«تحرکات مشکوک سنتکام» در خلیج فارس

یک مقام نظامی آمریکا اعلام کرده است که این جنگنده‌ها قرار بود برای یک تمرین نظامی به امارات بروند، اما اکنون در حالت عملیاتی قرار گرفته‌اند. بدین معنی که اگر از جنگنده‌ها درخواست شود که در عملیات شرکت کنند، آماده عملیات خواهند بود.
 
فرارو:  در پی تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط دولت آمریکا، ایران فرماندهی مرکزی آمریکا معروف به «سنتکام» و تمامی نیرو‌های وابسته به آن در خاورمیانه را تروریستی اعلام کرد. سنتکام در چند روز گذشته تحرکات قابل تأملی در خلیج فارس انجام داده است.
 
به گزارش فرارو، دیروز به طور رسمی سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت. مقارن با این امر، سنتکام در خاورمیانه تحرکاتی انجام داده است که به نظر می‌رسد با اقدام آمریکا علیه سپاه ارتباط دارد.
 
اعزام جنگنده‌های پیشرفته به امارات
نیروی هوایی آمریکا دیروز برای نخستین بار جنگنده‌های اف-۳۵A در امارات متحده عربی مستقر کرد. این جنگنده‌ها در پایگاه آمریکایی الظفره در امارات فرود آمدند و در حالت عملیاتی قرار دارند. یک مقام نظامی آمریکا اعلام کرده است که این جنگنده‌ها قرار بود برای یک تمرین نظامی به امارات بروند، اما اکنون در حالت عملیاتی قرار گرفته‌اند. بدین معنی که اگر از جنگنده‌ها درخواست شود که در عملیات شرکت کنند، آماده عملیات خواهند بود.
 
پیش از این نیرو‌های آمریکایی از نوع دیگری از این جنگنده‌ها (اف-۳۵B) در جنگ علیه داعش استفاده کرده بودند. اما این نخستین بار است که جنگنده اف-۳۵A در منطقه عملیات سنتکام مستقر می‌شود. استقرار این جنگنده‌ها در حالی صورت گرفته است که تقریبا یک ماه پیش شکست کامل داعش اعلام شده بود. یک سخنگوی سنتکام با اشاره به نگرانی‌‎های امنیتی در عملیات، از مشخص کردن تعداد دقیق جنگنده‌های اعزامی به امارات خودداری کرد.
 
دیدار فرمانده سنتکام با رهبران عربستان
همزمان با رسیدن جنگنده‌ها به امارات، کنت مکنزی، فرمانده سنتکام در ریاض با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، محمد بن سلمان، ولیعهد، و خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع، دیدار کرد. رسانه‌های عربستانی می‌گویند در این دیدارها، درباره تلاش‌های مشترک عربستان و آمریکا در مبارزه با افراطگرایی و تروریسم و همچنین در مورد آخرین تحولات منطقه گفتگو شده است.
 
رزمایش در خلیج فارس
نیرو‌های دریایی آمریکا، فرانسه و بریتانیا، به منظور مقابله با مین‌های دریایی، از چند روز پیش یک رزمایش مشترک در خلیج فارس آغاز کرده‌اند که تا ۱۹ آوریل ادامه خواهد داشت. یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفته است که هدف این رزمایش صرفا دفاعی است و آمریکایی‌ها «برای هرگونه تهدید کاملا آماده هستند.»
 
استقرار گارد ملی ارتش در حوزه عملیاتی سنتکام
از ژوئیه ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹، بیش از ۳۵۰۰ سرباز گارد ملی ارتش آمریکا، در منطقه عملیاتی حوزه سنتکام استقرار یافته‌اند که این امر به گفته وبگاه آمریکایی «میلیتری‌تایمز» بزرگترین استقرار یک یگان زرهی گارد ملی آمریکا در یک دهه گذشته است. این وبگاه مدعی شده است که یگان بزرگتر دیگری نیز در راه است.
+98
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  دو طرف ماجرا چمدانها را می بندند آخوندا برای فرار از ایران و خارج نشینان مخالف حکومت دیکتاتوری برای ورود به ایران،چمدان من دم در است با اولین پرواز ایران
  23
  108
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۸
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  سپاه پاسداران جراءت نداره حتی اونطرفا آفتابی شه !!! هه هه هه ، مادرشون به خطا میره ، حرکت دلنشین ترامپ و قرار دادن سپاه در لیست تروریستی ، سپاهیا که همه مفتخور ، شکم گنده ، اوباش ، میدونن که مسریشون اونطرفا بیوفته ، میرن جایی که عرب نی انداخت ، هه هه هه
  26
  107
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  عاج قاسم کجایی!؟ چرا از عراق و سوریه فرار کردی؟! راستی، الان هیچ فرودگاه و هواپیمایی ترا سوار خواهند کرد که مثلا خودتو لوس کنی و به پیش پوتین شب نشینی کنی و و و! آن ممه را لولو برد! ها ها ها
  24
  93
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  حکومت اسلامى مترادف ایران نیست و ایران مترادف حکومت اسلامى نیست. تا زمانیکه این واقعیت ملکه ذهن هر ایرانى نشده است ، امیدى به رهایى نیست. براى رسیدن به آزادى و دور کردن هر نوع خطر از کیان ایرانزمین، قبل از هر چیز باید میهن را از شر اشغالگران نجات داد. آزادیخواهان ایران متحد شوید!
  8
  95
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان

  کاری به رژیم آخوندی ندارم ولی افتخار ملت ایران اینکه هرگز شروع کننده جنگ نبوده و سازنده الاقاعده و داعش نبوده یا سرخ پوستان رو نسل کشی نکرده. جنگی هم شده ملت شجاع و پر افتخار و سرفراز ایران فقط دفاع کردن. الان قراره مردم ایران از سایه جنگ بترسن؟ ایرانیان مهاجم نیستن اما از ورود خارجی اشغالگر به خاکشون هم استقبال نمیکنن. امیدوارم جنگ نشه و اگر شد کوسه ها در خلیج فارس پارتی میگیرن چون سربازهای امریکایی به خاک ایران نخواهند رسید و اجسادشون در همان خلیج فارس غذای کوسه ها میشن.
  100
  46
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  حالا اگه چیز دارید به ناوهای امریکا نزدیک بشید
  8
  77
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. تو اون حکومتیهای ایران یه ایرانی الصل پیدا میکنی ؟ اگه ایرانی بودن اره .
  6
  68
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  نخیر بفرمایین با دوتا دسته بیل و با طرفداران شیرینشون (زال.این سلمان ۱۴۰۴. قاطی جون) برن بجنگ اف ۳۵.
  2
  46
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
  ۵۲
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  جنگ نخواهد شد چون می دونن که نابودن،اولا این دولت مشروعیت داخلی نداره و دوما قدرت تقا بل با صا حبان تکنو لو ژی جزو محا لا ته،نجات ایران از دست این لا تان با نابودی این حکو مت ممکن است و نا بودی این رژیم نا مشروع بدست جها ن قدرت و حمایت مردمی صورت خواهد گرفت.ننگ بر جهل دینی به امید فر هنگی انسان دوست و عاری از دین و جهالت که نعمتی است برای این حرامیان.
  5
  40
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. ایشالا برگردین و در کشور خودتون با آسایش زندگی کنید. واقعا برای آدما زندگی در کشوری غیر از وطن خودشون سخته.
  3
  43
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ممنون، روز شماری میکنم
  1
  26
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. به امید خدا
  0
  15
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴
  ۵۰
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. حکومت ایران کجاست؟ در ایران. ملت ما کجاست ؟ در ایران. چه کسانی از این مرز و بوم دفاع میکنن؟ مردم. حالا اخوند ایرانی نباشه به درک که نیست ملت ما ایرانی هستن و سرنوشت ملت ما دست امثال شما خواهد بود که جای امن نشستی عشق و حالتم میکنی بعد اظهار فضل هم میکنی. ایران پر از ایرانی میهن پرست هست اگه چنین نبود ایران خیلی وقت پیش باید نابود میشد و به چند کشورک تقسیم میشد.
  12
  4
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. عمو همین دیروز میخواستی با عمو سام واسراییل ایرانو به ۶۰ کشورتقسیم کنی چی شد از طلا گشتن پشیمانو مس میخوای بشی ایندفعه. راست میگی بخدا شما مردم ایران !!! تو این چند روز فقط طرف مادورو رو نگرفتی که برا اونم وقت هست. بابا افتابپرست هم مثل تو در یکروز ۱۰ بار مسیرش وعوض نمیکنه. ببین کامنتها تو ارشیو میمونه فکر نکن الان یچیزی گفتی فردا غیبش میزنه *.اینا برای سرکوب جدایی طلبان امدن! شرم بر جمهوری اسلامی و هر کسی که به سرکوب ملت کوردستان و خلق عرب خوزستان مشغول بشود و ایران باید به چند کشور تقسیم عادلانه بشود حالا چه بصورت دموکراتیک و چه نظامی. اگر لازمه خاک ایران رو شخم بزنن تا دموکراسی برقرار بشه و اسرائیل هم در خظر نابودی نباشه زنده باد اسرائیل زنده باد آمریکای بزرگ که یک تار موی ابراهام لینکن به صد تا کوروش شاه و محمد می ارزه. 5310. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶* این تصمیم بگیر کدوم طرفیی.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. برو عزیز خواستم بهت نشون بدم که ادمهای چند شخصیتی مثل تو اونکشورو بباد فنا دادن.اینو بهت بدون تعارف و با تمام وجودم میگم جای تو بودم الان که شخصیت چند بعدیم روشد از کامنت گذاشتن حداقل در مورد ایران دست میکشیدم. اشکال شماها که شیرینین فکر میکنید همه هم مثل شماها شیرین عقلن. برو عمو برو گیربده به کسی که مثل خودت .....دستت و حداقل رو نکنه. من میخوام اون کشور به چند کشور کوچک تقسیم بشه؟ حالا زیاد بخودت فشار نیار مثل بقیه ساندیسخورها با یه ایدی دیگه بیا کاری نداره برای چغندر جماعت.
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. bozurgmehr - لندن، انگلستان. اینا برای سرکوب جدایی طلبان امدن! شرم بر جمهوری اسلامی و هر کسی که به سرکوب ملت کوردستان و خلق عرب خوزستان مشغول بشود و ایران باید به چند کشور تقسیم عادلانه بشود حالا چه بصورت دموکراتیک و چه نظامی. اگر لازمه خاک ایران رو شخم بزنن تا دموکراسی برقرار بشه و اسرائیل هم در خظر نابودی نباشه زنده باد اسرائیل زنده باد آمریکای بزرگ که یک تار موی ابراهام لینکن به صد تا کوروش شاه و محمد می ارزه. 80. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹ این کامنت خودت یا فقط دیکته کردی هرچی رییست گفت؟ الان کی میخواد اونکشور ۶۰ قسمت بشه؟
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. اقای کوچیکمهر اون دوره گذشت که عین امامت(تو بخون عمامت) امروز یچیزی میگفتین و فرداش اگه بنفعتون نبود میزدین زیرش الان خدارو شکر دیگه بقول کلان رییست اون ممه رو لولو برد حرفی که میزنین باید پاش وایستین ...
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
  نظر شما چیست؟