خیابانی در تهران به نام استاد «شجریان» نامگذاری میشود

اعضای شورای شهر تهران با نامگذاری خیابانی به نام «محمد رضا شجریان» موافقت کردند. همچنین تعدادی از معابر به نام های انتظامی، نصیریان، داود رشیدی و کشاورز تغییر نام دادند. همچنین اعضای شورا با نامگذاری خیابان‌هایی به نام فروغ فرخزاد، اخوان ثالث و ۱۰ شاعر دیگر موافقت کردند.
 
اعضای شورای شهر تهران با نامگذاری خیابانی به نام «محمد رضا شجریان» موافقت کردند.
 
به گزارش «انتخاب»، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در بررسی تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران پیشنهاد دادند که خیابان سپند در منطقه یک به نام استاد عزت‌الله انتظامی، بلوار فلامک جنوبی و شمالی در منطقه ۲ به نام شجریان، خیابان کوکب در منطقه ۲ به نام استاد غلامحسین امیرخوانی (خوشنویس)، خیابان نیلوفر در منطقه ۲ به نام استاد علی نصیریان، خیابان معارف به نام داود رشیدی، ۲۴ متری سعادت آباد به نام محمد علی کشاورز نامگذاری شود.
 
این پیشنهادها با ۱۵ رای موافق و بدون مخالف، تصویب شد.
 
نامگذاری خیابان‌هایی به نام «اخوان ثالث»، «فروغ» و ۱۰ شاعر دیگر
 
همچنین اعضای شورای شهر تهران با نامگذاری خیابان‌هایی به نام فروغ فرخزاد، اخوان ثالث، بیژن ترقی و… موافقت کردند.
 
اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در جریان رسیدگی به نامگذاری و تغییر نام معابر و خیابان‌های شهر تهران به تغییر نام خیابان‌ها به نام شاعران شهر تهران رأی مثبت دادند و قرار شد خیابان دوم در خیابان شهید نعمتی در محدوده شهید کلاهدوز در منطقه ۳ به نام «منوچهر آتشی» نامگذاری شود.
 
همچنین ۱۱ خیابان کوچه دیگر در خیابان شهید نعمتی در محدوده شهید کلاهدوز به نام شعرای دیگر تغییر یافت که بر این اساس خیابان دوم به نام «عمران صلاحی»، خیابان چهارم به نام «محمد قهرمانی»، خیابان پنجم به نام «بیژن ترقی»، خیابان ششم به نام «اسماعیل شاهرودی» نامگذاری شد.
 
همچنین در همین آدرس خیابان هفتم به نام «پروین دولت‌آبادی»، خیابان هشتم به نام «اخوان ثالث»، خیابان نهم به نام «سیمین بهبهانی»، خیابان یازدهم به نام «فروغ فرخزاد»، خیابان دوازدهم به نام «فریدون مشیری»، خیابان شانزدهم به نام «محمدعلی سپانلو» و خیابان هجدهم به نام «سیدکریم امیری فیروزکوهی» نامگذاری شد.
 
با رأی اکثریت آراء این تغییر نام‌ها که به پیشنهاد انجمن شاعران بود، تصویب شد.
+48
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  با درود. بنده شخصأ موافق این نامگذاریها نیستم وحتی فکر میکنم نامهای قدیمی،به استثنای نامهایی که رنگ و بوئی از رژیم منحط(این "منحط"را نوشتم که بیشتر بسوزاند)سابق و عوامل و اجامرشان داشتند،باید به همانصورت قدیمی شان بمانند و یا در حالت بهینه به نامهای خنثی مانند نام گُلها و پرندگان و برگرفته از طبیعت و وضعیت ظاهری آن(اعم از گُذر یا کوچه یا خیابان-مثال: کوچهُ درختی) باشند.البته دلیل بنده این است که هر ننه قَمَری(!) ،چه حال و چه در آینده،نتواند در هرشعار "مُرده باد و زنده باد"از آن سوء استفاده بنماید
  9
  4
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  افتخار ایران خسرو آواز ایران زمین آرزوی سلامتی ات را میکنم حنجره طلایی
  5
  8
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  حتی در مورد نام شاعران به جز روانشادان پروین اعتصامی و فروغ فرخزاد و فریدون مشیری که عام وخاص نام آنها را شنیده و می شناسندوایضأ نام شان نیز بیانگر سمت و سوی سیاسی خاصی نیست یا کمترین حساسیت را بر می انگیزد،بقیه باید با عرض معذرت از لیست نامهای جایگزین خط بخورند.روز بهاریتان خوش.
  9
  3
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  جمهوری اسلامی می‌خواد سر به تن هیچ هنرمند ، شاعر ، و حتی ورزشکار غیر مکتبی نباشد ، اما برای عوامفریبی دارد تاکتیک عوض می‌کند
  2
  8
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  پشت این کاسه نیم کاسه ای هست . والا اینا به همین راحتی اسم آخوندارو ول نمیکنن اسم شاعرا و هنرمندان رو بذارن .
  1
  9
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  @ این که شهید نشد که!؟ ولی بیشوخی، برای اولین بار " مسافر از آنکارا" حرف دلم را زد! حالم بهم میخوره از نام شهیدان! و بقیه دلیلم را حوصله ندارم بنویسم! آخه چقدر بنویسم ، مگه کار یک داستان غم انگیز ماست که با یکبار نوشتن، قانع شان کرد! داغانیم ما داغان
  5
  3
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  این همه آدم حسابی!!!
  5
  5
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. راست میگی هاا مثلا ، خیابان زال ممد
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۱
  نظر شما چیست؟