واکنش رئیس جمهور اسرائیل به سخنان بولسونارو: هیچ‌کس نمی‌تواند برای قوم یهود تعیین تکلیف کند

یورونیوز :سخنان ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل در مورد هولوکاست با واکنش انتقادآمیز همتای اسرائیلی او روبرو شد.
 
رئیس جمهوری برزیل روز پنجشنبه درباره نسل کشی یهودیان توسط آلمان نازی گفت: «ما می توانیم ببخشیم اما نمی توانیم فراموش کنیم. این حرف من است. کسانی که فراموش می کنند محکوم به نداشتن آینده هستند.»
 
رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل در واکنش به این سخنان ژائیر بولسونارو در صفحه توئیتر خود نوشت: «هیچ کس، خواه فرد یا سازمان یا رهبر حزب یا رئیس حکومت نمی تواند برای بخشش قوم یهود تعیین تکلیف کند، این بخشش از راه منافع هم به دست نخواهد آمد.» رئیس جمهوری اسرائیل نقشی اغلب تشریفاتی دارد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تاکنون واکنشی به سخنان ژائیر بولسونارو نشان نداده است.
 
نخست وزیر اسرائیل رابطه نزدیکی با رئیس جمهوری برزیل دارد. ژائیر بولسونارو که با گرایش راست افراطی به قدرت رسیده است ماه گذشته هنگام بازدید از بنای یادبود قربانیان هولوکاست در اسرائیل، نازی ها را «چپگرا» خوانده بود.
+12
رأی دهید
-7
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  هیچ به این امر توجه نمودید و آن اینکه، از مردم اسلام زده و شپشی کشور ایران گرفته و تا غرب که چشم دیدن کاتولیک ها و مسیحیت را ندارند، ولی من "هیچگاه " شاهد اعتراض یک یهودی نبودم که از دین خودش اعتراضی داشته و یا کرده باشد! بطوریکه، آنان به این امر معتقدند که عیسی که از نژاد عبری بوده، خدایاشان او را فرستاده تا کسانیکه به یهودیت باور نداشتند را مجازات کند و محمد را ......! وحشتناک و قابل تفکر نیست، هست!
  1
  8
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲
  ۳۹
  freydun2500 - نامکاری، آلمان
  [::scandal - برلین، آلمان::]منکه نفهمیدم منظورت چی است.یک کم واضح تر بنویس.
  2
  1
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  نظر شما چیست؟