یک پروپاگاندای عجیب و معنی دار روی سایت روسی اسپوتنیک!

اگر به سایت روسی اسپوتنیک (نسخه فارسی) که اساسا نظرات دولت این کشور را منعکس می کند رجوع کنید در بالای صفحه اول با این جمله روبرو می شوید که:
 
«چه تعداد از موشک های «سرمت» می توانند آمریکا را بطور کامل نابود سازند؟»
 
در نگاه اول، قرار دادن چنین سوالی با خط درشت در داخل کادر، یک پیام بازرگانی برای بازی های کامپیوتری جنگی که موضوعش جنگ میان روسیه و آمریکا است را تداعی می کند. اما وقتی که روی کادر کلیک می کنید با متنی روبرو می شوید که بسیار خطرناک تر و هولناک تر از یک «بازی» است. متن را با هم بخوانیم:
 
"سرمت" می تواند آمریکا را نابود کند و حالا غرب در حال فعالیت برای پیدا کردن امکانات جهت مقابله با موشک های جدید روسی است.
 
آلکسی لئونکوف، کارشناس نظامی می نویسد وجود ده موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ 28 "سرمت" برای از بین بردن همه جمعیت آمریکا کفایت می کند.
 موشک آوانگاردوی در مقاله خود بیانات رسانه های غربی را مورد انتقاد قرار می دهد که با استناد به نظرات کارشناسان و تحلیلگران تلاش می کنند امکانات رزمی جدید ترین تسلیحات روسیه از جمله سامانه های "کینژال" و "آوانگارد"، موشک های "بوروستنیک"، زیردریایی های بدون سرنشین"پوزیدون" و همچنین موشک های بالستیک قاره پیمای "سرمت" را مورد شک و تردید قرار دهند.
موشک کینژالجنگ چگونه آغاز می شود؟
لئونکوف می نویسد:"می توان احتمال داد که زیردریایی های پوزئیدون به صورت گروهی به سوی سواحل کشور دشمنی حرکت کنند که به جنگ هسته ای با روسیه رو آورده باشد. زیردریایی اول میدان های مین گذاری شده را در هم می شکند. انفجار کلاهک دویست مگاتنی آن مین ها را از بین برده و راه را برای بقیه "پوزئیدون" ها باز می کند. انفجار کلاهک های این گروه نه فقط زیر ساخت های نظامی و کشوری در ساحل را تخریب می کند بلکه موج عظیم سونامی رادیوآکتیوی را به وجود می آورد.در بخش بزرگی از خشکی خرابی هایی ایجاد خواهند شد".  
زیردریایی"پوزئیدون"ضمناً وی معتقد است در درگیری جهانی واقعی با استفاده از سلاح هسته ای ابتدا از موشک های بالستیک قاره پیما استفاده خواهد گردید. به گفته وی ضربت چنین موشک هایی همه دستگاه های الکترونیکی را خواهد سوزاند و به این دلیل هیچ وسیله ای برای تعقیب و رد گیری پرتاب "پوزئیدون" ها باقی نخواهد ماند
 
لئونکوف خاطرنشان می سازد یک فروند موشک "سرمت" قادر است بین 6.75 تا 7.5 مگاتن بار هسته ای را حمل کند. این بار هسته ای می تواند باعث مرگ 33.75 تا 37.5 میلیون نفر در مناطق پر جمعیت آمریکا شود. ده موشک می تواند همه جمعیت آمریکا را نابودسازد. 80 درصد اهالی آمریکا در سواحل غربی و شرقی زندگی می کنند.
 
از لحاظ تئوریک می توان انفجار کلاهک های دویست مگاتنی را به چنان شکلی برنامه ریزی کرد که تاثیر و عواقب استفاده از آنها کاملا فاجعه بار شود. همه چیز تخریب و آلوده خواهد شد: هم صدها هزار کیلومتر مربع از اراضی در خشکی و هم حوضه ساحلی. هیچکس جان سالم به درنخواهد برد.
+16
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  samak - پاریس، فرانسه
  من گاه و گداری سری به این سایت میزنم. همانطور که در این مقاله گفته شده، متنها و نوشته ها دهشتناک و گاه از شدت ترسناکی خنده دار. از ترجمه فارسی هم که بگذریم، چون یکسر بی سر و ته و چرند. تحلیلها در حد صدای آمریکا و رادیو فردا، مزخرف و تبلیغاتی
  13
  27
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  با وجود اتشفشانی چون یلواستون در امریکا هرگز با روسیه جنگ واقعی نخواهد کرد چون کافیه دوتا بمب هسته ای متوسط بر ان برخورد کنه کل قاره امریکا و شاید کل نیمکره شمالی زمین را برای قرن ها در عصر یخبندان قرار بده. دقیقا همان اتفاقی در عصر پرمین در سیبری رخ داد و به دلیل طولانی مدنش ( حدودا 1 میلیون سال ) که به انقراض بزرگ و همچنین بوجود امدن موجودات زنده جدیدی چون دایناصور انجامید. فعالیت طبقه اتش فشانی یلواستون به همان نتایچ زمین شناسی اما در سطحی بسیار کوچکتر خواهد بود اما حتی بشریت توانایی مواجهه با تبعات ان را نخواهد داشت. نه امریکا و نه روسیه وارد مواجهه متقابل نخواهند شد چون از تبعات ان میترسند و طبق معمول ملتهای بدبخت تاوان خواهند داد.
  1
  24
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
  ۵۰
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  آخرش یک سری از این بشر نماهای افراطی و قُدرت طلب باعث ازبین بردن این کُره خاکی و بشریت میشه
  0
  25
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
  ۴۰
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  چه تحلیل جالبی‌، انوقت آمریکا هم که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، خوب اگه واقعا اینطوره پس چرا معطلی و التماس میکنی‌ که تحریمها رو برداره؟؟؟ تحلیل آبدوغ خیاری
  2
  32
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  ۴۱
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  کیهان تهران، اسپوتنیک روسیه و لس آنجلس تایمز هر سه استاد مسلم غلو کردنند.
  1
  15
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
  نظر شما چیست؟