در ایران، دستمزد سالانه کمتر از ۳۳ میلیون تومان از مالیات معاف شد

بر اساس بخشنامه ابلاغی سازمان امور مالیاتی در مورد نرخ مالیات بر حقوق، اعلام شد که حقوق‌های کمتر از ۳۳ میلیون تومان در سال از مالیات، معاف هستند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدقاسم پناهی، رئیس کل سازمان امور مالیاتی، در بخشنامه‌ای میزان معافیت سالانه حقوق و همچنین نرخ مالیات بر درآمد حقوق سال جاری را اعلام کرد.
 
بر اساس این ابلاغیه، نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی، اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده و کارانه مازاد بر معافیت مذکور تا یک و نیم برابر آن، مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد خواهد بود.
 
بر پایه گزارش‌های کمیسیون تلفیق مجلس و سازمان امور مالیاتی، بین ۵۰ تا ۷۰ درصد اقتصاد ایران مالیات پرداخت نمی‌کند. حدود ۴۰ درصد از نهادها و به‌ویژه نهادهای تحت نظارت رهبر جمهوری اسلامی از پرداخت مالیات معاف هستند و حدود ۳۰ درصد هم فرار مالیاتی وجود دارد.
+7
رأی دهید
-4
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران
  33 میلیون ریال.
  0
  0
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
  نظر شما چیست؟