رضا پهلوی: حشد الشعبی برای سرکوب مردم آمده

دیدگاه نو : رضا پهلوی، در واکنش به حضور نیروهای شبه‌نظامی حشد الشعبی وابسته به گروه‌های سپاه قدس جمهوری اسلامی در عراق در توییتر خود نوشت:
 
«ناسنجیده رودخانه‌ها را بستند و مسیر طبیعی سیلابها را منحرف کردند و فاجعه‌ای بزرگ را که این روزها در نقاط مختلف کشور شاهد آن هستیم سبب شدند.
 
در پی این فاجعه، رژیمِ سراپا منفور فرصت یافت تا راه را برای ورود شبه‌نظامیان تروریست تحت فرمانش به خاک میهن‌مان باز کند. مزدوران حشدالشعبی به ایران آورده شدند فقط به منظور سرکوب ایرانیان؛ سرکوب مردمان مصیبت‌زده و بی‌خانمان خوزستان و لرستان؛ در جایی که ارتش ایران تجهیزات و ماشین‌آلات و نیروی متخصص کافی برای خدمت و کمک‌رسانی به هم‌وطنان‌مان دارد.
 
میلیون‌ها جوان بیکار با جان و دل آماده‌اند برای بازسازی مناطق سیل‌زده. با نیمی از پولی که از خزانه کشور، بیهوده صرف آشوبگری و تروریست‌پروری در ورای مرزهای ایران می‌شود، می‌توان تمام ویرانی‌ها را از نو ساخت. ایرانیان برای بازسازی کشورشان به نیروهای تروریست احتیاجی ندارند. یا هرچه زودتر مزدوران‌تان را از خاک میهن‌ خارج می‌کنید یا مردم ایران، دلیرمردان و شیرزنان خوزستان و لرستان، خود بیرون‌شان می‌کنند. ایران جای نظامی و شبه‌نظامی و ارتش بیگانه نیست.» ***
 
پیشتر گزارش شده بود که جمهوری اسلامی برای سرکوب تظاهرات گسترده ۱۳۹۶ ایران از نیروهای حشد الشعبی عراق و گردان‌های فاطمیون افغانستان کمک گرفته بود.
 
پرسش اینجاست که اصولا کشور بزرگی مانند ایران با ۸۰ میلیون جمعیت و ارتشی به مراتب قوی تر از ارتش عراق، چه نیازی به تعدادی شبه نظامی عراقی برای امدادرسانی به سیل زدگانش دارد؟
 
آیا رژیم، این نیروها را به بهانه کمک به سیل زدگان به ایران آورده تا در ایران بمانند و از آنها برای مقاصدی دیگر، از جمله سرکوب احتمالی مردم ایران در آینده نزدیک بهره گیرد؟
 
این شک و تردید به نیت رژیم ایران، سند و مدرکی هم دارد. آخوند، موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه های انقلاب اسلامی تهران، در اسفندماه گذشته گفته بود: «اگر ما انقلاب را یاری نکنیم، حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی خواهند آمد و انقلاب را یاری خواهند کرد»
بازداشت ۲۴ نفر از فعالان عرب در اهواز
یک شنبه, ۲۵ فروردین - سازمان حقوق بشر اهواز امروز در بیانیه‌ای گفت «دست‌کم ‌۲۴ نفر از فعلان عرب در اهواز به دلیل ارسال کمک‌های مردمی به سیل زدگان بازداشت شدند. این در حالی است که خبرگزاری‌های دولتی اتهام افراد بازداشت شده را «پخش اخبار منحرف» درباره سیل خوانده‌اند.
 
باشگاه خبرنگاران به نقل از شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان با تایید خبر بازداشت ۲۴ نفر از «کاربران فضای مجازی» در اهواز، دلیل بازداشت آنها را «پخش اخبار منحرف و شایعات مربوط به سیل موجب تشویش اذهان عمومی» عنوان کرده است.
تروریست‌های شبه‌نظامی زیر نظر سپاه در ایران چه می‌کنند؟
ایران بریفینگ :،امیر سماوات
 بارش باران‌های بی‌سابقه در ایران باعث وقوع سیل در بخش‌های شمالی و غربی و جنوب ایران شد، به گفته امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی جانشین معاونت اشراف ستاد کل نیروهای مسلح: بیش از نیمی از کشور و به روایتی ۷۰ درصد کشور در ۵۰ الی ۴۷۰ سانت سیلاب فرورفت.
مردم بی‌دفاع خوزستان بار دیگر با دست‌خالی به دفاع از خانه و کاشانه‌شان برخاستند و مانع از ورود سیل به شهرها شدند کار به درگیری نظامی، تیراندازی و درنهایت اعتراض و حضور معترضان در معابر و شهرها کشید.
 
نیروی انتظامی و سپاه پاسداران به صحنه آمدند و خواستار تخلیه روستاها و مناطق مسکونی شدند که با مقاومت مردم روبه‌رو شدند در این میان یک نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.
 
سپاه پاسداران در ابتدا هرگونه دخالت خود و برخورد نظامی نیروهای خود را با سیل‌زدگان در سه روستای عرب نشین در نزدیکی سوسنگرد را تکذیب کرد.
 
خبرگزاری ایسنا از رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران نقل کرده که گفته است: «برخورد یگان‌های سپاه با مردم و فشار بر آن‌ها برای تخلیه منازل مسکونی در مناطق سیل‌زده شایعه و فضاسازی است».
 
این در حالی بود که گزارش‌هایی در فضای مجازی و چند ویدیو مبنی بر برخورد یگان‌های سپاه با اهالی سه روستای الجلیزی، الصقور و الشاکریه به‌منظور فشار بر آن‌ها برای تخلیه روستاها و منازل مسکونی در مناطق سیل‌زده منتشرشده است.
 
پس‌ازآن مجدداً رمضان شریف اعلام کرد تخلیه مناطق مسکونی بر اساس دستور سازمان مدیریت بحران به سپاه پاسداران صورت گرفته و اعضای سپاه پاسداران نه با خشونت که بر اساس «گفتگو و خواهش» اقدام به این عمل می‌نمایند.
 
در همان زمان شهروند خبرنگاران بسیاری گزارش دادند که تعدادی از مردم سیل‌زده که قصد ممانعت از شکستن سیل بندها توسط نیروهای دولتی را داشتند، به ضرب گلوله کشته و زخمی شده‌اند.
 
گفته می‌شود این درگیری‌ها در روستای عرب نشین الجلیزی در مسیر الله‌اکبر «دشت آزادگان» در شمال غربی اهواز رخ‌داده و ۵ جوان عرب زخمی شده‌اند و یکی از شهروندان مجروح از تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در خوزستان جان خود را از دست داد.
 
روز پنجشنبه ۱۵ فروردین «عبود جلیزی» کشاورز سیل‌زده اهل خوزستان که در درگیری و تیراندازی عوامل نیروی زمینی سپاه به سیل‌زدگان روستاهای جلیزی، صگور و شاکریه مسیر الله‌اکبر دشت آزادگان خوزستان در بامداد ۱۴ فروردین مجروح شده بود، به دلیل شدت جراحات در بیمارستان آپادانا جان خود را از دست داد.
 
عبود جلیزی، در جریان اعتراض کشاورزان روستاهای مسیر الله‌اکبر دشت آزادگان و درگیری با نیروهای سپاه زخمی شده بود.
 
در اعتراض‌های سال ۱۳۸۸ اخبار بسیاری از حضور نیروهای شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان در خیابان‌های تهران برای سرکوب معترضین منتشرشده بود اما هیچ مقام مسئولی علی‌رغم وجود ده‌ها عکس و فیلم از حضور ایشان این خبر را تائید و یا حتی تکذیب نکرد.
 
موسی غضنفر آبادی، رئیس دادگاه انقلاب تهران، روز ۱۶ اسفند سال گذشته در گفتگویی جنجالی اعلام کرده بود: «اگر ما انقلاب را یاری نکنیم، حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی خواهند آمد و انقلاب را یاری خواهند کرد.»
 
هم‌زمان با اوج‌گیری اعتراضات مردم در اهواز و لرستان جمال شاکرمی، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام، از ورود «کاروانی بزرگ» از شبه‌نظامیان مسلح شیعه عراقی هم‌پیمان جمهوری اسلامی به خاک ایران و حضور آنان در برخی مناطق سیل‌زده ایران خبر داد.
 
وی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت که ۵۰ خودروی گروه موسوم به جنبش «النجباء» و گروه بسیج مردمی (حشد الشعبی) عراق از مرز مهران وارد ایران شده‌اند.
 
او افزود که همچنین کاروان بزرگ حشد الشعبی و جنبش النجبا عراق به دهلران رسیده و به سمت خوزستان در حال حرکت است و در شهرستان دهلران مورد استقبال امام‌جمعه و فرماندهی سپاه ناحیه دهلران قرارگرفته است.
 
پس‌ازآنکه در روزهای اخیر ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد، حضور شماری از شبه‌نظامیان عراقی، موسوم به حشد الشعبی، در استان‌های غربی ایران را «برای کمک به سیل‌زدگان» تأیید کرد، خبرگزاری فارس نیز نوشت که کاروان جنبش نُجَباء با بیش از ۱۰۰ خودروی سبک و سنگین از مرز مهران وارد خاک ایران شده است.
 
به گزارش کانال اطلاع‌رسانی این جنبش، تمامی مدیران دفاتر نمایندگی نُجَباء در عراق و در رأس آنان «حاج نصر الشمری» رئیس شورای اجرایی جنبش، این کاروان را همراهی می‌کنند.
 
شبه‌نظامیان مقاومت اسلامی نُجَباء در بدو ورود به خاک ایران با استقبال حجت‌الاسلام «سید عبدالله امینی» امام‌جمعه مهران، سرهنگ پاسدار «جمال شاکرمی» فرمانده سپاه امیرالمؤمنین استان ایلام، سرهنگ دوم پاسدار «روح‌الله جاویدان» فرمانده سپاه ناحیه مهران، سرهنگ «احمدرضا حاتمی» فرمانده هنگ مرزی مهران و «نظام ملک شاهی» فرماندار شهرستان مهران مواجه شدند.
نیروهای فاطمیون حضوریافته و در مناطق سیل زده در لرستان شعار مرگ برآمریکا سرمی دادند همچنین در خبری دیگر نیروهای شبه‌نظامی فاطمیون که متشکل از اتباع افغانستانی زیر نظر نیروی قدس سپاه پاسداران هستند در ایلام و لرستان حضور یافتند و در معابر و خیابان‌های این شهر اقدام به راهپیمایی و سردادن شعار «مرگ بر آمریکا» نمودند.
 
تمامی این گروه‌ها زیر نظر نیروی قدس سپاه پاسداران تأسیس‌شده‌اند و روزنامه کیهان، چاپ تهران نیز نوشته است که ورود آن‌ها به مناطق سیل‌زده ایران به دستور قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، انجام‌شده است.
 
خبر ورود این نیروهای شبه‌نظامی خارجی به داخل ایران با موجی از انتقادها در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده و همگان آن را با مسئله سرکوب شهروندان ایرانی معترض به جمهوری اسلامی مرتبط می‌دانند.
+225
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  ولیعهد گرامی، ما بیشماریم و بیدی نیستیم که با بادهای کوچولو بشکنیم! بیش از ۹۰ درصد مردم مخالف این ایران شپش زده هستند! درود را لطفا به ترامپ پهلوان برسان که به او بگو که مردم ایران خیلی مبانی را دوست دارند! راستی، اگر بولتون را دیدی، بگو به او بگو: ای خاک تی سر سگ سبیل، مردم چشم ندارن، مریم لچکی را ببینن! گیلکی تی قربون مون بشوم، ای همشهری!
  60
  76
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  ....خیلی ملانی را دوست دارند...
  71
  10
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
  ۴۶
  saltanat-talaban UK - وادوز، لیختن اشتاین

  جناب آقای رضا پهلوی آیا غیر از اینست که شما در سال ۱۹۸۰ میلادی زیر پرچم آمریکا قسم خورده اید؟پس شما هر حرفی بزنیدیا هر عملی بکنید به نفع ایران نخواهد بود بلکه به نفع آمریکا خواهد بود.شما حافظ منافع آمریکا هستید نه حافظ منافع ملتی که هر بار بدست عده ای بیگانه پرست جان و مالشان بخطر میفتد.کاش ایندفعه بجای حرفهای سیاسی با سیل زدگان لااقل همدردی میکردید
  119
  45
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  جاوید شاه
  45
  98
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  [::scandal - برلین، آلمان::]. ایران شپش زده نه، آوند شپش زده زالوصفت
  14
  56
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  ۷۲
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  اخوند ح. برای دفاع از خودش اگر لازم باشه تمام عربها را میاره ایران هرچه زودتر بایست ارتش رهایی بخش از تمام ایرانیان وطن پرست درست کنید و ایران را نجات دهید تا دیر نشده
  19
  74
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  ۵۷
  شاه و شیخ - قم، ایران

  شازده صحت خواب!! هنوز زود بود نظر بدید!! همانطور که حضرتعالی از خواب بیدار شده و تازه گی ها از فحاشی های هوادارانت مستحضر شده اید آفتابه بدستان شما در این سایت و دیگر سایت ها دست کمی از" حشد الشعبی" ها ندارند. شما خود یک ارتش سایبری "حشد الشعبی و بوکو حرام و داعشی سلطنتی تشکیل داده اید. این جماعت بقول خودشان یه کامیون منفی روی نظرات مخالفین شما خالی میکنند تا مثلا صدایشان را در گلو خفه کنند!! باور نمیکنید؟ به نظرات کاربران پیرو بلانسبت دموکراسی آنهم از کشور آلمان بنام "واقع بین" در پست "گزینه های سرنگونی جمهوری اسلامی" بتاریخ 22 فروردین رجوع کنید؟ که نوشته است "منفی دادن به معنای بستن فک" یا همان خفه کردن صدا در گلوست. شما باید افتخار کنید که در کشورهای مهد تمدن چنین کله هایی را می پزید!! درک و فهم شما و هوادارانت از دموکراسی همانقدر است که پدرتان از کشور سویس داشت!!
  89
  34
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. چه حسن کچل و چه خواجه علی! کار از این حرفها گذشته! آزادی بیان را دوست و ارج بنهیم! چه واژه هایی بیاد میآورم از سر نعمت ایرانیان یوکی! فکر کنم، بخاطر بادام گذشته ام هست که در عهد بوق چون موبایل نبود، آی نامه نگاری به دوستان روستایی م میکردم! و بعد از انقلاب ارتباطی چون تلگرام و موبایل و و و ، ای مونه هوس نوشتن دره، ناگو و نپرس!
  29
  4
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  ۵۲
  Hatef - پاریس، فرانسه

  مردم ایران در این برهه از زمان نیازمند أخذ تصمیمات، فراخوانها و اقدامات قاطعانه تر شاهزاده رضا پهلوى هستند. خطر بزرگى که امروز ایران را تهدید میکند، هر گونه ملاحظات، محافظه کارى و مماشات را امکان ناپذیر کرده است.
  20
  53
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  ...بخاطر عادت گذشته ام هست .‌‌..
  29
  1
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::saltanat-talaban UK - وادوز، لیختن اشتاین::]. [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. خدا پدر شما دو نفر رو بیامرزه. ایران رو سیل برد و یک کامنت از شما دو نفر دیده نشد، اما به محض اینکه اسم پهلوی را بردند انگار به لانه شما آب ریختند. اگر ساندیسخور و مزدور هم هستید اینقدر تابلو نباشید. یک نوک سوزن شخصیت برای خود قائل شدن هم بد چیزی نیست.
  29
  71
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. یک تکه نان خشک پرت شده از طرف آخوند ارزش اینهمه کاسه لیسی را ندارد. منفی را هم‌ من و سایرین که مخالف نظرات سرکار هستیم به نسبت نفری یک منفی تقدیم میکنیم. حالا اگر تعداد خوانندگان سایت زیاد هست و نظر مغرضانه شما منفی به تعداد زیاد میگیرد به همان دموکراسی که وانمود میکنید دنبالش هستید رجوع کنید و سعی کنید درک کنید که شاهزاده در بین ایرانیان بسیار محبوبتر از آنست که دو نفر اعضای سپاه سایبری بتوانند با نشر اکاذب ایشان را بدنام جلوه بدهند.
  29
  64
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  باز این رضا دماغ گالون رو باز کرد. آخه تو کجات شبیه شاه هست که میگی شاهزاده هستم
  57
  28
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  [::saltanat-talaban UK - وادوز، لیختن اشتاین::]. دقیقا حق با شماست. اینا ویرانی طلب و ترامپیست هستند و خواهان بردگی ایران و ایرانیان برای نژاد زرد هستند.
  51
  25
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  همزمان با جولان توله نژاد پرست های ویرانی طلب و ترامپیست در ایران و عصابیتشان از کمک های حشدالشعبی به سیل زدگان کشورمان. عمله های سایبری شان در عراق نیز حشد را زیر فحش گرفته اند که چرا مردم سیل زده العماره عراق را راها کرده و به ایران کمک میکند.
  56
  20
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  تروریست اون شاه ملعون بود که مردم خودمون تو بدبختی و بیچارگی بودند این جشن های 2500 ساله میگرفت و با ظروف طلا از چهار سگ دیکتاتور مثل خودش پذیرایی میکرد. خدا آتش جهنم او را چند برابر کند.
  65
  23
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
  ۴۶
  saltanat-talaban UK - وادوز، لیختن اشتاین
  شما از کجا میدانی که ما کمک نکرده ایم آقا؟همسر من بازنشسته شرکت نفت است تازه عرق میهنی که همسرم فارغ از دعواهای سیاسی جناحی داشته و دارد از شما بیشتر نباشد کمتر هم نیست
  15
  8
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
  ۴۸
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  ایران زمان جنگ دأیش به عراق کمک کرد حالا اینا دارن به ما کمک می‌کنم، جناب ولی عهد خود شما چه کمکی به مردم کردید یا می‌کنید؟ جناب ترامپ رو یادم رفت از کمک‌هاشون تشکر کنم خیلی زحمت کشیدن خسته نباشید
  29
  13
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  سپاهیان تروریست جاعشی پیوندتان با هم دین و هم مسلکتان تروریستهای داعشی مبارک
  15
  26
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. چشمای کورت جشن های فاطی و رضا و ممد و کوفت و زهر مار را نمیبینه که اینهمه خرج میکنند برای اینهمه امام همانند قارچ میزنند بیرون اینهمه خرج تروریستهای لبنان و فلسطین و عراق و سوریه میشه ننگ...
  14
  26
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. مردم ایران در زمان شاه همه در صلح و صفا بودند با هم مهربان بودند انسانیت وجود دشت نه از اختلاس و دزدی خبری بود نه از تجاوز و قتل و دست بریدن و سر بریدن خبری بود مردم هم را دوست داشتند الان با آمدن اسلام ایران به ویرانه تبدیل شده دزدی بیداد میکنه آخوندهای شپشوئی که در زمان شاه التماس میکردند برای رفتن منبر الان شدند دزد و اختلاس گر و متجاوز آخوند اصلا آدم به حساب نمیامد با آمدن ملعون هندی توسط آمریکا و انگلیس ایران از تمدن به جهل ۱۴۰۰ سال پیش بردند خرافات و مرده پرستی تازی ها وساختن گنبد طلا برای مرده های تازی ها . اگر مراسم ۲۵۰۰ ساله داشتیم از امنیت و اعتبار و احترام برخوردار بودیم الان این اسلام نه آبرو برای ایرانیان و ایران گذاشته نه حیثیت و غارت کردند سرمایه های ایران را .ننگ به حکومت کثیف اسلامی دزد بیشرف بی وجدان دزدان سر گردنه مفتخوران و تبهکاران ..بگور اون خمینی و مرگ بر خامنه ای گراز
  16
  29
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
  ۴۹
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. [::saltanat-talaban UK - وادوز، لیختن اشتاین::]. اینها نه تنها زیر پرچم امریکا هستند بلکه از تاریخ هم درس نمیگیرند. یک بار به اشتباه پدرش در مورده 28 مرداد سخن نگفته.ولی تا خبری میشه یک نظر میده.من یکی بعنان یک ایرانی ملی دنبال این تجملات پوسیده نیستم.
  27
  16
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  درود بی پایان به شاهزاده عزیز و بزرگوار رضاپهلوی گرامی
  21
  27
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. این هایی که گفتی همش چرت و پرت و ساخته ذهن مریض خودت بود. 99 درصد ملت شاه را نمیخواستند و سرنگونش کردند حالا که آخوند هم داره مثل شاه ... نمیشه گفت که شاه خوب بوده
  23
  14
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۱
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  نه؟!!! قبول نیست ! شاهزاده از رو دست بغل دستیشون نگاه کردن! خوب که چى؟؟ راه حل شما چیه؟ یه بیانیه دیگه؟ نه فکر کنم مصاحبه بهتر باشه!
  4
  7
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  ۳۵
  RedBull - تهران، ایران
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. این آمار ۹۹% از ته ...در آوردی؟ اکثر کسانی که من میبینم و میشناسم همه شاهزاده رضا پهلوی را میخواهند، در آن...
  11
  12
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
  ۳۵
  RedBull - تهران، ایران
  به تازگی که رئیس جمهور عراق آماده بود ایران پرچم عراق در خیابون‌ها نبود ولی‌ وقتی‌ فک و فامیل مسولان از عراق به اسم کمک به سیلزدگان آمدند کلی‌ هیاهو میکنند و منت سر ملت ایران میگذارند. چند تا وانت مواد آوردند ولی‌ قرار هست دلار بار بزنند ببرند آنجا عشق و حال کنند.
  8
  8
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. بشین بابا به مالش پروستات ادامه بده روز محاکمه تو و امثال تو نزدیکه
  13
  12
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  Sabokbalam امریکا.این شیخ وشاه انقدر پوست کلفت است که این حرف ها اثری براین مزدورعقده ای ندارد.اینها از دموکراسی فقط حرف میزنند یا محترمانه تر بگویم فک خود را می جنبانند.اینها با این منفی هائی که از کابران میگیرند نمی فهمند که کاربران اینها را در زباله دان ریخته اند. اینها انقدر عقده ای وامانده هستند که فقط میل دارند یک سری مزخرفات بی پایه خودشان را از فک چرکین شان بیرون بریزند و برای چند دقیقه ارامش بگیرند. اینها اهل منطق نیستند. اینها انقدر .....تشریف دارند که نمخواهند بفهمند که بسیاری از کاربران همین سایت از تجربیات سیاسی بالا و همچنین تحصیلات اکادمی بالا تر خودشان در اینجا اظهار نظر میکنند.اینها واماندگان وعقب ماندگان اجتماعی هستند. اینها خیال میکنند ان چرندیات و مزخرفات تلاوت شدشان مورد تائید مردم است. اینها دیدگاههای اجتماعی و سیاسی بسیار ...... دارند. اینها از ان جمله جماعت عقب مانده ای هستند که اگر قدرت داشتند همه کاربران این سایت را اعدام میکردند. اینها نمیدانند اگر خاندان پهلوی نبودند این شیخ وشاه می بایستی در داخل ان دهات خودشان گوسفند چرانی میکرد.این جوپان عقب مانده
  5
  7
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  شیخ و شاه ایران.بار ها بتو گفتم و باز هم تکرار میکنم اگر تو ذره ای اداب و اصول اولیه اجتماعی اگاهی داشتی و اگر تو مفهوم دموکراسی را می فهمیدی عقل سلیم حکم میکند که در مقابل این عدم تائید ات کاربران از نظریات عقده ای و چرکین تو لازم بود و لازم است تمام قد بلند شده و از کاربران عذرخواهی کنی.یادت باشد اگر روزی باین میزان از درک وشعور اجتماعی رسیده باشی ان روز زمانی است که نوشتار و گفتار و کامنت تو بر اساس دستوراتی است که از شریان های مغزی خود میگیری . والا همه حرف ها و نوشتار و گفتار تو مشتی اراجیف و مزخرفاتی است که تلاوت میکنی.اخر مرد حسابی قدری بخودت بیا و اضولی با خودت خلوت کن که این چه طرز تفکری است که همین اجتماع کوچک چند صد نفری برای گفتار تو ارزش و اعتباری قائل نیست. قدری با خودت خلوت کن و ببین که چرا طبیعت ترا اینقدر زبون و ذلیل خلق کرده که راضی نیستی تحولاتی در رفتار و برداشت خود بدهی. قدری با خودت خلوت کن که این جگونه تفکری است که تو داری که قادر نیستی با یک اجتماع چند صد نفری هماهنگ و همفکر باشی.و از خودت سئوال کن . فقط سئوال ساده
  5
  7
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  شیخ و شاه . من معتقدم محو کردن کامنت توسط دیگر کاربران بزرگترین توهینی است که بان کار بر میدهند و نوشتار انرا در سطل اشغال یا محترمانه تر بگویم در جاه .....میریزند. مسلما نوشتار هرکس همراه با نویسنده ان در داخل چاه .....میرود .و روایت داریم که خداوند تبارک و تعالی ان کاربر را بعذاب الیم دجار نموده است.
  6
  9
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  ۵۰
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  رضا شاه روحت شاد . .. به روح خمینی و مزدورانش .
  6
  11
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. ضعیفه دچار عقده های درونی بدی هستی.
  11
  9
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. ....محترم که صیغه ای بوده بیشتر دچار عقده ست تو برو بمال تا شاید در حرمسرای طوسی ازت استفاده بشه البته طوسی ..... نداشته باشه حالا امتحان کن
  6
  1
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. سعید طوسی کیه بهتون ....
  2
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  Sabokbalam امریکا. این مطلبی را که شما میفرمائید چرا این شیخ و شاه و ان طالبان در رابطه با سیل و مصیبتی که برای ایرانیان پیش امده هیچ اظهار نظری نکردند.دلیلش این است که اظهار نظر و دادن کامنت و بیان نقطه نظر ها مربوط باشخاصی است که دارای استقلال فکری و کاری داشته باشند اینها یک عده ادم های اجیر شده عقده ای هستند که برای خالی کردن عقده حقارت خودشان اینگونه اظهار نظر میکند.این چوپان زاده ها از خودشان استقلالی ندارند . اینها یک مشت عمله و نکره عقده ای اجیر شده هستند. شما لطفا به کامنت اینها دقت کنید که چقدر سبک و بی معنی است..اظهار نظر مربوط بانسانهای . .صاحب رای میباشد نه این عمله نکره ها. شما باور کنید اگر مرحوم رضا شاه و فرزندش محمد رضا شاه بایران نمی امدند و ان خدماتی را که در تاریخ ثبت است برای اینکشور نمیکردند باور کنید اینها هنوز می بایستی در دل کوهها گوسفند میچراندند. ویا اگر صاحب امکانات مالی بودند می بایستی مرده های خودشان را سوار قاطر کنند و کشان کشان ان جسد ها را برای شاه نجف ببرند تا از سر تقصیرات اینها در ان دنیا بگذرد.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
  نظر شما چیست؟