هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد شیوع سرخک در سطح جهان

سازمان بهداشت جهانی خواستار بهبود واکسیناسیون برای مقابله با بیماری شده‌است. سازمان بهداشت جهانی هشدار داده‌است که بیماری سرخک در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۸، چهار برابر بیشتر شده‌است.
 
این نهاد وابسته به سازمان ملل در عین حال تاکید کرده افزایش سرخک، «در تمامی مناطق جهان» گزارش شده‌است.
 
بیانیه «بهداشت جهانی» می‌گوید شیوع گسترده سرخک از اوکراین، گرجستان، قزاقستان و قرقیزستان تا مناطقی در آفریقا و جنوب شرق آسیا گزارش شده‌است.
 
این سازمان خواستار بهبود واکسن‌زنی برای مقابله با بیماری شده‌است.
 
به گفته سازمان بهداشت جهانی شیوع سرخک به‌طور مشخص در دو سال اخیر افزایش پیدا کرده‌است؛ در سال ۲۰۱۷ این بیماری جان نزدیک به ۱۱۰ هزار نفر را گرفته‌است.
 
نهاد وابسته به سازمان ملل می‌گوید افزایش سرخک، آن‌هم در حالی‌که با واکس‌زنی درست و مناسب قابل پیش‌گیری‌ست، «به‌سرعت در حال شیوع در میان گروه‌هایی‌ست که واکسن آن را نزده‌اند».
 
سه سال پیش گزارش‌هایی در مورد بازگشت بیماری‌های مخملک و سرخک و نگرانی جامعه پزشکی در مورد این روند منتشر شده بود.
 
اخیرا گزاش شده سرخک در حومه نیویورک و برخی دیگر نقاط آمریکا شیوع گسترده‌ای پیدا کرده‌است. گفته می‌شود شماری از خانواده‌ها به‌دلیل «باورهای مذهبی» و برخی نیز به‌دلیل شایعات مردود اعلام‌شده در مورد رابطه میان واکسن‌ و اوتیسم، از واکسیناسیون خودداری کرده‌اند.
 
سرخک نوعی عفونت دستگاه تنفسی‌ست و بالقوه می‌تواند جان بیمار را بگیرد. مرگ ناشی از این بیماری در کشورهای توسعه‌نیافته به‌مراتب بیشتر از دیگر نقاط جهان است.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟