نماینده مجلس: یک مجتمع ساختمانی عظیم ۳۷۰ واحدی در باغات تهران برای اسکان کارکنان مجمع تشخیص ساخته‌اند

رادیو فردا : محمود صادقی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه‌ای به «عریض و طویل» شدن مجمع تشخیص مصلحت نظام اعتراض کرده و از جمله گفته است که «یک مجتمع ۳۷۰ واحدی برای اسکان کارکنان این مجمع ساخته شده است».
 
آقای صادقی در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد» چاپ تهران گفته که قرار بوده مجمع تشخیص مصلحت نظام صرفا محدود «به یک جلسه» باشد ولی حالا به «نهادی عریض و طویل تبدیل می‌شود».
 
وی افزوده است: «اتفاقا اخیرا در بازدید از منطقه کنِ تهران، شهروندان مجموعه ساختمانی عظیم در ۳۷۰ واحد را به بنده نشان دادند که برای اسکان پرسنل مجمع در بخشی از باغات تهران ساخته شده که فارغ از تخلفات زیست‌محیطی، نشان می‌دهد مجمع عملا به‌ سمتی دیگر می‌رود».
 
این نماینده عضو فراکسیون امید پرسیده است: «مگر مجمع اساسا چند کارمند دارد. قرار بود همان افرادی که در دولت، قوه قضائیه و مجلس مسوولیت دارند، به‌همراه چندنفر دیگر گردهم آمده و در مورد مصالح نظام تصمیم بگیرند اما حالا می‌بینیم که مسیر دیگری طی می‌شود».
 
وظیفه اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی، اعلام نظر درباره اختلاف بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان درباره مصوبات و «مشاوره در اموری که رهبری به آنان ارجاع می‌دهد».
 
یکی از انتقادهایی که در سال‌های اخیر به مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد آمده، این است که به جای اعلام نظر درباره اختلافات میان مجلس و شورای نگهبان، خود راسا قانونگذاری می‌کند.
+16
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  آقای اصال طلب چند روز پیش لباس پاسدارها در حمایت از جنایت اونها پوشیدی. توقع دیگه ای از این نظام و سیستم داری؟ تهران به این زیبایی تبدیل به زباله دونی شده. تا نوک قله رو هم سپاه ساختمان سازی کرده. هر انگلی از دهاتشون پامیشه میره عضو سپاه میشه توی تهران یه خونه بهش میدن. بنده با 43 سال سن نتونستم در این شهر پر از خونه خالی صاحب خونه بشم. هرکی میتونه وام کلان بگیره یا کلاهبرداری کنه خونه میخره. خوش به حال یکسری شهرستانها که طرف زمین بایر یا زراعیش موقعیت مسکونی یا ویلایی پیدا کرده و میلیاردها پول صاحب شدن. والا کاش شهرستانی بودیم چون هم صاحب شهرستان خودمون بویم هم صاحب تهران میشدیم هم صاحب موقعیتهای شغلی مناسب. شانس که ندارم اگه شهرستانی میشدم هم یا برام اعدام در میومد یا مناطق فقیر سیستان بلوچستان باید سس کچاب و نون خشک میخوردم. قطعا از این زمیندارهای شمال نمیشدم. خلاصه به قول ساسی مانکن: ما شانس نداشتیم که نداشتیم.
  5
  20
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  البته کار اشتباهی کرده اند. طریقه ی صحیح اینست که دوقلوی ان را برای وکلا و ابواب جمعی انتصابی و مفتخور مجلس اخوندی هم بسازند تا مساوات برقرار بماند
  1
  10
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  البته کار اشتباهی کرده اند. طریقه ی صحیح اینست که دوقلوی ان را برای وکلا و ابواب جمعی انتصابی و مفتخور مجلس اخوندی هم بسازند تا مساوات برقرار بماند
  2
  8
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  نظر شما چیست؟