وزارت خارجه آمریکا درباره فساد «حسن فیروزآبادی» معتمد نزدیک خامنه‌ای نوشت

صدای آمریکا :حساب توئیتر فارسی وزارت خارجه ایالات متحده در توییتی با عنوان «معرفی چهره‌های فساد رژیم حاکم بر ایران» به حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح ایران پرداخته است.
 
در این توئیت با اشاره به «دست‌کاری در بازار و به کارگیری شیوه‌های تجارت ناعادلانه» از سوی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح ایران، به مسئله سکونت او در یک ویلای مصادره‌ای هم پرداخته شده است.
 
توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا نوشته است: «رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح ایران، فیروزآبادی، به مدت ۲۵ سال در ویلایی مصادره شده و بدون سند در نزدیکی تهران زندگی می‌کرد. او بعدا این مکان را تخلیه کرد.» فیروزآبادی که در حال حاضر مشاورعالی نظامی رهبر جمهوری اسلامی است، بهار سال گذشته در واکنش به انتشار اخباری درباره سکونت در این ویلای ۱۰ هزار متری در لواسان، مدعی شده بود که از این ویلا به عنوان «دفتر فوق سری رئیس کل ستاد نیروهای مسلح ایران» استفاده می‌کرده است. او اضافه کرده بود که این ویلا با دستور آیت‌الله خامنه ای به او تحویل داده شده است.
 
توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا پیشتر هم به مسئله وجود فساد میان مقام‌های جمهوری اسلامی پرداخته بود. از جملهدر روز جهانی مبارزه با فساد، توئیت‌هایی درباره ثروت افرادی چون علی خامنه‌ای، ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه و صادق محصولی وزیر کشور دولت محمود احمدی‌نژاد منتشر کرده بود.
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هم آبان ماه گذشته هم‌زمان با بازگشت تحریم‌ها، به فارسی نوشته بود: «ایالات متحده با ایستادن در کنار مردم ایران با آنها ابراز همبستگی می‌کند. مردم ایران پس از گذشت تقریبا ۴٠ سال بیشترین صدمه را از سوء مدیریت و فساد اقتصادی خورده اند.»
+98
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  خسته نباشید تازه گند کاری های این بشکه فاضلاب فیروزآبادی را رو میکنید
  4
  76
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  فقط رنگ حنای مویش منو کشته! خرس الله ایرانی!
  4
  59
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  ۳۲
  ایکیوسان - زوریخ، سوییس

  از این حکومت وحشیتر فاسدتر جنایتکار تر در طول تاریخ کره زمین نبوده من موندم چرا سیر نمیشن.
  3
  52
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  “فیروزآبادی که در حال حاضر مشاورعالی نظامی رهبر جمهوری اسلامی است” همین یه جمله خودش طنز اتوپایلوت هست برای این نظام. دکتر دامپزشک شده مشاور عالی نظامی!! لابد گوسفندهای بیت زرت و زرت تب مالت میگیرن.
  4
  53
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  کاش از فساد رهبر تروریستشون خامنه ای هم بگن. چون فرمانده نظامی شون خود تروریستشه
  5
  46
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  این در سپاه توپول نشده. دورانی نوجوانی و جوانیش انقدر آب معدنی بهش دادن اینطوری توپولی شده. قیافش انگ مفعولانه.
  2
  22
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  وجود سرلشگر فیلگوز آبادی برای کشور ضروریست. زمانی که لازم شود تنگه هرمز را ببندیم، کافیست که ایشان را داخل تنگه پرت کنیم و نظاره گر انسداد آن باشیم.
  2
  22
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
  ۵۲
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  خیلی ببخشید استاد اگر دخالت می کنم. هزینه نگهداری فیروز ابادی برای تنگه هرمز خیلی زیاد است.بنده توصیه میکنم که از این تاپاله برای زمین های کشاورزی استفاده شود. برای هرمز جان هم باید یک فکر اساسی بشه.
  1
  8
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۸
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  رییس دزدها خود این خامنه ای است پدر سوخته بی شرف.
  1
  7
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. خداییش اگر تربچه و سبزی خوردنی که از وجود این تاپاله رشد کرده باشه قابل خوردن باشه! در ضمن استاد خودتونین، به من تهمت نزنین! (استاد شمایید، منم خدمت سرکار - شرمنده نمودید مرا باز دگر بار) ( گر امر نمایید که فیروز بگیریم - با یاریِ هرمز ببریمش به سرِ دار!)
  1
  9
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  نظر شما چیست؟