حشدالشعبی و فاطمیون در مناطق سیل زده ایران چه می کنند؟

معراج رسول اف / ایران بریفینگ : درحالی‌که گروه حشدالشعبی از روزهای گذشته به بهانه فعالیت برای جلوگیری از نفوذ سیل به عراق مشغول نمایش ادوات نظامی و مهندسی خود در سطح شهرهای اهواز و اندیمشک و … هستند دیگر گروه شبه‌نظامی ایرانی – افغانستانی موسوم به لشکر فاطمیون نیز در لرستان حضور یافته‌اند.
 
نیروهای شبه‌نظامی فاطمیون از روز گذشته در پل‌دختر به بهانه کمک به سیل‌زدگان در بخش‌های استان لرستان در حال نمایش پرچم خود و رژه در شهرها هستند، هدف هر دو گروه خارجی زیر نظر سپاه پاسداران در ظاهر کمک به سیل‌زدگان است درحالی‌که ایران مشکل کمبود نیروی انسانی نداشته و طبیعتاً ارتش، سپاه، بسیج و خیل عظیم دیگر نیروهای داوطلب و جهادی برای مهار سیل و کمک به سیل‌زدگان می‌بایست کافی باشد.
 
هدف سپاه پاسداران از اعزام این دونیروی خارجی زیر نظر خود به استان خوزستان و لرستان را باید در اعتراضاتی که در روزهای گذشته از سوی مردم سیل‌زده به نحوه کمک‌رسانی و اطفای سیل انجام‌شده دانست.
 
در اهواز صدای شلیک تیر هوایی در اعتراضات قطع نمی‌شود و در لرستان نیز حضور نیروهای پلیس و یگان ویژه بشدت ملموس هست.
 
در اعتراضات سال ۱۳۸۸ به نتیجه انتخابات نیز سپاه پاسداران از نیروهای شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان برای سرکوب اعتراضات مردم استفاده کرده بود.
 
اکنون افغانستانی‌های مقیم ایران بهترین نیرو برای سرکوب مخالفین بشمار می‌روند.
 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تیپ فاطمیون را در سال ۱۳۹۴ به‌منظور در ظاهر دفاع از مقبره زینب، نوه پیامبر اسلام و در اصل برای جنگ در سوریه و یاری‌رساندن به حکومت بشار اسد، با سربازگیری از میان مهاجران افغان تشکیل داد.
 
در اوج جنگ سوریه یعنی در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ حدود ده هزار افغان به سوریه اعزام شدند. آمریکا در ماه ژانویه گذشته تیپ فاطمیون را در فهرست تحریم‌های خود قرارداد.
 
سربازان افغان که در میان آنان نوجوانان هم دیده می‌شوند، در برابر دریافت پول و وعده دریافت مدارک اقامت قانونی در ایران و اشتغال برای جنگ به سوریه می‌روند و بسیاری از آن‌ها از این کشور زنده بازنمی‌گردند.
 
اخیراً روزنامه لیبراسیون چاپ پاریس، در گزارشی از «پی یر الُونسُو» فرستاده ویژه این روزنامه به تهران به موضوع اعزام مهاجرین شیعه‌مذهب افغان از ایران برای جنگ در سوریه پرداخته است.
 
گزارشگر لیبراسیون از قول حسین جوان ۲۳ ساله افغان ساکن تهران نوشته است که مأموران سربازگیری برای تیپ فاطمیون در سال‌های ۱۳۹۵ همه‌جا در کارخانه‌ها و حتی در زندان‌ها به دنبال افغان‌ها و ترغیب آن‌ها برای ثبت‌نام در این واحد نظامی بودند. این مأموران به افغان‌هایی که به جرم قتل به زندان افتاده بودند، می‌گفتند که اگر برای جنگ به سوریه بروند، پس از بازگشت از این کشور حکم حبسشان باطل و آن‌ها آزاد خواهند شد.
 
پی یر الُونسُو، گزارشگر لیبراسیون، از قول افغان‌های دیگری نوشته است که مأموریت سربازان تیپ فاطمیون دو تا سه ماه طول می‌کشد. آن‌ها پیش از اعزام به سوریه دوره‌های درسی دینی کوتاه‌مدتی را می‌گذرانند و یا تحت فرماندهی یک افغان دوره‌های آموزش نظامی مختصری می‌بینند و دستمزد ماهانه‌ای که سه برابر دستمزد آن‌ها برای بنایی آن‌هم در وضعی نکبت‌بار است، دریافت می‌کنند. پی یر الُونسُو افزوده است بنابراین آنان حدود ۲۰۰ یورو در ماه برای کشته شدن در سوریه پول می‌گیرند.
 
در لیبراسیون همچنین آمده است که به گفته سخنگوی تیپ فاطمیون در سال گذشته حدود دو هزار تن از سربازان این واحد نظامی کشته شدند. البته این تعداد اجساد رهاشده در قتلگاه، مفقودالاثران و زندانیان را در برنمی‌گیرد.
 
پدر یکی از سربازان افغان که پارسال در حمص کشته شد، به گزارشگر لیبراسیون گفته است که جسد مثله شده فرزندش را دیده، به گفته پدر این جوان، مسئولان ایرانی وی و سایر افراد خانواده‌اش را از کشته شدن پسرش آگاه و به ایران دعوت کردند و به آن‌ها ازجمله سه نوه خردسالش گذرنامه ایرانی دادند اما هنوز به وعده خود برای دادن مسکن عمل‌نکرده‌اند.
+21
رأی دهید
-125

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  یکی از فاکتورهای بسیار حیاتی شکست ایران از اسکندر مقدونی، وجود گارد جاویدان بود که ۹۹ در صد آنرا بیگانگان تشکیل می دادند! ما بیشماریم را فراموش نکنیم!
  15
  79
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  آن های که می گفتند ایران چرا برای کمک به سوریه و عراق رفته است، خوب بنگرید که این ها هم برای کمک به ما آمدند، زنده باد ایران از افغانستان تا مدیترانه
  168
  21
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  رژیم از ترسش و برای ایجاد رعب و وحشت از قیام مردم مخصوصا سیل زدگان خوزستانی دست به دامان تروریستهای عراقی و افغانی شده
  19
  141
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  حال روز ایران و ایرانی به کجا رسیده که عرب های پابرهنه و افغانی های ....براشون رژه برن و خط و نشون بکشن
  25
  115
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  من این چیزها حالیم نیست اگر دست یک عراقی و افغانی روی ایرانی بلند شود....
  19
  90
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  کاشت امریکا تنها حرکت کوچک نظامی بر علیه رژیم اخوندی میکرد انگاه میدیدی این نیروهای خارجی پشت نظام اخوندی را خالی میکردن و به کشورهایشان بر میگشتن !
  8
  71
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. اگر بلند بشه؟؟؟،جنابعالی انگار در غار اصحاب کهف تا حالا تشریف داشتید، این ،زدوران سپاه به تنها ستسشون روی ملت ایران بلند شده که هیچ ایران هم براشون شده تایلند دوم،جایی که سکس حتی ارزانتر ار تایلند براشون درمیاد،چرا که بلیط هواپیما اطاق و دختر ایرانی برای انها صلواتی شده.چند تا از سرخرهای سپاه یا بهتر از ان مسئولین درجه یک مملکت ایرانی الاصل هستند؟برای مثال سرخر نقدی؟ برای نثال تویله لاری جانیها....؟حالا به فرض که شما در این ۴۰ سال میهمان اصحاب کهف بودید و امروز برای اولین بار میبینید کجه به دانشجوی ایرانی در زندان مزدور لبنانی نوشابه تعارف میکند یا شکنجه میکند یا در کوچه و خیابان ناموس و بچه های ملت را به گلوله میبندد چه کار میکنید و چی از دستتون برمیاد؟
  9
  33
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  سپاه و اجنبیهای درجه یک مسئول رژیم قصد دارند ایران را عمدا تبدیل به سوریه کنند، با این تحریکها عمدا میخوان باملت درگیر بشن و ملت را وادار کنند دست به سلاح ببرند و یک جنگ داخلی در مملکت به راه بیندازند که مملکت را تجزیه کنند و یک تکه ان را برای خودشون و ایندگانشون از ایران جدا کنند.
  11
  39
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. چقدر شستشوی مغزی دادنت که فکر میکنی تروریستهای افغانی و عراقی برای کمک آمده اند اینها برای کشتار آمده اند اگر که ایرانی باشی باید بگم برای کشتار هموطنانت آمده اند و تو ذوق میکنی واقعا برات متاسفم که برای ورود تروریستها به ایران اینقدر خوشحالی و کسانی که برای کشتار مردم سوریه و عراق کمک میکنند و بنام جا عش یا همان پاسداران و مدافعین حرم هستند آنها هم تروریست هستند که مردم کشورهای دیگر را به خاک و خون میکشند و برای حمایت از دیکتاتور ها با مردم میجنگند
  12
  60
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  جالب اینجا هست که می گفتند ایران رفته کمک کرده به سوریه و عراق، چرا آنها برای کمک نمی آیند؟ حالا که آمدند بهانه ای دیگر می آورند! لعنت بر شما بیگانه پرستان و پاینده ایران
  76
  17
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. [::Zaall - اصفهان، ایران::]. هنوز هم میگوییم نه غزه نه لبنان مرگ بر دیکتاتور به چه حساب باید پول مردم ایران صرف جنگ افروزی سپاهیان ظالم در سوریه و لبنان و عراق و ......بشه چرا وقتی که در ایران در مناطق محروم دانش آموزان میسوزند و یا بیمارستان و مدرسه ندارند و از حق و حقوق رایگان برخوردار نیستند چرا باید پول همین مردم محروم در سوریه مدرسه و بیمارستان ساخته بشه یا خرج تروریستهای حزب الله لبنان بشه چرا چشمانتان را بروی واقعیت ها میبندید
  9
  55
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
  ۴۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. وقتی خیلی کوچیک بودی از بالکن طبقه سه یا چهاری جایی نیافتادی زمین بتونی و اول با کله بخوری زمین؟ یا اتفاق دیگه ای شبیه این؟. یه سوالی بکن از مادرت!
  10
  53
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
  ۵۰
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  خاک عالم تو سر اون ارتشیها. اینها دیگه برای چی و کی زنده اند. دو تا پا برهنه تو کشورت رژه بره و توی ارتشی هنوز زنده ای همون بهتر که این حر.. زاده هندی و مغولزاده اعدامت کنند که بدرد لای......ز میخوری .
  9
  55
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  طرف نوشته ایران کمبود نیروی انسانی نداره از آنجا برای سرکوب آوردند! خوب دیفتری جان اگر قرار به این باشه ایران برای سرکوب هم نیاز به نیرو نداره، خودش به اندازه کافی نیرو داره! لعنت به شما ایرانستیزان
  69
  13
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. سرش به جائی اصابت نکرده ولی تازی پرست و مرده های تازی ها براش مقدس هستند و اگر ایرانی باشه یک وطن فروش و خائن به کشورش است
  9
  33
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  ۵۰
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  . اخه قربانعلی تو اصلا میدونی زال کی بود ایدیت هم زال گذاشتی. تو که اینقدر به این عمامه بسرها و اجدادشون ارادت داری همون قربانعلی هم از سرت زیاده. اخه ب....خت اگه زال امروز زنده بود همینها که تو داری براشون یزدی میکشی میگرفتن واعدامش میکردن بخاطر وطنپرستیش. برو یه ایدی توپ مثل این قاطی کماندو یا باور عق بخودت بزار که به ترشحات مغزیت هم بخوره.زال !!! نمیدونم چرا اکثر این ساعتی ۷ هزار تومنیها سعی میکنند اسمهای اصیل ایرانی به ایدیشون بزارن .چه بدبختین اینها که باید بخودشون هم دروغ بگن که کسی حالشونو بپرسه.
  9
  39
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  ۴۹
  bozurgmehr - لندن، انگلستان
  حشدالشعبی و فاطمیون نیروهای شبه نظامی مسلح تحت حمایت رژیم هستن و به چند دلیل ایران امدن که یکی رساندن کمکهای جمع اوری شده و دیگری اوردن خودروهای سنگین و لوژستیکی جهت پاکیازی و دلیل دیگر اینکه در این آشفته بازار اگه مجاهدین خلق + خه بات + کومه له + پان عرب های الاحوازه تحت حمایت پادشاهی کبیر سعودی بخوان ایران رو بصورت نظامی فتح کنن این نیروهای شیعه اجازه ندن اما مریم رجوی اعتقاد دارن ایران باید به چند کشور مستقل تقسیم بشه حالا چه بصورت نظامی چه بصورت دموکراتیک. بعد از اینکه حشدالشعبی و فاطمیون کمکها رو تحویل دادن در ایران هستن که نیروهای هویت طلب نتوانن ایران رو به چند کشور تقسیم کنن چون اعتقاد خلق عرب خوزستان بر این است که خوزستان یک ملت مستقل است و تبریز حق مسلم حکومت باکو...
  25
  14
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  ۵۰
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. قربونعلی دقت کردم از موقعی که تو اومدی قاطی کماندو کمکار شده .نکنه کلک همون تفزهرقاطیه خودمونی که با عوض کردن جا و ایدی میخوای موجبات خنده شادیه ما را ادامه بدی. البته کی به ای کیو شما شک داره که همچین سوتی هایی نمیدین. ولی شرط میبندم همون ت ز ق هستی.
  9
  41
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  درود بر سربازان خدا . همه با هم برادریم.
  36
  11
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. آخه نادان اگر این شبه نظامی های شیعه تروریست برای کمک به سیل زدگان آمده اند پس کو کمکهاشون کو آذوقه و چادر و پتو و دارو واقعا خنگی یا خودتو به...... میزنی هر چه شیعه تروریست بوده جمع کردند فقط و فقط برای سرکوب مردم مصیبت دیده که صداشون در نیاد و از دولت دزد تقاضای کمک نداشته باشند انگار در عالم هپروت سیر میکنی تو و امثال تو
  9
  35
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. وطن پرست تر از این ذال خودمان ندیدم. قند توی دلش آب شده. که بسیجی‌‌های عراقی وارد ایران شده. با پرچم عراق. اسلحه و توپ .تانک. زبون بسته از وطن پرستی‌ دارد. می‌‌ترکد. بعضی‌‌ها هم ۴ بیل توی دست گرفته. اسمش هم کمک است.مقایسه می‌‌کند . با حضور چند ساله ایران در سوریه .عراق . حدود ۲۰۰ میلیارد دلار. بعد نیست۲۰۰ میلیارد دلار را با چند تا بیل و کلنگ عوض کردن . ‌ای کاش دست کم این بیل را هم در محل استفاده بکار برند. نمی‌‌دانم . فکر کم سیل زدگان را با مشد عوضی‌ گرفته. ذال فرار کن. از این بسیجی‌‌ها عراقی هیچ حساب کتابی‌ نیست. بسیجی‌ ایرانی‌ خیلی‌ دوست دارند. تجربه ۱۵۰۰ ساله داریم . بیل هم که خود آن هم بیل عربی‌.
  9
  29
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - وطن، ایران::]. وقتی همین بقول تو سربازان خدا به زنان خانواده ات تجاوز کردند آنوقت برادری شان را متوجه خواهی شد
  10
  19
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  فقط موندم چرا هشت سال جنگ را این خمینی ملعون به مردم ایران تحمیل کرد شما که در زیر سایه و پرچم عراق هستید و مرزهای ایران را برای شبه نظامی های تروریست عراقی باز کرده اید چرا هشت سال جوانان و سربازان این کشور را به کشتن دادید و حالا باید جوابگوی خون این جوانان و مردم بیگناهی که توسط شما بیرحمانه کشته شدند را بدهید باید جواب این جانبازان و شیمیایی هایی که هنوز باقی مانده اند را بدهید هشت سال مردم را گول زدید و جوانان را به زیر توپ و تانک فرستادید و در نهایت مرزها را باز کردید و با آغوش باز از آنها استقبال میکنید برای سرکوب مردم .لعنت به تو خمینی لعنت به تو گراز علی سگ دست پروستاتی و لعنت به هر کسی که چشمانش را بروی این جنایات میبندد
  9
  19
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
  ۳۳
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  حکومت گاو گیجه گرفته با این کارش ضعف خودشو نشون میده وتنفر مردم بیشتر میکنه
  4
  18
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. دوست عزیز اگر یک عراقی میره مشهد و قم با زنی همخواب میشه و پول و صیقه و هر کوفت و زهرماری که می کند به خود زن مربوط میشود که چرا اینکار میکند مگر شما در مونیخ بفرظ میرود پوف مردم آلمان مقصرند؟؟ کمی عقل هم انسان داشتهباشد خوب است
  6
  8
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. دوست گرامی این فرق داره که ملتی که روی اقیانوسی از دخایر طبیعی خوابیده باید زن و بچه برای سیر کردن شکمشون مجبور به خوابیدن با یک عراقی یا افغانی یا پاکستانی باشن،اگر طرف این کار را بخاطر خوشی و لذت شخصی میکنه این به خودش مربوطه ولی اگر بخاطر فقر و بدبختی میکنه این به منو تو ۷۰ میلیون ایرانی مربوطه! پاینده باشید!
  3
  9
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
  ۴۹
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  دیوثا خودشون از دَم عراقیین , برای کمک هم از این مفت خورهای عراقی استفاده مکنن ,مگه خود مردم باشرف لُر وکُرد وووو نمیتونن از پس کارشون بر بیان که این حیفه نونارو آوردین وسط , (بقول شنبلیله خانم -اسلو نروژ) بس کو این کمکها و اذوقهاشون داروهاشون وووو , اصلاً بابا اینا تو مملکت خودشون موندن که چکار کنن , حالا آمدن مثلاً به ما کمک کنن, ولی متأسفانه جز چپاول کار دیگری نخواهند کرد
  4
  12
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. والله به ما تجاوز نشده حالا اگر تو غرب به شما تجاوز شده من خبر ندارم. کلا شما اصلا تو ایران زندگی نکردی که زیاد درباره ایران حرف میزنی. برو شوهر کن کمتر برو تو سیاست
  8
  3
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. دقیقا حق با شماست اینا دارند سیاه نمایی میکنند. حالا صیغه (ازدواج موقت) صد رحمت داره به ازدواج به شرط طلاق
  6
  3
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::پارس 1404 - ایران، ایران::]. به تو در مکتب طوسی حتما شده ولی جد بزرگوارت اگر بهش تجاوز نشده بود برو اسمت را عوض کن زمان حمله اسلام به ایران به اجداد و نیاکان ایرانیان تجاوز شد تازی ها ی خونخوار بزور دین اسلام را به ایرانیان تحمیل کردند یا باید مسلمان میشدند یا گردن زده میشدند و زنان و دختران را به کنیزی میبردند و بهشون تجاوز میشد
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
  نظر شما چیست؟