سازمان ثبت احوال: انتخاب نام کوروش حذف نشده است/ ممکن است اشتباه از سایت بوده باشد!

مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال با رد هر گونه شایعه­ مبنی بر ممنوع شدن انتخاب نام "کوروش" یا "کورش" اعلام کرد: شهروندان در صورت­ علاقمندی می توانند این نام را انتخاب کنند.
 
انتخاب نام کوروش هیچ منع و مانعی ندارد و در کتاب نام و نام گزینی سازمان ثبت احوال نام کوروش و معنای آن از قول تاریخ نویسان آمده است.
 
ممکن است برخی از شهروندان هنگام مراجعه به سایت ثبت احوال با مشکل مواجه شوند که شاید هم مشکل سامانه باشد.
+28
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  سامانه ای که وابسته به تازیان خونخوار باشد از این مشکلات زیاد خواهد داشت.
  5
  48
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
  ۵۸
  برجعلی - کلن، آلمان

  تو حکومت جمهوری اسلامی هر وقت تصمیم به کاری میگیرند اول بدون هیچ مقدمه ای تکذیب میکنند بعد یک دسته از حکومتی ها تکذیب میکنند یک دسته دیگه اظهار یی اطلاعی میکنند. بعد از مدتی یک گروه میگن ما بی اطلاعیم یک دسته دیگه شایعه است. دست آخر همه طرح رو تایید میکنند اما میگن تقصیر ما نبوده . کار دژمن بوده. الان هم این دونالد ترامپ بوده که طرح ممنوعیت نام کورش رو به مجلس آمریکا برده و بعد از تایید شدن ما اجرا میکنیم.
  3
  37
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
  ۳۲
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج

  اشتباه نیست عوضی گوشهای همه کست و کارت مخملیه ! . به شماها رو بدن اسم کوروش هم میکنید عمر !!
  4
  32
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  ۴۹
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  درسته حذف نشده باید شیوه نوشتن رو اصلاح کنید: نخست با کیبورد فارسی تایپ کنید و نه با کیبورد عربی چون حروف عربی و فارسی روی جستجو تاثییر دارن و بعد هم خیلی ها جستجو میکنن: "کوروش" یا "کورُش" یا "کُروش" خب بنظرم سایت منصف و بی طرف ایرانیان یوکی باید لینک این سایت رو معرفی میکرد تا ما خودمون تست کنیم. هرچند که معمولا سایتها به دلیل آپدیت نکردن فلان نرم افزار یا پلاگین مدتی دچار مشکل میشن و حتی میشه ادعا کرد این مشکلی در سایت بوده اما من ضخصا جستجو کردم این نام یونانی حذف نشده
  10
  9
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
  ۴۹
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. ما از آخوندها بدمون میاد نه به دلیل نژاد عربی یا ترکی. لطفا تفکرات ارتجاعی نازیستی رو کنار بزار. دشمنی با رژیم اگه الوده به نزادپرستی و جهالت بشه این جمهوری اسلامی 40 ساله دیگه هستش. متاسفم که بعضی از مخالفین رژیم افکار ستیزجویانه با نژادهای غیر فارس دارن.
  16
  5
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان
  بنظر شما کسی که در شرایط فعلی ایران بچه دار میشه عقل و شعور لازم برای انتخاب اسم کوروش رو هم داره؟
  2
  3
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
  ۳۷
  Liberte - ارومیه، ایران
  حداقل به جاش نام «آلب ارسلان» رو می ذاشتند.
  4
  4
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران
  بیگانگان در ایران حکومت میکنند.
  1
  7
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
  ۶۳
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  کوروش نام ایرانى است و با هزار من سریشم به یونانى وصل نمى شود که کاربرى نیز در اینجا سعى کرده که درس اخلاق هم بدهد. تازیان هم فقط به اعراب بیابان گرد صدر اسلام اطلاق مى شود که در زمان خود به ایران حمله کردند و به واسطه هرج و مرج حاکم بر ایران توانستند کشور را غارت و اموالش را به یغما و زنان را به بردگى ببرند.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::bozurgmehr - لندن، انگلستان::]. عرضم به حضور سرکار که دقیقاً به همین دلیل از واژه عرب استفاده نکردم چون هم میهن عرب تبار کم نداریم.منظور من از نوشتن “تازی” اشاره به آن قوم وحشی بود که اجداد من و شما را زیر تیغ بردند.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
  ۴۹
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. ....بیخیال کاربران رو گوش دراز فرض نکن به ایران سوگند خیلیها شعور دارن: وازه "تازی" و "سوسمارخور" و "ملخ خور" برای تحقیر نژادی انسان های عرب تبار بکار گرفته میشه. البته متاسفانه نزادپرستان به ترکها هم جسارت میکنن. اگه به خامنه ای انتقادی دارن بجای نقد افکار ارتجاعیش به تبار ترکیش اشاره میکنن. متاسفانه اکثر مخالفین رژیم ذهنهاشون آلوده به فاشیسم و نژادپرستی هست. تا امثال شما در اینترنت ترول میکنید نظام سرنگون نمیشه....
  2
  0
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
  ۴۹
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. "تازی" و "سوسمارخور" و "ملخ خور" نفرت پراکنی علیه نسان های عرب تبار هست. خب اجداد ما هم سرزمین هندی ها و بابلی ها و آشوری ها و خیلی ها رو فتح کردن و حتی جواهرات دیگران رو برای خود کردن و خیلی ها رو کشتن . این اون زمان عادی بوده کشور گشایی و تلاش برای کسب قدرت عادی بوده. حالا باید بگین ایرانی ستیزی حق مسلم هندی ها هست چون یک زمانی کشورشون توسط ما اشغال شده و باید حق داشته باشن یک یک کلمه ای ملت ایران رو نحقیر کنن؟؟؟ عزیزم افکار ارتجاعی رو بریز دور چرا همه یا خشک مذهبی هستن و یا اتئیست رادیکال یا ترول؟ چر نمیتونی مهربان و انسان دوست باشی؟
  2
  0
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹
  نظر شما چیست؟