گذشت 40 سال روزمرگی در کشورهای متمدن و پیشرفته هنوز معتفدند که چون نظرات مخالفین شاهی "هذیان و جفنگیات" است پس آنان را باید آنقدر منفی باران کرد تا "فک اش بسته شود" یعنی این منفی ها فعلا در فضای مجازی به نوعی"صدا خفه کن" محسوب میشوند ولی بعد که شازده روی دوش ترامپ و عربستان به تخت قدرت جلوس فرمودند آنوقت تکلیف مخالفین را نه در فضای مجازی که در فضای واقعی به سرنوشت ستار بهشتی ها مشخص میکنند.
  48
  10
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
  ۵۵
  saeed scotland - اِسکای اِسکاتلند، انگلستان

  گل گفتند
  0
  31
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  مثالی داریم در زبان شیرین فارسی که، آمد ابرویش را درست کند زد چشمش را هم کور کرد
  3
  35
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  من اگر جای جواد جون بودم, دیگه میرفتم بجای وزارت, لبو میفروختم.
  2
  36
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  شیخ و شاه. ایران.بار ها گفتم و باز میگویم شما استاد سفسطه هستید.اقای عزیز.در این سایت یک نفر و یا چند نفر شما را منفی باران نمی کنند.بلکه هر کاربر پس از مطالعه ان پست نظرش را با منفی یا مثبت اعلام میکند..ومن میگویم شما این پست ها را میتوانید بعنوان یک رفراندم بحساب بیاورید.وقتیکه یک نظر شما از دید کاربران محو میشود این بدان معنی است که ان نظریه محلی از اعراب ندارد.این یک امر ساده و پیش و پا افتاده است. شما چرا این امر را با بستن دهان دیگران مقایسه میکنید. من میگویم شما باید بافکار جمع احترام بگذارید واین از اصول اولیه رعایت دموکراسی است.شما در یک جمع جند صد نفره نمیتوانید الفبای دموکراسی را امتحان کتنید؟؟و این کار را در شما نهادینه نمائید؟؟؟
  1
  24
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
  ۴۰
  harrp - وین، اتریش
  جهرمی توله بسیجی‌ چقدر ....، خودت جوابِ خودتو میدی و خودت خود گاو میشت رو محکوم میکنی‌ ؟؟؟ ...
  0
  0
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
  نظر شما چیست؟