بولتون :زمان زیادی برای مقابله با ایران باقی نمانده / روسیه حملات اسرائیل علیه مواضع ایرانی در سوریه را نادیده میگیرد

انتخاب: سیاست آمریکا علیه ایران توسط سه نئوکان دولت ترامپ، مایک پومپئو، جان بولتون و استیون منوخین هدایت می شود. در سطح پایین تر، برایان هوک و جیمز جفری، مسئول دو پرونده ایران و سوریه در وزارت خارجه آمریکا هستند. اقدام اخیر دولت ترامپ در ضمن سلسله اقدامات آن با هدف وارد اوردن شدیدترین فشارها علیه ایران، جای می گیرد.

مروان قبلان در العربی الجدید نوشت: با قرار گرفتن سپاه پاسداران ایران در لیست سازمانهای تروریستی توسط آمریکا، تنش بین ایالات متحده و ایران وارد سطح جدیدی از درگیری شد. این اولین مرتبه ای است که واشنگتن نیروهای مسلح یک دولت خارجی را هدف گرفته و آن را تروریست اعلام می کند، و این نشان دهنده دامنه فشارهایی است که واشنگتن در حال آماده سازی علیه ایران است.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: سیاست آمریکا علیه ایران توسط سه نئوکان دولت ترامپ، مایک پومپئو، جان بولتون و استیون منوخین هدایت می شود. در سطح پایین تر، برایان هوک و جیمز جفری، مسئول دو پرونده ایران و سوریه در وزارت خارجه آمریکا هستند. اقدام اخیر دولت ترامپ در ضمن سلسله اقدامات آن با هدف وارد اوردن شدیدترین فشارها علیه ایران، جای می گیرد.
 
این گروه معتقدند که مساله حل مسئله ایران که چهار دهه قبل شروع شده، بر عهده آنهاست؛ از این رو پیش بینی می شود که فشارها طی مرحله آینده بیشتر شود؛ به این دلیل که گروه مذکور این نکته را در محاسبات خود در نظر دارند که اگر ترامپ نتواند به دوره دوم ریاست راه یابد، زمان زیادی برای دولت او و حل مشکل ایران باقی نمانده است.
 
اینطور که به نظر می آید، گام بعدی، به صفر رساندن صادرات نفت ایران است؛ همانطور که معافیتهای 5 کشور چین، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و هند در مورد خرید نفت ایران در ماه می به پایان می رسد. علاوه بر این، دولت ترامپ به سمت ممانعت از استفاده ایران از عایدات نفتی حاصل از فروش ماههای گذشته، برای خرید کالاهای غیر غذایی، پیش می رود.
 
این در حالی است که اروپایی ها تا کنون در زمینه ایجاد ساز و کارهای جایگزینی برای دور زدن تحریمهای بانکی آمریکا و تضمین ادامه تعامل تجاری با ایران، از طریق نظام مبادله ای خارج از نظام دلار، شکست خورده اند و حتی اگر در این باره موفق شوند، تعامل آنها با ایران، از حد معاملات انسانی، یعنی غذا و دارو فراتر نمی رود.
 
در این میان، عربستان تلاش می کند با نزدیک شدن به عراق، از وابستگی آن به برق ایران بکاهد. علاوه بر اینکه مسکو برای استفاده از ضعف ایران در راستای کاهش نفوذش در سوریه و حتی خروج کامل آن استفاده می کند. بر این اساس، پیش بینی می شود که مسکو در حال آماده سازی برای نادیده گرفتن حملات به مواضع ایرانی از سوی اسرائیل، در میدان سوریه باشد. بدین معنا، ایران به سمت دشوارترین نبردها در حرکت است. مترجم: مریم نصرالهی
+140
رأی دهید
-30
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  معنی این تهدید شما که ایران وقت زیادی نداره، یعنی چه!؟ نکنه، این همان نقشه ایی باشه که خواندم و آن اینکه در سال ۲۰۲۲میلادی جهان شاهد فاجعه ایی خواهد بود که تا به امروز بخود ندیده!؟ پس این نیست، پس چه وقت!؟
  36
  14
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
  ۵۱
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  جنگ نخواهد شد چون می دونن که نابودن،اولا این دولت مشروعیت داخلی نداره و دوما قدرت تقا بل با صا حبان تکنو لو ژی جزو محا لا ته،نجات ایران از دست این لا تان با نابودی این حکو مت ممکن است و نا بودی این رژیم نا مشروع بدست جها ن قدرت و حمایت مردمی صورت خواهد گرفت.ننگ بر جهل دینی به امید فر هنگی انسان دوست و عاری از دین و جهالت که نعمتی است برای این حرامیان.
  4
  107
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  زیاد به اخبار سایت "انتخاب" توجه نکنید چون جناحی کار میکند و فتیله ی اخبار را با توجه به منافعش پائین و بالا میکشد
  1
  46
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران

  خب شما تو کدوم جنگ پیروز شدی که ادعا میکنید. 7 تریلیون دلار خرج کردید تو خاورمیانه الان دست ایرانه. کلا حیف آمریکا که داره نابود میشه برای اسرائیل
  63
  18
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
  ۴۹
  siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  پارس 1404 - وطن، ایران . اونی که شما فکر میکنه دست ایرانه چیز دیگیه. تو این ساندیس ها یه چیزایی قاطی میکنن که شما ساندیس خورها توهم میزنید
  11
  44
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  [::siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. کلا تا حالا ساندیس ندیدم و نخوردم اما اگر برای سلامتی مفید باشه چرا که نه. بالاخر این رژیم باعث شده یک عده مثل شما عقده ای بشند حقم داری. لفظ ساندیس خورها هم شماها اختراع نکردید بلکه اولین بار پسر مطهری (پاچه خوار همین رژیم) این لفظ رو برای بسیجی ها به کار برد که داشتند مسخرش میکردند.
  7
  6
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
  نظر شما چیست؟