آیت‌الله نوری همدانی: سیل یک امتحان الهی است

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر اینکه ربا یکی از شدیدترین گناهان است و نباید با توجیهات و تغییر عناوین ربا انجام داد گفت: ربا سبب می‌شود به جامعه آسیب‌های جدی وارد شود، ربا حرام شده تا سرمایه‌ها برای تجارت و تولید هزینه شود.
 
به گزارش تسنیم، آیت‌الله نوری همدانی در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد اظهار داشت: خداوند هر مؤمن و قومی را که دوست داشته باشد آن را به بلا و گرفتاری مبتلا می‌کند.
 
وی با بیان اینکه انسان مؤمن باید در مشکلات صبر پیشه کند، افزود: این اقدام سبب می‌شود تا مورد توجه و عنایت ویژه خداوند متعال قرار گیرد، در بلاها صبر، استقامت و ایمان افراد آزمایش می‌شود.
 
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آفات ربا ادامه داد: اگر اسلام ربا را حرام اعلام کرده است برای این است که جامعه ضرر نبیند و با کنار گذاشتن آن جامعه ساخته می‌شود.
 
استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: برخی افراد گاهی ربا انجام می‌دهند اما عناوین مختلفی برای آن انتخاب می‌کنند یا سعی می‌کنند توجیهاتی برای آن داشته باشند که کار تعجب آوری است.
 
آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه ربا یکی از شدیدترین گناهان است و نباید با توجیهات و تغییر عناوین ربا انجام داد، گفت: ربا سبب می‌شود به جامعه آسیب‌های جدی وارد شود، ربا حرام شده تا سرمایه‌ها برای تجارت و تولید هزینه شود.
 
وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم بیان کرد: مسلمین باید نسبت به مکتب و فرهنگ خود ثابت قدم باشند و استقامت کنند.
 
مرجع تقلید شیعیان افزود: در روایات آمده که مؤمن نسبت به دیگران گرفتاری و مشکلات بیشتری پیدا می‌کند، قرآن کریم می‌فرماید هیچکس از امتحانات الهی مستثنی نیست و همه امتحان می‌شوند.
 
استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به ارزش و اهمیت صبر تصریح کرد: کسانی که در مشکلات و گرفتاری‌ها صبور باشند و بینش الهی داشته باشند مورد توجه و عنایت ویژه خداوند متعال قرار می‌گیرند.
 
آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: اگر امروز برخی از مردم دچار سیل شده‌اند به معنای عقوبت نیست، دلیل سیل این است که خداوند امتحانی برای مردم فراهم کرده تا صبر و استقامت آن‌ها را بسنجد که بعد از پیروزی در امتحان دارای مقام بالا و ثواب و اجر بسیار باشند.
+1
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  آهان، پس چرا این امتحان الهی را در سوئیس و سوئد و نروژ انجام نمیده کمی هم به مسلمانش حالی بده؟ همش امتحان ؟؟؟ یدفعه هم خوشبختی بده دیگه چرا امتحاناتش بدبختیه؟؟؟
  1
  22
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰
  ۵۲
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  چهل ساله که خدا داره امتحان میگیره . همه هم از دم مردود . خدایا برنامه ی کمک آموزشی نداری ؟
  1
  21
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۱
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  الان تو زنده ات، مردى هم تو مرده ات! یعنى تو مرده و زنده ات! ... نخور
  1
  11
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  اینو بدن دست من تا حالیش کنم امتحان الهی چطوری میشه
  1
  10
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ... ریشت و عمامت را هم جاسی کاعذ ...استفاده کردم محترمانه بگم که چقدر کثیف ... و بی مصرفید لعنتالله
  1
  10
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  سگ تو دهن و عمامه تو ...
  1
  9
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
  ۴۹
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  مکارهای حیله گر, اصلاً متوجه شدید که, در این درگیری سیل یک آخوند با خانواده ش دیده شود که بی خانمان شده باشه ,خوب معلومه که اینا کجاها دارن زندگی می کنن
  1
  9
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
  نظر شما چیست؟