فواید زنجبیل را می‌دانید، حالا مضراتش را هم بشناسید

العربیه :اگرچه همگان زنجبیل را به عنوان یک ماده مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن و موثر در مهار التهاب‌ها و کنترل دردهای با منشاء التهابی می‌شناسند، اما کمتر کسی می‌داند این ماده مفید می‌تواند باعث مشکلاتی مانند نفخ، سوزش معده، خشک و تحریک کردن مخاط‌ها و رقیق شدن خون شود.
 
یک کارشناس تغذیه آلمانی به نام زیلکه شوارتاو هشدار داد که زیاده‌روی در مصرف زنجیل می‌تواند آثاری مانند نفخ، سوزش معده، خشک و تحریک کردن مخاط‌ها در پی داشته باشد.
 
این کارشناس تغذیه گفت از آنجا که زنجبیل می‌تواند خون را رقیق کند، پس باید از مصرف آن بعد از عمل‌های جراحی و هنگام عادت ماهیانه در زنان، خودداری کرد.
 
زنان باردار نیز باید از مصرف زنجبیل بپرهیزند، زیرا که این ماده خوراکی احتمال زایمان زودرس را افزایش می‌دهد.
 
زیلکه شوارتاو توصیه کرد افرادی که می‌خواهند زنجبیل مصرف کنند، حداکثر 4 گرم در روز بخورند، زیرا که آثار منفی این ماده خوراکی از 5 گرم به بالا خود را نشان می‌دهد.
 
در کنار آثار منفی ذکر شده، زنجبیل در صورت مصرف صحیح و به اندازه سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و آثار ناشی از آنفولانزا را می‌کاهد. زنجبیل همچنین دردها و التهابات را تسکین می‌دهد.
+23
رأی دهید
-1
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  صحیح است صیح است صحیح است
  7
  6
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۱
  نظر شما چیست؟