انتشار آموزش کتک زدن همسر توسط یک ملای قطری خبر ساز شد + ویدیو

فاکس نیوز در گزارشی به یک ویدئوی جنجالی یک ملای مذهبی قطری اشاره کرده که در آن روش های «تنبیه» زنان توسط شوهرانشان را آموزش می دهد.
اشاره فاکس نیوز به گزارش روزنامه بریتانیایی «سان» است که ویدئوی ملای مذهبی شناخته شده اهل قطر به نام «عبد العزیز الخزرج» را پیشتر منتشر کرده بود.
 
در این فیلم، از یک پسربچه برای نشان دادن شیوه تنبیه استفاده شده است. آقای الخزرج که جامعه شناس است و در یک آکادمی شناخته شده در قطر تدریس می کند، در این ویدئو توضیح می دهد که مرد، سرپرست خانواده است و می تواند همسرش را تنبیه کند. او سپس شرح می دهد چطور یک مرد باید همسرش را «از روی عشق» کتک بزند تا «قدرت مرد» را احساس کند.
آقای الخزرج تأکید می کند که در این تنبیه بدنی هرگز نباید به زن سیلی زد چرا که این کار ممنوع است. او در بخشی از ویدئو نیز می گوید برخی از زنان دوست دارند شوهران خشن و قدرتمند داشته باشند.
 
در این راهنمای تصویری از پیامبر اسلام نقل قول‌هایی آورده شده که می گوید اسلام، دین بخشش است و اجازه نمی دهد مرد با مشت به صورت زنش بکوبد. آقای الخزرج تأکید می کند که تنبیه فیزیکی باید ملایم باشد و کمترین درد را داشته باشد.
او در بخشی از ویدئو، شانه های پسر بچه را می گیرد و تکانش می دهد و می گوید: «چند بار باید به تو بگویم خانه را ترک نکن.»
 
قطر، در سال ۲۰۲۲ میزبان بازی‌های جام جهانی فوتبال خواهد بود؛ مسئله ای که فیفا را زیر تیغ انتقاد فعالان حقوق بشر برده است. انتشار این ویدئو، بار دیگر، قطر را به دلیل نقض حقوق بشر خبرساز کرده است.
+38
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  از بس مردان مسلمان و آن کسی که فرمان و دستور این عمل وحشیانه و غیر انسانی را داده ضعیف و بی عرضه و فاقد مردانگی بودند میخواهند اینجوری با توهین به زن با خشونت برای خودشان مردانگی و قدرت بدست بیاورند خاک بر سر این ملای بیشرف بکنند .مگر حیوان خانگی میخواهی تربیت کنی کثافت بیشرف .حال که این ویدئو را دیدم با .....
  15
  95
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  خب یه تعلیم هم راجع مردان چگونه آدم میشوند میزاشت،مثلا ابولهول مرد را سه بار می کشید بع بع بع
  8
  65
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۶
  ۵۴
  gholi.irani11 - ایران، ایران

  خفه شو قاتل بیرحم کثافت فکر میکنه زن هم مثل شترش میمونه که تنبیه بکند .اصلا اینها که ملا میشوند مثل اینکه ارث پدرشون از مردم طلبکارند.از حمالی رسیدن به ملائی چرندیات هم میگویند.!
  5
  56
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  کاشت کسی پیدا میشود, اخوندها و این گونه مجریهای اسلامی را تربیت میکرد که کم حقه بازی اسلامی را به مردم یاد دهند.
  4
  46
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  ۳۶
  مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  استاد بزرگ میگه :. زن کوزه نیست که بشکنه از زدنش دریغ مکن
  7
  9
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  بهترین راهش که خوبم جواب میده با دمپایی ابری. نه مثل این مشرکین غربی که با شلاق میوفتن به جان زن. اتفاقا شلاقاش رو تو این فروشگاهای زنجیره‌ای غیرعرفیشون میفروشن.
  34
  3
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حالا باز هم خدا را شکر کنیم که جلوی دوربین لب عاشقانه از پسرک نگرفت!
  2
  23
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  بعد بگین ....دین خدایی است. واقعا تهوع آوره
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  کی میشه انتی دت اسلام دربیاد که ازینهمه لطفتش خسته شدیم مخصوصا این الله که دیگه خفمون کرد با نعمتهای قرانیش .
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  به اینا ملا نمیکن. وهابی ها میگن مفنی یا شیخ ..قطر رابطه خوبی با عربستان و آمریکا داره و فعالین حقوق بشر در اروپا در برابر شیوخ پولدار سکوت میکنن و این است معجزه پول های نفتی سعودی و شرکا!!!
  3
  12
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  یکی بگه جلوی عمامه اینها شبیه چیه
  2
  14
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  کتک زدن از روی عشق! وحشی های عوضی
  2
  18
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  هیچجوری نمی‌شه این گند رو توجیه کرد. هرچه هم توضیح بدید و ویدئو بسازید بیشتر دارید کثافت رو هم میزنید...
  1
  22
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. تو را باید با زنجیر حال آورد تا بفهمی
  1
  23
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. ببین تا بخود بیایی میخوام باهات یمقدار تقویتی کار کنم اونم نترس پولی نیست مفتیه .اولا اون قطر نیست که با عربستان رابطه خوبی داره بحرین. از قضا چند ماه پیش عربستان میخواست نیرو بریزه تو قطر که جلوشو گرفتن دوما مگه ملا وشیخ فرق میکنن ؟اگه ناراحت نشی و رییست هم درجه هاتو نگیره بایستی خدمتت عرض کنم که شیخ و ملا یه پوخن چون ایران دیگه بدبرداشت میشه از شیخ اخوندهای مفتخور وانگل مثلا با کلاسش کردن با ملا ار....ح ...
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::آزاذه - تهران، ایران::]ایول خوب امدی زنجیر رو کلی خندیدیم .
  0
  9
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. فاطی شله دوزاریش کجه. بعضی وقتها زنجیر هم سخت جواب میده
  0
  9
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::آزاذه - تهران، ایران::] من یه چند تا سوال از این فاطی کماندو در مورد پیغمر عربش و امامان عربش کردم نتوانست جوب بده ولی در جواب گفت ( پر طاوس خواهی جور هندوستان کشید) منظورش این بود من فاطی کماندو هم میدونم اسلام و دار دستشون کشک وپشم هست ولی اگر میخواهی به نان نوایی برسی باید خودتو بزنی به کوچه علی چپ و دستمال بدست بگیری زمانه اینطوری شده .
  0
  3
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. اتفاقا نخیر، نه با دسته، نه با زنجیر هیچ مشکل ندارم. خواستی بیا عاشورا تو دسته، زنجیر بزنیم.
  5
  0
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. حیوان وحشی بگیرید و تربیت کنید و برای رفع حاجات خاک بر سری هم با همان حیوان آمیزش کنید شما چه میدونید زن چیست .از همان فروشگاهی که وسایل سکسی میفروشند میتونی یه وسیله هم برای خاک بر سریت بخری دیگه نیاز به تربیت و کتک زدن هم ندارد شما ها لیاقتتون همان پلاستیک است و یا جدیدا روباتهای ساخته شده برای شما مردان وحشی که بویی از انسانیت نبرده اید هست خریداری کن و بجای همسر ازش استفاده کن البته در دین شما آمیزش با حیوانات هم کاملا شرعی و قانونی ست
  1
  3
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. آخه چرا دروغ میزنی؟ همین فقط یکیشو مجدد پرسان کن تا مقابل همه خیطت کنم.
  3
  0
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. راستشو بگو ننه ی خودت چقدر از پدرت لنگ دمپایی بقول تو دمپایی ابری نوش جان کرده تا تونسته رام کند و تربیت کند واقعا شرم نمیکنی حیا نمیکنی چقدر آدم باید بی وجدان باشه اصلا چیزی بنام انسانیت را میشناسی اصلا این واژه به گوشت آشنا هست یا نه .حتی در حیوانات هم چنین چیزی وجود ندارد حیف نام انسان و آدم برای تو و امثال تو
  0
  1
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::] من دورغ میگم یا شما سوال های قبلی رو ببین من چی پرسیدم تو چچی جواب دادی چرندو پرند جواب دادی تازه دورغگویی به گروه خونی ما نمیخوره دورغگویی در ذات شما هست از تولد اسلام بقول شما در صدر اسلام عربی شما و اخوندهای بی دین و وطن کسی خیط شده شما هستید نه من از موقعی که ایران به دست این اخوندهای بی دین و بی وطن با کمک امریکا و اروپا افتاده رو ببین به چه روزی افتاده ایران اباد و پر نشاط با دروغ و ترویض اخوند خمینی خبیث شده ایران ویران شده با مردمی پژمرده و افسرده این رو میگن خیط شدن (فاطی کماندو ).
  0
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. هموطن ازش چیزی بپرس که داشته باشه.من قول میدم این توپرورشگاهای کابل زیر دست طالبان با اشد شبکاری بزرگ شده و از کلمه ای(مادر) که شما ازش پرسیدی فقط رو قوطی شیر خشک دیده. طرز مصرف اینهارو فقط تو حوزه ..م قم وخونه های طالبان پیدا میکنی. چی از کی میپرسین. باهاتون شرط میبندم اگه مذکره تا ۱۸ سالگیش ( بچه) بوده توکابل خودش میدونه یعنی چه بچه تو کابل و اگه مونثه من حاضرم پشت ویترین تو امستردام باشم ولی جای اون نباشم. اینو از ته دل میگم این موجود پسریا دختر بودنش براش زیادی فرق نکرده کیلومترش حتی بنزهای ۱۹۰ قدیمیو رد کرده . بخدا من دلم بحال این مفلوک که برای یه لقمه نون چه ....باید تحمل کنه جدی میگم میسوزه که حتی شوخی هم که باهاش میکنم سعی میکنم ازرده اش نکنم همینجوری ازرده از خاطره های گذشته اش هست.
  0
  8
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۴
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. پس ....کردی که گفتی جواب ندادم!!! دادم ولی مقبول تو خدانشناس نیست. برای من بدترین افراد بغیر از زشت و بدبو بودن، دروغگویان هستند.
  4
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۵
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. بله میزد، ولی نه بخاطر اینکه مادرم گوش ناشنوایی از فرامین پدرم می‌کرد.
  4
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۸
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::] فقط یه چیز بگم تو که دورغ نمگی اگر اخوند باشی که بدتر انقدر پررو مثل شما اخوندها درغگو وحقه باز پیدا نمیشه گفتم قبلا بهت از مملکت زماه شاه خدا بیامرز مردم همه با نشاط و جوانان همه وطن پرست و غیرتی برای وطنشون بودن واون جوانان زمان شاه بود که در برابر عراق که خودم هم در جنگ بودم از ایران دفاع کردن ولی با اوردن شما درغگویان حقه باز بی دین وطن با سردستون درغگو و خبیث خمینی و شما نوچه هاش ببین مملکت رو با دروغگویی و نادانی به چه فلاکتی انداختین بی غیرت فاطی کماندو .
  0
  1
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. پس به تحقیر و توهین به مادرت عادت کرده ای و فکر میکنی که پدر وحشی و نادان و تازی ات درست رفتار کرده و تو هم ادامه دهنده راه اشتباه و وحشیانه پدر .... هستی
  0
  2
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
  ۴۷
  hovakhshatare - تهران، ایران
  اسلام ناب.
  0
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱
  نظر شما چیست؟