درگیری تماشاگران و نیروی انتظامی پس از بازی تراکتورسازی و پیکان

شکست یک بر صفر تراکتور سازی تبریز از پیکان باعث تشنج و درگیری در ورزشگاه شده است.
 
این مسابقه در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه یادگار امام تبریز انجام شد.
 
در پایان بازی طرفداران تیم تراکتورسازی از عملکرد بازیکنان تیم خود و داور مسابقه خشمگین بودند و شعارهایی علیه آنها سر دادند.
ناآرامی ورزشی در تبریز، 60 زخمی؛ زور تراکتورسازی به پیکان نرسید
 
تماشاگران بخشی از صندلی های ورزشگاه یادگار امام تبریز را شکسته‌اند و بین آنها و نیروی انتظامی درگیری‌هایی پیش آمده است.
 سایت تسنیم نوشته است پنجاه نفر از هواداران تراکتورسازی، همچنین یکی از کارکنان اورژانس و چند مامور نیروی انتظامی مصدوم شده‌اند.
هنوز گزارشی از تعداد زخمی‌ها منتشر نشده اما عکس‌های منتشر شده در رسانه‌های ایران نشان می‌دهند که عده‌ای از تماشاگران و ماموران نیروی انتظامی مصدوم شده و اورژانس مشغول مداوای آنها است.
گزارش شده که پس از پایان بازی بازی یکی از تماشاگران ناراضی در زمین با مسعود شجاعی بازیکن این تیم درگیری فیزیکی پیدا کرد و این باعث شد که اشکان دژاگه دیگر بازیکن این تیم در دفاع از مسعود شجاعی وارد درگیری شود.
 
جمعیت قابل توجهی از طرفداران تراکتورسازی حاضر نیستند ورزشگاه را ترک کنند و نیروی انتظامی با ماشین آبپاش سعی در متفرق کردن آنها کرده است.

رسانه‌های ایران همچنین خبر می دهند که محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی به سراغ تماشاگران رفته و سعی کرده آنها را آرام کند که نتیجه‌ای نداشته است.
 
گزارش شده که تماشاگران معترض مانع از برگزاری مصاحبه خبری مربیان پیکان و تراکتورسازی بعد از بازی شده‌اند.
+8
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک مشت عقب افتاده. مسابقه ی فوتبال هست و برد و باخت دارد و این وحشیگری ها معلوم نیست که از کجا سرچشمه میگیرد. گاهی تیم های بسیار قوی هم به یک تیم ضعیف ته جدولی می بازند و دیگر توپ و ترقه نمی خواهد. تیم تراکتورسازی باخته است. اینکه دیگر مصیبت نیست. سر چیزهای اساسی که باید بجنبید صدایتان در نمی اید و برای هیچ و پوچ وحشیگری راه می اندازید
  10
  41
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
  ۳۰
  منم هستم - استکهلم، سوئد

  مردمانی که همه چیز را به احساسات بی حساب و کتاب گره میزنند و طاقت یک بازی برد یا باخت رو نیز ندارند. خدا کمی عقل بده. هی...
  6
  35
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما خودتون همه را به انقلاب تشویق می کنی! این وحشی گری ها تنها گوشه ای از انقلاب هست. در ضمن این جماعت همه تجزیه طلب هستند، همین اوباش نشسته اند تا انقلابی بشود و ایران را به کمک اربابان خود تکه تکه کنند
  24
  7
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. ....خودتی و اون شهرستانی که ازش ترانزیت شدی آمریکا. درست حرف بزن.این اعتراضها همه جای ایران و همه جای دنیا میشه. اما وقتی پای ملت بزرگ تورک ایران جایی وسط باشه این حکومتیها و طرفداران فاشیست حکومت هستن که وحشی میشن و رفتار وحشیانه میکنن و مثل وحشیا توهین میکنن. بارها با روشهای مختلف جلوی قهرمانی تراکتورسازی رو گرفتن. همونطور که در همه زمینه ها اجازه خودنمایی به ملت کهن تورک ایران نمیدن. چند صباحی حکومت افتاده دست 4تا هندی نژاد خودشونو گم کردن. هرکی توهین کنه جواب در شان خودش خواهد شنید.
  28
  7
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. عزیزم لطفا وسط دعوا نرخ تعیین نکن. ایران توسط نجفی ها در حال اشغال هست و حالا هم سپاه مزدوران نجفی را به بهانه ی کمک به سیل زدگان وارد خوزستان کرده اند که این ماهیت غیر ایرانی اخوندهای اشغالگر را میرساند. جنبش و مبارزه و انقلاب برای تغییر حکومت و بیرون کردن مزدوران نجفی و استقرار یک حکومت سکولار ملی که تمام عقاید دارای حقوق مساوی باشند از زمین تا اسمان با وحشی بازی برای یک گل فرق دارد
  3
  18
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۵
  ۴۰
  mashhabib - ماساچوست، ایالات متحده امریکا
  با این وحشی بازی طرفدارهای تراکتورسازی دیگر هیچ مربی و بازیکن طراز اولی جرات نمیکنه پاشو تبریز بزاره !!! خیلی جالبه خودشون تیمشون رو نابود میکنن ..این رو میگن دوستی خاله خرسه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  7
  16
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۲
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ملت تورک ! منظورت مغول ها هستند!؟
  14
  13
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. مگر توی انقلاب ۵۷ کسی حرف از تجزیه می زد!؟ ولی اگر صیاد شیرازی ها دیر جنبیده بودند! کردستان یا اهواز از دست رفته بود! حالا که همشون تا دندان مسلح و وابسته به سرویس های جاسوسی نشسته اند تا ایران را تار و مار کنند!.
  19
  5
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. در حکومت پهلوی ها هدف وحدت ملی بود ولی در حکومت آخوندی اول مذهب شیعه ی 12 امامی و برتریت نوع خاص آن و نفی حکومت ملی و وحدت کشوری بنام ایران هست. بارها خمینی دجال گفته از وحدت ایران نگوئید از وحدت جهان اسلام بگوئید تا به زعم مغز کوچک و عقب افتاده اش دنیا مغز خر خورده و همه مثل شیعیان عقب افتاده بشوند . برو خاطرات ایت الله منتظری را بخوان. در چنین کشور آپارتایدی که شیعه ی سوری ونجفی به عرب خوزستانی حتی نوع شیعه ی ان برتری دارد توقع داری که این حرکت های استقلال طلبانه و برتری جویانه صورت نگیرد!؟ وقتی یکنفر بیسواد با گذاشتن عمامه و فرا گرفتن 3 کلاس درس از مزخرفات قران در قم و نجف خودش را برتر از همه می بیند (که همه را میتوان در یک هفته یاد گرفت) یعنی مساوات و وحدت ملی از بین میرود و در چنین اجتماعی انواع احساسات تجزیه طلبانه رشد پیدا میکند
  2
  9
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عزیز دلم چرا نعل وارونه میزنی!؟ مگر ادمیانی که در دیگر کشورها چنین میکنند وحشی نیستند!؟ وحشی که سرزمین نمی شناسد. مدتی لات های انگلیسی چنین وحشی بازی راه می انداختند و حالا نوبت ترک های متعصب اذربایجان هست که وقتی تیمشان یک گل بخورد فکر میکنند تمام غرورشان زیر پا له شده است. چنین غرور خرانه ای که وابسته به گل هست همان بهتر که زیر پا لگدمال شود. دو تیم بازی کرده اند و ترک ها باختند و چون خودبزرگ بین و ظرفیت ندارند وحشیگری راه انداختند. بهمین سادگی
  4
  11
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. اصفهانی ککه اگه اون دورغوز آبادی به نام اصفهان که قبلا مجموعه دهاتی به نام یهودیه تبدیل به شهر شده و 4تا ساختمون و پل داره از صدقه سری ملت بزرگ و کهن تورک ایران و حکومت سلجوقی های تورک و صفویهای تورکه. بدبخت شما چی به اصفهان اضافه کردین؟ فقط دارید به تفاله هایی که از حکومت تورک در اونجا به جا مونده مینازید. یه ذره اون مغز ناقص عقده ای فاشیستتو به کار بنداز شهرستانی. اگر تهران شهریه با تفاوت زیاد با سایر شهرها به خاطر اینه که تورکهای صفوی و قاجاری بنیانش گذاشتن و اکثریت تورک هستن. شما اصفهانیا هم تا تونستید پاسدار و آخوند لاشخور تحویل ایران دادید که به انگلیس و روسیه خود فروشی کردن و با قدرت اونها خون مردم ایران رو تو شیشه کردن. 2تا شهر قبلا شهر نبودن و منطقه ای یهودی نشین بودن. یکی یزد و یکی اصفهان. همون یهودیا تغییر دین دادن و با کاور اسلام دارن مثل فاجعه پوریم (قضیه استر) مردم ایران رو نسل کشی میکنن.
  14
  5
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  درود بر ملت بزرگ و کهن تورک ایران که عده ای زیاده خور فکر میکنن با..... میتونن این ملت کهن و قدرتمند فلات ایران رو خفه کنن. اگر روسیه و انگلیس و فرانسه نبود حکومت دست نشانده فاشیستی هم نبود. 4تا غربتی هم الان برای ملت بزرگ و کهن تورک ایران شاخ و شونه نمیکشیدن. بجز دوره حکومت حخامنشیهای یهودی که بیشتر به پارسها و مناطق فارس نشین بود و حکومت فارس-تورک ساسانی (بعضی از شاهان ساسانی مثل هرمز و فیروز دورگه تورک و فارس بودن) تمام دورانهای کهن و بعد اسلام تمدنهای غالب و حکومتهای ایران مربوط به تورکها بوده. هیچوقت هم به غیر تورکها ظلم نکردن و اونها رو نادیده نگرفتن. اما انقدر بی جنبه اید که دو دوره حکومت دست نشانده اروپا و روسیه افتاد دستتون (البته پهلویها ذاتا تورک بودن و دولتمرداشون همه تورک بود اما مبلغ یکسان سازی فارسی بودن) میخواهید تمام عقده هاتونو تخلیه کنید. حالم از ادمهای کوچیک بهم میخوره مخصوصا طرفداری کثیف حکومت جمهوری فاشیستی اسلامی.
  15
  4
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  تمام کسانی که هر حق خواهی ملت بزرگ و کهن ایران رو به بهانه تجزیه طلبی میخوان سرکوب کنن فقط عقده حقارت دارن و از دیدن موجودیت و پیشرفت تورکها ناراحتن. همونطور که قیلا توضیح دادم بجز سیستان بلوچستان همه استانهای ایران کمو زیاد تورک داره و با این پراکندگی جمعیتی تورکهای ایران جدایی طلبی تورکها یعنی کل ایران رو بخوان جدا کنن که با میشه همون ایران. پس برای رفع عقده هاتون بهانه واهی نیارید. بجای این حرفا فکر این باشید که مملکت کلش داره نابود میشه و همه مردم ایران عملا زندانی کشوری هستن که عده ای با بحث قومی میخوان تفرقه بندازن تا حکومت کنن.
  15
  5
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی مغزهائی فندقی و باندازه ی سنجد و طرف هیچگونه امتیاز فردی نداشته باشد بعد جلوی آینه می ایستد و به هیکل برومند خودش مینگرد و به هیچ و پوچ افتخار میکند که : من ترکم! من فارسم! من لرم! من کردم! و بعلت کمبود ظرفیت چنان در خودش میدمد که خودش را بزرگترین میبیند! با این حساب امریکائی های متواضع باید خدا را هم قبول نداشت باشند و یا ژاپنی ها کنارخدا بنشیند. من از نوجوانی 80 درصد از دوستانم ترک و دانشمند و سر به پائین و متواضع بوده اند و مانده ام این هائیکه دم از برتری نژادی و خود بزرگ بینی میزنند از کدام دولت خارجی پول خیانت میگیرند و یا آب آذربایجان را نخورده اند. با مغز کوچک خودتان قرائتتان حتی از ان آذربایجان بسیار ناچیز و محقر هست. وطن پرست ترین و ایران دوستترین اقراد این مملکت همان اهالی آذربایجان هستند. اگر ایران فعلی را داریم ان را مرهون ایران پرستان آذری و شجاعت آنان هستیم. ورق که برگرد مثل زمان پیشوری و ده ها مورد دیگر اهالی بزرگوار آذربایجان خودشان حساب این خودبزرگ بین ها را خواهند رسید و آینه ی خودبزرگ بینی را خواهند شکست. چقدر کسی حقیر هست که نفهمد بزرگی به نژاد و مذهب نیست
  4
  6
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. انقدر عقب افتاده ای که حتی درک نداری بفهمی که من در تمام عمرم حتی یکبار نه به لر و ترک و فارس و هیچکس توهین نکرده ام. ترک ها که 80 درصد دوستان من بوده اند نه تنها خر نیستند بلکه دانشمند و گل و نازنین و فهمیده و تاج سر من بوده اند. هزاران چیز خوب به من آموخته و پیشانی و دست و پایشان را ماچ میکنم. ولی در هر گروهی ادم خر و عقب افتاده هم هست و این فارس و ترک و لر و ژاپنی و کره ای بر نمیدارد. اگر ترک خر هست. فارس خر هم هست. کرد خر هم هست. لر خر هم هست. هلندی خر هم هست. یهودی خر هم هست. هرکس در دنیای امروز بعلت نوع تولدش در سرزمینی معین خودش را بالاتر از دیگران ببیند هیچی بارش نیست و شایسته ی ان لقب هست
  3
  7
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
  ۳۸
  Liberte - ارومیه، ایران
  در همه جای جهان تیفوسی یا افراطیون فوتبال پیدا می شن. اما تراکتور سازی سنبل ترک های ایرانه و طبعا اکثریت هوادارانش با این حرکات مخالف هستند. به امید روزهای بهتر و قهرمانی تراکتورسازی
  1
  6
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. کاش حداقل یه جمله از حرفهای من خودبزرگ بینی و یا نژاد پرستی بود. مشکل همینجاست که حتی اگه درباره مسائل عادی هم یه تورک اعتراض کنه جدایی طلبی و نژادپرستی حساب میشه اما در کشور ایران با افتخار باید هر شرکتی میخوای ثبت کنی یه پیشوند یا پسوند پارس بغلش باشه تا تایید کنن. هرجای ایران به هر بهانه ای تظاهرات یا مخالفت عمومی بشه به عنوان حق طلبی و مبارزه با حکومته ولی اگه تورکها به هر دلیل اعتراض کنن جدایی طلبی و وحشی گری هست. در سالهای نزدیک همه این مشکلات حل میشه. وقتی جوامع به صورت بین المللی اداره بشن دیگه هیشکی نمیتونه بیاد بگه در کشور ایران همه مجبورن فارسی زندگی کنن. عجله نکنید. در عمرم نشده اینطور پیشبینی ها بکنم و واقعیت نشه. اینو امروز گفتم تا در سالهای نزدیک ببینید.
  6
  3
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بزرگمرد. اگر آذری واقعی هستی طریقه ی گفتارت را عوض کن و مثل یک مرد حرف بزن. من عرض کردم که 80 درصد از دوستانم در زندگی آذری بوده اند. چرا؟ چون صاف و صادقند. چون مهربانند. چون انسانند. چون نژاد پرست نیستند. چون میهن پرستند . چون خیانت نمیکنند . چون باهوشند. چون پشت کار دارند . چون وفادارند. چون برای رفیق سر میدهند و و و و . هر کس این مشخصات را داشت از نظر من آذری و تاج سر تمام ملت ایران هست. کسیکه بین لر و فارس و خودش خط نمی کشد . به فارس و لر دختر میدهد و از ان ها عروس میگیرد و همه جای ایران توی قلب مردم سرای اوست و گر نه هرکس باد توی جلدش رفت که من از بقیه بزرگترم که فرهنگ والای آذری ندارد و فقط ترکی حرف میزند. متاسفم که نمیدانی هر چیز را به فارس ها وصل میکنی ابداع صفویه و قاجاریه و همه ترک بوده اند. حتی طرز تکلم فعلی را هم ترک ها ساخته اند و نه فارس ها. برو این همه نفرت را از خودت دور کن. چشم هایت را بشور و مشکلات شخصی ات را سر فارس ها خراب نکن. در امریکا همه چیز انگلیسی هست (نه امریکائی) ایا من باید بهانه بگیرم که چرا اسماء پسوند فارسی ندارند!؟
  1
  3
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. همه جا خوب و بد داره. هر قومی و هر شهری و هر ملتی هر کشوری. اصلا بحث در این چیزا نیست. من دارم فقط حداقل حقوق انسانی و شهروندی هر انسانی رو در حوزه فرهنگ و زبان مادری و حقوق انسانی تکرار میکنم. در حوزه های دیگه هم فقط اطلاعات تاریخی رو که دارم مطرح میکنم. چطور در ویکیپذیای فاشیستی هرکی هر اراجیفی دلش خواسته نوشته و تمام داشته و نداشته های ملت بزرگ و کهن تورک رو حاشا میکنن. منم به اندازه اطلاعات و تحقیقات خودم نظرمو میگم. هر کدومش منطقی نبود و ادله ای برای تکذیبش بود بفرمایید. در کل واقعا حوصله بحث قومیتی ندارم چون این بحثا انتها نداره. همینکه به جای تورک از واژه آذری به خیال اینکه آذری یعنی فارسهای تورک شده استفاده میکنی خیلی حرف داره. بارها گفتم آزر تلفظی از خزر و اصلش قزر (قز+ار) هست که به معنی مردمان تورک قز (در لاتین کاس) هست. در لهجه های مختلف تورکی گاهی ق و خ به هم تلفظ میشن و گاهی بصورت آ یا ه در واژه تلفظ میشه. همونطور که واژه خون و جان از واژه *گان* در تورکی به این صورت به معنی زندگی و مایع زندگی جسم هست.
  3
  0
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. متاسفانه شما مثل بعضی از دوستان دغدغه وطنپرستی تون از انسانیت و حق پرستی تون بیشتره. در کل همونقدر که شما ارتباطات زیاد و نزدیک با تورکها داری بنده هم با غیر تورکها بخصوص فارسها دارم. این بحثها حداقل در تهران در روابط اجتماعی و همزیستی جایی نداره. شاید شهرستانها زیادی تو این فازها باشن. من سعی دارم با موضوع برخورد منطقی داشته باشم نه هیجانی.
  3
  0
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نه عزیزم من بچه نیستم. کوچکترین خصومتی هم با تو ندارم و هر کس من را می شناسد میداند عاشق ادب و متانت ترک ها هستم. راه مبارزه کوبیدن فارس و اصفهانی نیست. چون ان ها هم حتی بیشتر از شما لطمه خورده اند. رام مبارزه همدلی مشترک و ایران دوستی مشترک هست. وقتی حقوق بشر در مملکت ساری شد منافعش به همه یکسان میرسد
  0
  3
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. من کی اصفهانیا رو کوبیدم. تاحالا شنیدی بگم از اصفهانیا بدم میاد. ارواح سرم خواستم مقوله ای از تاریخ رو به اون بچه اصفهانی که به به ملت تورک توهین میکنه بگم. همش تاکیدی بر تاریخ بود. کاش اون فارسهایی که از این حکومت فاشیسم فارسی لذت میبرن میفهمیدن که از نظر این حکومت همه مردم ایران بی ارزش و مهره هستن. و فکر نکنن که 4تا ناشتایی با ادعای قدرتمدارانه دادن بیرون چیزی به اینا میرسه. فعلا که با یه حرکت امریکا کلا اینا افلیج شدن.
  0
  1
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ملت تورک فقط توی مغلستان هستند! توی حمله مغول آذربایجانی های ما تورک زبان شدند، همان طور که اسم جنعابعالی از حمله عرب ها به عربی شده است، احتمالا اگر فکر می کنی ترک هستی تشریف ببر مغولستان، اسمت را هم بگذار تیمور یا چنگیز، دیگه هم که که خوری نکن
  2
  0
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  ترک نه تورک
  2
  0
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عزیز جان وقتی اینقدر فریاد پان ترکیزم میزنی یعنی شما ادمیان جدا بافته و بقیه مادون هستند. اینقدر از قوم و نژاد خودت تعریف نکن. عرض کردم من عاشق ادب و متانت و انسانیت ترک ها یا اذری ها (هر چی میخواهی اسمش را بگذار) هستم و درجه ی اول شخصیت ان ها تواضع هست. عرض کردم نگاهت به ملت باشد. مگر فرقی بین من و خودت و یک فارس یا یک بلوچ می بینی؟ همه در سرزمین ایران متولد و تا 90 درصد فرهنگمان شبیه همدیگر هست. مگر ایرادی دارد مثل من بجای دوست داشتن ترک های عزیزم همه را یکسان دوست بداری؟ من و تو چه افضلیتی به ان جوان سیستانی داریم؟ من تو و خراسانی را یک اندازه دوست دارم. ولی دروغ نگویم ترک ها را قدری بیشتر دوست دارم چون اکثرا خوب و ماه هستند ولی تو نباید این را بگوئی حمل بر خودستائی میشود بگذار دیگران بگویند.
  0
  5
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. بالا رو ببین این اصفهانی ککه چی میگه بعد بگو چرا اصفهانیارو زیر سوال میبری! به این فکر نمیکنه با 200سال حکومت صفویها در اصفهان چرا این انگل الان تورک نیست. اصفهانی سلجوقیهای تورک که دهاتتون رو تبدیل به شهر کردن چرا زبان شمارو عوض نکردن. یعنی انقدر کودن بودید تورکی یاد نگرفتید؟ البته فقط زبانش تورکی نیست و ممکنه در اجدادش ژن تورکهای تبریز و قزوین که در زمان انتقال پایتخت صفوی به اصفهان رفتن باشه. فقط بلده مثل یه تک سلولی بگه شما زبونتون تورکی شده. آخه این ککه خور که زبونش و نژادش هندیه من حرفی زدم!
  5
  2
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  هرکسی از این به بعد تو این سایت بگه تورکها بعدا تورک شدن بهتره بره دنبال.... خودش بگرده. ما خودمون میتونیم گدشته خودمونو بفهمیم. لطفا .....بختی داریم از یه سری جماعت نفهم. این حکومت آشغال هم از لای شماها زده بیرون دیگه. از آفریقا که نیاوردیمشون این عوضیها رو.
  5
  3
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عزیز دلم از تاریخ هیچ نمیدانی. محمد الت دست یهودیان عربستان بود و با سنت حکومت ایران را بر انداختند. یهودیان ایران با یهودیان عربستان فرق داشتند و عاشق ایران بودند لاجرم تشیع را با همکاری شاهان و غیرت صفویان ساختند و مذهب ایران را عوض کردند و در ابتدا حتی صفویه اخوندهایشان از سرزمین فلسطین می اوردند. بی جهت نیست که صفویه پایتختش از اصفهان که ان زمان نامش یهودیه بود سر در آورد و این را همان یهودیان که ارتباط تنگاتنگ با صفویه داشتند انجام دادند. تا تشیع سازمان ایدئولوژیک و میهن پرستانه ایرانی (نه مذهب قرون وسطائی اسلامی ) بود همکاری یهودی ها و ترک ها ایران را به اوج رساند. بعد از سلطنت شاه عباس به تدریج تشیع بصورت یک مذهب عقبگرا در آمد و صفویه به افول رفت تا به شاه سلطان حسین انجامید. عزیزم تاریخ بسیار پیچیده و طولانی هست و شرح تمامش اینجا مقدور نیست
  0
  8
  دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. فرضیه شما رو نمیتونم بپذیرم مگر اینکه ثابت کنی خود صفری ها یهودی مخفی بودن. در اینکه محمد با یهودی به نام سلمان فارسی اهل اصقهان دین اسلام رو ساخت و با عقده ای که سلمان فارسی به خاطر تبعید از ایران توسط ساسانیها داشت حکومت ساسانیها رو سرنگون کردن. تاریخ پیچیدس اما من هر قسمتی از تاریخ رو که لازم باشه متوجه بشم میرم تحقیق و تحلیل میکنم. در تاریخ باید زنجیره طولی به هم بخونه و در عرض هم با هم قابل تطبیق باشه.
  2
  0
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۵
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]....... صفوی ها که از آذربایجان بودند!
  2
  0
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  اصلا اول ترک ها بودند، بعد اون ها خدا را خلق کردند، بعد خدا در حقشون ظلم کرد و بنده خودشون کرد، هم سند داریم هم سنگ نوشته تازه توی ویکی پیدیا هم هست.
  3
  2
  ‌سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  ۴۰
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خیلی از حرفا ممنونم. این تارخ یهودی ها رو خیلی خوب میشناسی و امیدوارم تمام جوان ها مثل تو باشن . اینجا دانشجوهایی که از ایران میان کانادا همشون از هیچی خبر ندارن.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۹
  نظر شما چیست؟