آشوب در کپنهاگ در پی پرتاب کتاب قرآن توسط بنیانگذار حزب راست افراطی

یورونیوز :دست‌کم ۲۳ تن در کپنهاگ دانمارک در ارتباط با آشوب‌های همراه با خشونت در پی اقدام یک فعال سیاسی مخالف مسلمانان، بازداشت شدند.
 
راموس پالودن بنیانگذار حزب راست افراطی «هارد لاین» که مخالف مهاجران است، روز یکشنبه در یک محله مهاجرنشین، یک جلد قرآن را چندین بار به هوا پرتاب کرد و چند بار هم این کتاب «مقدس» مسلمانان را به سمت فردی که مقابل او قرار داشت انداخت.
 
او در ویدئویی که از این صحنه منتشر شد توسط پلیس اسکورت و در محوطه‌ای باز که دور تا دور آن حفاظ کشیده شده، منتقل می‌شود. در این محوطه، او قرآنی را که در دست داشت به هوا پرتاب می‌کند که به یکباره تعدادی به سمت او می‌دوند که در این حین پلیس وارد عمل می‌شود و این افراد را بازداشت می‌کند.
دست‌کم ۲۳ تن در کپنهاگ دانمارک در ارتباط با آشوب‌های همراه با خشونت در پی اقدام یک فعال سیاسی مخالف مسلمانان، بازداشت شدند.
 
راموس پالودن بنیانگذار حزب راست افراطی «هارد لاین» که مخالف مهاجران است، روز یکشنبه در یک محله مهاجرنشین، یک جلد قرآن را چندین بار به هوا پرتاب کرد و چند بار هم این کتاب «مقدس» مسلمانان را به سمت فردی که مقابل او قرار داشت انداخت.
 
او در ویدئویی که از این صحنه منتشر شد توسط پلیس اسکورت و در محوطه‌ای باز که دور تا دور آن حفاظ کشیده شده، منتقل می‌شود. در این محوطه، او قرآنی را که در دست داشت به هوا پرتاب می‌کند که به یکباره تعدادی به سمت او می‌دوند که در این حین پلیس وارد عمل می‌شود و این افراد را بازداشت می‌کند.
ویدئوی منتشر شده از اسکورت و اقدام راموس پالودن در منطقه‌ای مهاجرنشین کپنهاگ
 
اما این ماجرا خاتمه پیدا نمی‌کند و در آن روز برخی اقدام به آتش زدن خودروها و دوچرخه‌ها می‌کنند که منجر به بازداشت تعدادی توسط پلیس شد. پلیس دانمارک برای متفرق کردن معترضان همچنین از گاز اشک آور استفاده کرد.
آتش زدن خودروها در کپنهاگ دانمارکپلیس دانمارک به شهروندان پایتخت این کشور هشدار داد که از مناطقی که آشوب‌ در آنجا صورت گرفته است دور شوند و یا برای امنیت خود در خانه بمانند.
 
لارس لوکه راسموسن نخست وزیر دانمارک اقدام آقای پالودن را «بی معنی» عنوان کرد. او در توئیتر نوشت: «من به‌شدت مخالف تحریکات بی‌معنی پالودن که هدفی جز کاشتن بذر تفرقه ندارد، هستم. با استدلال با او برخورد کنید نه با خشونت.»
 
آقای پالودن و هوادارانش خواهان حذف اسلام از جامعه دانمارک هستند.
+84
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  دقیقا مسلمانهای افراطی داعشی اگر کتابتون واقعی است با استدلال برخورد کنید نه با خشونت. قران کتاب خشونت و قتل و تجاوز به زنان است.
  80
  151
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  البته همه خارجیان که بد نیستند فقط مسلمانان افراطی از هر کشوری که هستند باید برگردند به کشورهای خودشون و اون وحشی هایی که به طرف راموس پالودن حمله کردند دقیقا همانها خطرناک هستند و باید بلافاصله دیپورت شوند به طویله هایی که آمدند .من کار راموس را تائید نمیکنم ولی کشور خودش است و حق دارد که نخواهد مسجد لانه فساد در کشورش باشد و صدای گوش خراش اذان بگوشش برسد .من هم ۲۰ سال پیش قران را آتش زدم هر چه قران در خانه بود به آتش کشیدم تا این کلمات جادو و جمبل و آیات تازی ها در منزلم نباشد .
  74
  133
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  آقای پالودن و هوادارانش خواهان حذف اسلام از جامعه دانمارک هستند. ما هم خواهان حذف اسلام از کشورمان ایران هستیم و فکر نمیکنم هیچ ملت هشیاری این دین عقب مونده عصر حجری و وحشی را بخواهد
  64
  158
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  دلقک
  120
  62
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  همه اینا رو باید سوار هواپیما کنن بفرستنشون به همون جهنم دره ای که ازش اومدن
  57
  135
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  البته نباید این مسلمین افراطی دیوانه را اینجوری تحریک کرد چون اینها مغز ندارند و شعور ندارند و دست به انتقام های خطرناک میزنند برای یک تازی نامه که هیچ ارزشی هم ندارد و مقدس هم نیست
  57
  79
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  این کار احمقانه یی است و بجز خشونت چیزی در پی ندارد
  37
  84
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  فاطی دستگیر شدی؟
  28
  56
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  افراطی افراطیه و میتونه جامعه رو به سمت هرج و مرج و جنگ بکشه این افراد با داشتن افکار نژادپرستانه چیزی نمیخواهند جز هرج و مرج تا بتوانند به قدرت برسند و گرنه این کار چه فایده ای داره اینها که ادعای تمدن و فرهنگ برتر و شعور و فکر و عقل بهتر دارند اینگونه اند وای به حال اون بقیه.
  23
  54
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک کتاب دزدی از تورات یهودیان و پر از مزخرفات قرون وسطائی و این مخ باخته ها فکر میکنند که این خزعبلات از اسمان به زمین افتاده است. فرانسه را که مسلمانان نابود کردند و اگر این ها به خود نیایند با اسلام همه جا به گند کشیده میشود
  41
  89
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. فایده اش این هست که تقدس باید در ملا عام در هم بشکند و عقل و انسانیت جایش را بگیرد.
  34
  37
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  یکی از اونهایی که حمله کرد و پلیس به موقع زدش زمین فکر کنم تفکر یا همان فاطی شله بود .فاطی شله بدو که به تازی نامه تان یا همان آیات شیطانی تان اهانت شد .ولی جیگرم حال آمد این تازی پرستها چه جلز و ولزی میکردند
  27
  36
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. بله دقیقا تازی نامه کپی برداری از تورات است
  27
  46
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. در یک کمپین همگانی باید این کتاب حامی جنایتکارها را از خانه هامون بیرون بیندازیم و بر اساس عقل ودانش و آگاهی و انسانیت زندگی کنیم.
  36
  40
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  اگه مسلمونید توی دانمارک چه غلطی میکنید. مگه رفتید ترویج اسلام. اوشگولهای پررو.
  50
  56
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران
  چرا این حـ... ها رو نمیفرستن تو کشور خودشون
  35
  41
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  فاطی میتوانی ترجمه کنی آقای پالودن چی گفت؟
  23
  35
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
  ۴۰
  Aria samimi - رم، ایتالیا
  این راه درستیه آخه؟مگه کرم داری میری تو منطقه مهاجرا اینکارو میکنی؟برو تو خونه ت هزار بار پرت کن ولی وقتی اطلاع میدی روز مشخص ساعت مشخص خبررسانی میشه مردم جمع میشن ده تا پلیس اسکورت میکنن پس کرم از خودته میخواستین مهاجر قبول نکنین
  30
  35
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
  ۴۰
  Aria samimi - رم، ایتالیا

  تازه مهاجرا رو زجر میدین از اول بگید نه مهاجر نمی خوایم برشون گردونید اینکارا یعنی چی؟من جای اون مردم بی بخار بودم تموم منطقه رو اتیش میکشیدم دانمارک مجبور به عوضکردن وزیراش و پادشاهش بشه کاری میکردم روز خوش نبینن تموم فروشگاهها رو اتیش میزدم با چهار تا اسلحه پلیس هم میزدم ارتش هم بیارن مثل آرنولد میریختم سرشون البته با کمک بقیه مهاجرا
  44
  24
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. نه خیر عزیز . اگه همین فردا ۵ تا هواپیما پر از شپشیو مشتقلاتش یکیش همین کماندوی خودمون بفرستن به ....هاشون ببین چجوری طوفان میخوابه. اینها چرا تو کشورهای خودشون برای حق پایمال شدشون نیم تکونی هم نمیخورن چون مسلمونجماعت فقط با چماق فرمانبر هست و ولش کنی کفنش و هم خراب میکنه.
  19
  35
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
  ۵۱
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  می سوزاندی کار را یک سره میکردی .البته ارزش سوزاندن هم نداره..
  13
  31
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  خب این خدا زده مثلا چی پیش خودش فکر کرده الان مثلا چی شد نه چون جوابی در برابر این کتاب ندارند مجبور هستند یا مسخره کنند یا از این کارها
  21
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  تحریک کننده نباشد کتاب قرآن برای مسلمانان مقدس است گرچه من اعتقادی به قرآن و خدا و دین پیامبر ندارم ولی دلیل نمیشود برم وسط میدان قرآن را بالا و پایین بیندازم یا آتشش بزنم این نوع عمل را انارشیست و هرچ و مرچ طلبی میدانم باید از طریق تبادل نظر و گفتگو به نتیجه ای رسید نه قرآن پاره کدن و یا به کسی که قرآن پاره کرده حمله ای بشود دموکراتی یعنی تبادل افکار، مسئله داعش و طالبان و خامنه ای فرق می کند جنایتکاران باید محاکمه بشوند
  7
  9
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا
  دونت مس ویت ایسلامیک کله پوکس! هاهاها. وقتی اون زامبی ها دویدن به سمت بدبخت دانمارکیه خندم گرفت. آی مردم از خنده. خیلی خوب بود. هاهاها
  6
  7
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  باز این شنبل و منبل و قنبر و چار تا بیلبیلک تنبل اومدن سقنقورت نوشتن هاهاها شنبل جون ازین خنده م گرفت که خواستی خودتو با اون جمله همه خارجی ها که بد نیستن طیب و طاهر نشون بدی هاهاها حالا خوبه سی چل سال غذات سوخت ولی نمازت قضا نشد هاها آره تو خوبی تو ماهی هاها یه روده راست تو شکمت نیست حالا واسه ما کاتولیک تر از پاپ شدی اینه دق؟
  33
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۴
  ۵۰
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  [::Aria samimi - رم، ایتالیا::]. خدا نکُشتت مُردم از خنده
  7
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] وآیی وآیی وآیی تو هنوز زنده ایی و داری کامنت میزاری؟ وآی چه حوصله یِ ایوبی داری تو ماشاللا انقدر هم بیکاری که توی تمام خبرها فعالانه و بصورت خودجوش حضور داره . ببینم چی شد راستی میگفتی حکومت قراره عوض شه ؟ حکومت رو هنوز عوض نکردی ؟ .
  18
  5
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. از همین الان شروع کن و هر چه....
  8
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. به نظر من بد نیست در تمام کشورها کار راموس پالودن را ادامه بدهند با اینکار میتوانند مسلمین افراطی و وحشی همانند این اون که حمله کرد را شناسایی کنند و دیپورت کنند .
  9
  22
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] ها ها فکر کنم فاطی رو هم گرفتن امیدوارم حبس ابد بگیره .
  7
  16
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  ننگ بر جهل دینی به امید فر هنگی انسان دوست و عاری از دین و جهالت.
  10
  25
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. من اینها رو میشناسم چون در اسکاندیناوی زندگی کرده ام اولا این کار اسمش تقدس زدایی نیست چون صددرصد خود این شخص این کتاب رو نخوانده و با این کارش خواسته جلب توجه کنه و یک کار تبلیغاتی راه بندازه تا مردم به حزبش رای بدهند دوما این صحنه با اون تعداد پلیس و حمله و فراری که راه انداختند نشون میده کار برنامه ریزی شده است پس هدف از این مسخره بازی ها چیزی نیست جز خر کردن یک مشت آدم ظاهربین سوما این راسیستها اگر به قدرت برسند کاری ندارند که تو مسلمانی یا ضد اسلامی با هر غیر اروپایی در کشورشون مبارزه میکنند حتی به چاپلوس ها هم رحم نمیکنند.
  9
  9
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  روش مقابله با هر نوع مذهب و تفکر افراطی از طریق اقدامات افراطی و غیر اخلاقی میسر نیست . احزاب دست راست فاشیستی در ظاهر فقط با اسلام و یهودیت مشکل دارند اما در صورت کسب قدرت به کسی رحم نمیکنند
  8
  5
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  من خودم اونجا بودم و به برادران و خواهران مسلمانم میگفتم کاریش نداشته باشین. چون این پسرک از ثبات روحی و فکری نرمالی برخوردار نیست. خودم تا بحال چندین بار تو داروخونه دیدمش که اومده قرصاش رو بخره.
  27
  5
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  . [::آزاذه - تهران، ایران::]. میگه قرار بود برم یه جای دیگه کارم رو بکنم ولی پلیس منعم کرد. واسه همین اومدم اینجا که منطقه سرخپوستاست و مرتب گروه‌های اراذل و اوباش این منطقه رو به آشوب کشوندن. ولی الان اکثرشون زندانن. سال 2015 یکی از همینا که مادرش فاحشه بود دو نفر رو کشت و تعدادی پلیس رو هم زخمی کرد. بخاطر همین الان میخوام کتابشون رو آتیش بزنم که فکر نکنن شیکری هستن. *این مخت و مفید کل کلامش بود*
  24
  6
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. شما این کتاب را خوندید؟ آیا به غیر از چند تا آیه ترس و عذاب و قتل چیز دیگری درش هست؟ یک کم شاهنامه فردوسی را از یو تیوب گوش بدین بعد تفاوتش را از روی عقل بسنجید نه از روی احساس. کاری که این شخص کرده علت داره و من هم موافق زدودن اسلام و آثارش از کشورم و تمام دنیا هستم و از ایشون حمایت میکنم. این کتاب از طرف خدا نیست و نوشته دست بشر است و بارها تغییر کرده است.
  10
  23
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::raha1984 - هامبورگ، آلمان::]. فاطی رفته یک گوشه قایم شده ورد میخونه و به آفتابه اش توسل کرده
  10
  20
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. یک روزهمین هم خواهد شد هموطن. اندکی صبر که سحر ما و سیاهی اینها شروع خواهد شد.البته مسلمون جماعت انقدر ریاکار ودرغگو هست اگه جاش بیافته همشون دم در وامیستن یا مشروبفروش میشن .شناگرهای خوبین اب ببینن.
  9
  23
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. بعد شما اگر حرفهات را با دلیل و از روی عقل بزنی احتیاجی به توهین کردن نداری. از خر کردن حرف زدی که من مسلمانها را یک .... تمام عیار میدونم که چشم بسته کتابی را که نخوندند میپرستند و هر چی ملای حقه باز بی سواد ازشون میخواد باور میکنند. از چاپلوسی گفتی که این ماله کشی ها هم بین مسلمانها به وفور یافت میشود و در بین غیر مسلمانها بسیار کمتر دیده میشود. یک کم چشمهاتو باز کن وقایع را ببین. البته زندگی کردن در یک کشور پیشرفته دلیل بر پیشرفته بودن نگاه آن شخص نمیشه
  10
  23
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  ۵۴
  oghabe - بازل، سوییس
  بهانه خوبی بود واسه خرشناسی و خرگیری.
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. معلومه بهم ریختی فاطی شله. سخت نگیر فقط باید شغلت را عدض کنی. ارشاد کردن با حقه بازی که کارنشد. باید عرق بریزی و پول دربیاری.
  11
  31
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. قول میدم که شما خودت کلام خداوند قرآن رو نخوندی. فقط یه چیزایی شنیدی. اگر از اول تا آخرش رو بدون منفی گرایی بخونی، هم به سرافرازی خواهید رسید. اعجاز قرآن خود قرآن است. چون هیچ تناقضی در آن نیست و به همه زمان‌ها تعلق دارد. اگر واقعا اهل علم هستی درباره مسلمان شدن «موریس بوکای» گوگل کن. یقینا شما هم به آغوش اهل بیت علیهم السلام مشرف و به سرافرازی ابدی خواهی رسید.
  32
  7
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. تو خودت چند بار قران را خوندی؟بیشتر از ۸۰ درصد مردم ایران قران را حتی یکبار نخوندند و چون فکر میکنند از طرف خداست بهش احترام میذارند. یعنی کورکورانه و بدون هیچ دلیل.
  7
  28
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. قران کلام خدا نیست. نسخه های بی شمارش از سرتاسر عربستان که معانی مختلفی داشتند بیست سال بعد از مرگ محمد توسط عثمان سنی جمع آوری شده و به یک نسخه نوشته شده. قران تناقض نداره؟ هرچی بهت گفتند تکرار نکن. اول فکر کن و بعد با عقلی که خدا بهت ارزانی کرده تصمیم بگیر. اگر قران قرار بود نوشته بشه چرا در زمان محمد این کار انجام نشد؟ من مقداری از قرتن را خواندم ولی بغیر از ترس و وحشت چیزی ازش نگرفتم.
  8
  28
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مخ یک ادم .....منجمد هست و گر نه چه کسی پیرو بزرگترین دروغگوی عالم میشود که مثل دیوانه ها و با زدن بنگ به جان ماه اسمان افتاد تا انرا اش و لاش و نصف کند و به ساده لوحان به ضرب گردن بریدن ثابت کند که معجزه کرده است!!!این ها واقعا نمی فهمند و شستشوی مغزی شده اند و مغزشان جز این خزعبلات قرون وسطائی قادر به دیدن حقیقت و دنیای امروز نیست. بهتر است این عقب افتاده های ذهنی را اینگونه شناسائی و دیپورت کنند
  5
  25
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۶
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دروغگو کسی است که بدون ادله صحیح، شبهه وارد کند. همون ناساتونم شقه شدن فیزیکی ماه رو تایید کرده.
  25
  2
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. ادله صحیح تو چی هست؟ کتابی که بشر نوشته و آن را مقدس کردید و هر جوری میخواهید تفسیرش میکنید تابا جان و مال مردم بازی کنید؟ یا حدیث و روایت از کسانی که معلوم نبود کی هستند و چطوری درست یا غلط حرفهای پیغمبرتان را که سالهای سال هزار تاب خورده منتقل کردند؟ آیا درصدو امکان اشتباه بالا در این افراد که انسانهای بدوی بودند و مهارت نوشتن را نداشتند وجود نداره؟ و امکان اشتباه بالا ی این کتابتون قران که توسط این افراد و پس از مرگ محمد نوشته را کتمان میکنی؟ خصوصا با این ملاهای عرب که بلدند چطوری با حقه بازی تا کوچکترین جزئیات را با پیاز داغ کامل تعریف کنند و هیچ احساس امانت و درستگویی در برابر این حرفها ندارند. آیا میشود به این کتاب و این احادیث اعتماد کرد؟
  2
  21
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. من بیش از 20 بار اراجیف قران را برای نگارش یک کتاب خوانده و با متون تورات مقایسه کرده و از داستان ادم و حوا و خلقت و بهشت و جهنم و قصاص و سنگسار و خنته ی پسر تو همه چیزش دزدی از متون تورات هست و چیزی از اسمان به زمین نیفتاده است. نه فکر کنی که تورات هم سخنان خدا هست. تورات تاریخچه ی قوم یهود به سبک قدیم و بیش از 100 نفر نویسنده دارد و محمد بیسواد تاریخچه قوم یهود را سخنان خدا پنداشته است. با این همه فقط 4 خط حرف حسابی و استثنائی از قران بیرون بکش تا من یاد بگیرم و یا فقط یک صفت مثبت از محمد بگو تا همگی یاد بگیریم
  2
  20
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. امریکائیان اگر اینقدر خر بودند که باور کنند با شمشیر میشود دل و روده ی ماه را بیرون کشید که همگی مسلمان میشدند. انقدر ابله هستید که حتی نمی توانید بفهمید که اگر خبری جعلی بیرون میدهند برای اینست که شما را ابله نگهدارند چون به نفع انان هست که همینطور عقب افتاده در مزخرفات 1400 سال قبل زندگی کنید.
  2
  18
  جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. برو شرم کن دروغگو. تو اگر آیه سنگسار قرآن رو واسه من آوردی، همه چیم رو تعطیل میکنم. اگر هم نتونستی بیاری، باید بگی غلط کردم، اشتباه کردم. حالا برو ببینم مردانگی ت در چه حده، بیس‌بال آمریکایی یا پینگ‌پنگ چینی!!!!
  17
  2
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. عزیزم روش مبارزه با منطق همان منطق هست اما مذهبی که با گردن زدن و با اشهد گفتن و شلاق و زور . و دوهزار تا دروغ در مغز ساده لوحان فرو رفته با منطق بیرون نمی اید. کسیکه منطق می فهمد این حد اقل را میتواند بفهمد که از زمین نمیتوان شمشیر در جگر ماه فرو کرد و اگر این مختصر را نفهمید ،حتما چنین کسانیکه مغزشان رشد نکرده است تا منطق و دلایل علمی را بفهمند
  1
  14
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::. .... بیسواد. 2000 سال قبل از قران یهودیان قانون سنگسار را آورده اند که اصولا چه قانون مزخرف و قرون وسطائی و وحشیانه و فاقد هر نوع انسانیت هست. قدری به وجود مبارک رنجه بده و تشریف مبارک را ببر یک کنیسا در هر کجای اروپا و از یک خاخام بخواه تا این قانون را در تورات به تو نشان دهد و دست خالی بر نمی گردی. محمد شاعر بوده و روی قانون یهودیان شعر عربی و آهنگ گذاشته و تورا انقدر خوش می اید که از اصلش غافلی. مگر از قانون سنگسار وحشیانه تر و از عمل ختنه بی معنی تر چیزی هست و هر دو را محمد از یهودیان گرفته است. هر چقدر قران بخوانی دنیایت کوچکتر میشود و حتما باید از چند منبع کسب اطلاعات کنی و تصور هم نکنی که این مزخرفات قانون و سخن خداست
  0
  16
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. دروغگو توهستی و دروغ کتابت و دینت. این همه ملاها سنگسار و قتل و جنایت واعدام بر اساس آیات قران انجام دادند چشمهات کور بود؟ از آیه قران حرف میزنی حقه باز؟ تمام این قتل ها بر اساس تعلیمات مذهبی و آیات قران فاشیستی است که همه باید کشته بشوند الا مسلمانان و آنها که به خدا ایمان آوردند. این کتاب نوشته بشر و عرب ها است که دست قتل و خونریزی وتاراج و تجاوز به مردم و زنان را برای حاکمان عرب باز کرده و با گول زدن مردم آنها را فریب میده که بیشتر راه را برای مفت خوری و غارتشون باز کنه. تو اگر مرد که نه انسان باشی شرمت میاد از سنگسار انسان حرف بزنی و محکومش میکنی نه اینکه با گستاخی تمام از این دین جهنمی دفاع کنی. برو به جهنم
  0
  18
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. بهتره دکانتو را تعطیل کنی قبل از اینکه مردم سر وقتت بیان و رو سرت خرابش کنن.
  0
  15
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اینکه یهود، نصارا، مسیح، بودا و الی ماشاالله بقیه چیکار کردن یا چی میگن مشکل خودشونه. گفتی سنگسار در قرآن! رفتی گوگل کردی دیدی تیرت به سنگ خورد، حالا اومدی ماستمالی کنی؟ مرد اونه که سر حرفش واسته یا اگه دید سوتی داده بگه معذرت میخوام، اشتباه کردم، حرفم رو پس میگیرم. جریان شما همون سوتی دادنه. یاد بگیر دیگه سریع یه چیزی ننویسی که بعدش به پته پته بیفتی. هیچ موقع طرفت رو هم دست کم نگیر، شاید عالم دین باشه، حالا اگه چیزی هم نمیگه!
  20
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. هاها! دین چیه که عالمش چی باشه؟ خصوصا تو!! ما ایرانیها یه مثل داریم که میگه برو کشکتو بساب!!!من جوابتو دادم. گفتگوگر گفت بهت بگم جواب ابلهان خاموشی است.
  0
  13
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. یا مغزت از گچ و 1400 سال هست که رشد نکرده و یا مزدوری و از اسلام مداخل داری و بجای شعارهای صد من یک غاز چرا طفره میروی تا بروی در یک کنیسا و از یک خاخام بخواهی تا اصل قوانین سنگسار را به تو نشان دهد. محمد ان قانون را عربی و شعر قرانی کرده و اصلش مال یهودیان هست. اربابت محمد طفره نرفت و نه تنها خدیجه زن یهودی اش مزخرفات تورات را به او اموخت و از این جرثومه ی فساد پیغمبر ساخت بلکه ختنه یهودیان را هم یاد محمد داد و در هیچ قومی جز یهودیت و اسلام ختنه نیست. نه فکر کنی که ختنه دستور خدا هست. خدا اینقدر ابله نیست که گوش بدهد و بعد بگوید گوش خودت را ببر!. ختنه روش قرون وسطائی مصریان برای معالجه سوزاک بوده است. یهودیان از مصریان اموخته و محمد بیسواد تحت تعلیمات خدیجه یهودی ان را دستور الهی جا زده است. اگر این سخنان را نمی فهمی. مثل گاوپرستان هندو مغزت و ذهنت رشد نکرده تا از عهد عتیق بیرون بیائی. نه حالا می فهمی و نه هیچوقت دیگر. هروقت هندو توانست بفهمد خدا گاو نیست تو هم مغزت رشد کرده و از مزخرفات اسلامی بیرون می ائی
  0
  16
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. ما هم یه مثل داریم، میگه: خود گوئی و خود خندی؟ عجب مرد هنر مندی! ببین من که همیشه تک و تنها، میام جلوی کل شما و الحمدالله همیشه هم سربلند میدون رو روان میشم بیرون.
  13
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  قرار شد آیه سنگسار رو از قرآن بیاری نشون بدی! داستان‌سرایی رو بزار کنار. یا آیه بیار یا اعتراف کن که اشتباه کردی و جلوی من از شرمندگی سرخ شدی. اینم کامنتت # من بیش از 20 بار اراجیف قران را برای نگارش یک کتاب خوانده و با متون تورات مقایسه کرده و از داستان ادم و حوا و خلقت و بهشت و جهنم و قصاص و سنگسار#
  18
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱
  ۴۷
  hovakhshatare - تهران، ایران
  فهمیده که اسلام چه بلایی می‌تونه سر کشورش بیاره.
  0
  8
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. فاطی شله معروف به فاطی زی زی یک مقدار مشکل دوشخصیتی بودن داره. البته علاوه بر این دکانی داره و برای کانال شیعیان افغان هم کار میکنه. اینجوری که خودش تعریف کرده وقتی بچه بود پدر و مادرش از اینکه کارتون پینوکیو را ببیند منعش کرده بودند چون با دیدن آرنج پینوکیو تحریک می شده و بخاطر همین هم می فرستنش تا درس طلبگی را بخونه.دیگه تا آخر ماجرا را بخونید. مگه نه فاطی؟
  0
  14
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. آدم کچل بشه ولی کنف نشه.
  16
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. مسخره چرا من این آیه ی مزخرف را توی ان کتاب پوک بکشم بیرون. مگر بیکارم مزخرفات مغز قرون وسطائی محمد را زیر و رو کنم. میروم شعر حافظ میخوانم و از سعدی لذت میبرم. من ننگ دارم قران در خانه ام بگذارم چون با این فرهنگ وحوش عربستان در 1400 سال قبل اطاقم نجس میشود. برو گوگل این مزخرف را پیدا میکنی ولی حتی این لیاقت را نداری بروی ماخذش را پیدا کنی و حق هم داری چون وقتی بفهمی تمام قران دزدی از مزخرفات تورات قران هست تمام وجودت ترک میخورد و می فهمی یک عمر در بلاهت زندگی کرده ای
  0
  16
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. آیه سنگسار را برو از معلمت و ملاهای ایران بپرس و اگر وجود نداره و اگر یک جو شرف داری از دینت در برابر ملاها دفاع کن و اعتراض کن که باعث بدبینی مردم به اسلامت شدند تا جایی که فدای اسلامت بشی. اگر نگرفتی بازم توضیح بدم.
  0
  16
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. کم تو کشورت به اسم اسلام زنان افغانی را سنگسار کردند؟ آیا از آن زنان بیگناه یکبار دفاع کردی که الان از رو نمیری؟ آیا از اسلامت که بدنام شد دفاع کردی؟ یا چون از این دکانت پول درمیاری و کاسبی اسلام را میکنی و نونت از این راه در میاد صدای اسلام اسلامت به هوا رفته؟ تو اگر عالم اسلامی هستی و سنگسار زنان را نادرست میدانی آیا یکبار به زبان آوردی؟ آیا همینجا شهامت اعترافش را داری؟
  0
  15
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا من هم تحمل داشتن ....را در خانه نداشتم و به ....انداختم. الان از اشعار فردوسی و خیام و . لذت می برم.
  0
  13
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۲
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  .....یگر همگی دیدند که دو نفر مرتد خواستند همزمان به من تعرض کنند، ولی پیکانشان به سنگ خورد. هر موقع که آیه سنگسار را از قرآن جور کردید بیاین شاخ و شونه بکشید، غیر از این خاموش.
  15
  0
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. شما اگر قابل تعرض باشید شنا را خیلی خوب بلد و صیغه میشوید. برو این حرف های قرون وسطائی را برای عمه ات تعریف کن. در دانمارک کسی به کسی تعرض نمیکند. متاسفم که مثل مننژیت ویروس اسلام چنان در مخت فرو رفته که از شاخه ای به شاخه ی دیگر می پری. دانمارک بد هست؟ چرا انجا مانده ای؟ برو یک شهر اسلامی مثل نجف و اگر بر و روئی داشته باشی به مدت ال معلوم و مبلغ ال معلوم فورا صیغه شده در بهشت اسلامی زندگی خواهی کرد. از فاضلاب اسلامی فرار کرده ای ولی هنوز گنداب فاضلاب ان فرهنگ در وجودت باقی مانده است. اگر دانمارکی ها مسلمان بودند مملکتشان لجن ابادی مثل بنگلادش و پاکستان و افغانستان و ایران میشد
  0
  17
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. چه فرقی میکند حدیث و روایت هست که محمد و علی بر اساس شهادت چهارنفر یا چهار بار اقرار شخص را سنگسار کردند. حدیث و روایت هم برای شیعیان سند محکمی است. خلاصه سنگسار بر اساس قوانین عقب افتاده اسلامی اجرا شده. نکنه تو دانمارک همچین چیزی دیدی و ما خبر نداریم! واقعا خیلی پر رو هستی
  0
  14
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. مرتد هم خودتی و جدت. برو کشکتو بساب
  0
  12
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خیلی ساده خدمتتون عرض کنم، شماها خودتون هم واقف به شکست خود هستید ولی از باب لجاجت حاضر به پذیرش نیستید. از تو قرآن که نتونستید آیه دربیاورید نشون بدین. رفتین دست به دامان حدیث و روایات. ببین خداوند چه میگوید: آیه 79 بقره سوره 2 میفرماید: «وای بر افرادی که با دست (و فکر) خود کتاب مینویسند و بعد میگویند اینها از جانب خدا است (خدا و دین میگوید) تا آن را به قیمت ناچیزی بفروشند. وای بر آنها از آنچه با دست های خود نوشتند و وای بر آنها از آنچه از این راه بدست آوردند.» خداوند بر ما سنگسار را حکم نکرده. کسانی که از پیش خود میگن هست، شان نزول آیه به اونها برمیگرده. برو جانم، طرفت کلان پوست کلفته. کلالحال اعتراف چه بکنی چه نه، من این رو بعنوان شکست شما و پیروزی امت شیعه قلمداد میکنم.
  13
  0
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. کلان ....شو. تو با ایرانیها چکار داری؟ آیاتت هم ارزونی خودت. بازارتون کساد شده. دیگه کسی اسلام را قبول نداره! برو زیر لچک .... ! هاها
  0
  12
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. از تو نپرسیدم زشتی های قران را مثل سنگسار و قصاص و چشم در اوردن و گردن زدن و مرتد کشی و دگراندیش ازاری و برده فروشی و قوانین ضد انسانی در مورد اطفال و زن ها را نشانم بدهی. سراسر قران پر از این مهملات هست. عرض کردم فقط 4 خط حرف ارزنده و گرانبها و خدائی از این کتاب پوک نشان ما بده تا از تو یاد بگیریم . یا فقط یک صفت خوب غیر دروغ امین بودن(چون راهزن و دزد و غارتگر امین نمیشود) از ... بگو تا یاد بگیریم و ما هم مسلمان شویم و اگر نتوانستی که نمیتوانی من 4 صفحه از زشتی های ..... و زناکار (با محارم) را برایت مینویسم
  0
  18
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. عملا ملاها و مبلغان این دین نحس همیشه سیریش هستند و بزور میخواهند اسلام را تو حلق آدم فرو کنند. ذره ای هم احترام به طرز فکر دیگران و نظراتشون قائل نیستند. نمونه اش هم تو هستی فاطی و این را بدان که به زور نمیشه دروغ و زشتی وجنایت را وارد مغز انسانها کرد. آخرش مجبور میشی شغلت را عوض کنی .
  0
  15
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. با امثال جنابعالی که تفکر فاشیستی دارید، نمیتوان گپ زد. منتظر اون آیه سنگسار هستم که گفتی خوندی. دربیار نشون بده.
  19
  0
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. این فاطی طبق معمول قاطی کرده. انگاری تیک گرفته حرف که نمی فهمه . خدا شفاش بده و مردم را از شر این حقه بازها دور نگهداره.
  0
  14
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. اصلا تو میدانی تفکر فاشیستی یعنی چی؟ عمرا که بتوانی درک کنی فاشیسم یعنی چی. فاشیست یعنی کسی که اعتقاد کور مذهبی و یا ایدئولوژیک به کسی دارد و او را برترین دیده و فرامینش را درستترین و بالاترین ببیند و نگاه کور تو به اسلام و محمد که در جنایت همتراز چنگیز و هیتلر بوده چنین هست چون هیچ علم و منطق و بینش و دانشی را از او بالاتر نمی بینی
  0
  14
  یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
  نظر شما چیست؟