نمایش جنگنده، ناوشکن و زیردریایی ساخت ایران در روز ارتش + ویدیو

مراسم روز ارتش در ایران روز پنجشنبه ۲۹ فروردین با سخنان رییس‌جمهوری و نمایش دستاورد دفاعی این کشور برگزار شد. حسن روحانی در این مراسم تاکید کرد که «ایران به دنبال ایجاد امنیت و ثبات و پایان تروریسم در منطقه خاورمیانه» است.
 
این سخنان رییس‌جمهوری ایران در شرایطی مطرح می‌شود که به تازگی ایالات متحده آمریکا نام سپاه پاسداران ایران را در زمره گروه‌های تروریستی قرار داد. به دنبال نهایی شدن این تصمیم صفحه اینستاگرام برخی چهره‌های سیاسی که پیش از این نیز جزو سپاه بودند از شبکه اجتماعی اینستاگرام حذف شد.
 
حسن روحانی در این مراسم که روز پنجشنبه ۲۹ فروردین در تهران برگزار شد گفت: «آمریکا قدرت منطقه ما را نمی‌خواهد. قدرت ایران را نمی‌خواهد. قدرت نیروهای مسلح ما را نمی‌خواهد. امنیت و ثبات منطقه را نمی‌خواهد. هدف ما اما ثبات و امنیت و استقلال کشورهای منطقه است. آنچه ما می‌خواهیم پایان تروریسم و فعالیت آنها در این منطقه است.»
نمایش جنگنده، ناوشکن و زیردریایی
کوثر، هواپیمای جنگی در مراسم روز ارتش در تهران و زیردریایی ایرانی‌ کلاس فاتح و ناوشکن سهند نیز در هرمزگان نمایش داده شدند. به گزارش رسانه‌های ایران، جنگنده بمب‌افکن کوثر در جریان برگزاری مراسم روز ارتش به اجرای نمایش پرواز در ارتفاع پایین و چرخش ۳۶۰ درجه در هوا پرداخت.
 
جنگنده بمب‌افکن کوثر پیش‌تر در مرداد سال ۹۷ با حضور رئیس جمهوری ایران در سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح رونمایی شده بود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس «بهره گیری از معماری یکپارچه پیشرفته و اویونیک و کنترل آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل ۴، بهره‌گیری از کامپیوتر محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبان (HUD) به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات از جمله ویژگی‌های این جنگنده است.»
 
این خبرگزاری درباره ویژگی‌های ناوشکن سهند نوشت: «سهند پس از جماران و دماوند سومین ناوشکن از خانواده کلاس موج است که بدنه و کاسه اصلی آن در شهریورماه سال ۱۳۹۱ و با حضور فرمانده کل قوا به آب انداخته شد. این ناوشکن پس از نصب تجهیزات به صورت رسمی به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق شد.»
 
فارس در توصیف زیردریایی فاتح نیز نوشت: «در ساخت این زیردریایی بیش از ۴۱۲ هزار قطعه با دستیابی و بومی‌سازی ۷۶ عنوان فناوری روز دنیا استفاده شده است. ساخت آن حاصل بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفرساعت کار و تلاش متخصصان صنایع دفاعی کشور با همکاری ۵۰۰ شبکه همکار شامل ۴۸ مرکز طراحی، ۱۲۰ مرکز صنعتی، ۸۰ شرکت دانش بنیان، ۵۷ مرکز دانشگاهی و ۱۹۵ مرکز پژوهشی کشور است.»
+22
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  ماشالله اینقدر امنیت داریم. اینقدر سرداران ما شجاعت دارن که تو خرتناق (خرتلاق) رفتن پشت سنگر. الحمدالله همش هم از شهادت دم میزنن, ولی برای بچه های مردم.
  4
  53
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  یعنی اینها واقعا دلشومن خوشه نیرو هوایی و ابگرمکن پر از باروت دارند؟اگر امریکا فقط یک B۵۲را کاملا تجهیز کنه میتونه از افریقای جنوبی شروع کنه تا هند تمام این منطقه را تبدیل به پارکینگ کنه و اینکه B۵۲ مال دههای ۶۰ بماند.اینها مثلا میخوان چی بگن.اینها اینقدر احمقند میگن امریکا نمیتونه طالبها را از بین ببره یا عراق شده باطلاق برای امریکا و نمیگن افغانستان و عراق شدن ازمایشگاه برای عراق
  3
  40
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  ارتش ما هرچقدر قوی باشد به پای ابرقدرت های دنیا نخواهد رسید برای ترساندن کشورهای همسایه و کوچک که نیازی به مانور نیست . بجای این هزینه ها و هزینه کردن به سوریه و لبنان و غیره خرج وطن کنید . وطن عاجزانه کمک میخواهد . مردم ما مستحق بیشتر از اینها هستند . صلح در دستور کار قرار بدید و مردم را راضی کنید
  4
  37
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان

  عوض جفتک انداختن میرفتید به سیل زده های کشورتون کمک میکردین.
  1
  21
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  سر تا پای این ها دروغ و تظاهر و نماش و معلوم نیست در دل این ماکت ها چی هست. جواب دو ضربدر دو چهار هست. شما که اینقدر قمپوز در میکنید اگر نیرویتان واقعی و عروسکی نیست فقط یک مورد از 200 مورد که اسرائیل از بالا شما را فتیله پیچ کرد، دندان هایش را خورد میکردید. نمایش و حقه بازی هم حدی دارد. خودتان میدانید که چقدر ضعیف هستید. تنها قدرت ایران در منطقه ساده لوحان مغز فندقی اهل تشیع هستند. یک عده واقعا مغزشان از 1400 سال قبل تا حالا رشد نکرده و عده ای برای پول داعش شیعی میشوند. اگر دنیا حریف داعش سنی شد مطمئن باشید که حریف شما عقب افتاده ها هم میشود
  0
  6
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
  نظر شما چیست؟