رسوایی در هلند؛ یک پزشک با استفاده از اسپرم خود ۴۹ بار پدر شد

یورونیوز :نتیجه آزمایش‌های «دی ان ای» نشان می دهد که رئیس سابق یک بانک اسپرم در هلند پدر ۴۹ کودک است.

یک سازمان غیر دولتی دفاع از حقوق کودکان اعلام کرد که یان کاربات، پزشک متخصص ناباروری از اسپرم خود برای بارور کردن زنانی که به درمانگاه او مراجعه می کردند استفاده کرده است.
 
این درمانگاه در نزدیکی روتردام، دومین شهر بزرگ هلند قرار دارد.
 
یان کاربات که دو سال پیش درگذشت متهم است که به جای استفاده از اسپرم اهداکنندگان از اسپرم خود برای لقاح مصنوعی درمانجویان استفاده می کرده است.
 
درمانگاهی که یان کاربات ریاست آن را برعهده داشت از سال ۲۰۰۹ میلادی تعطیل شده است. دادگاهی در هلند ماه فوریه سال جاری میلادی دستور داده بود «دی ان ای» یان کاربات در اختیار خانواده‌هایی قرار گیرد که پیش از این به درمانگاه او مراجعه کرده بودند.‌
 
این خانواده‌ها با استفاده از «دی ان ای» یان کاربات توانستند آزمایش لازم برای تشخیص هویت پدر کودکان را انجام دهند.

 وکیل خانواده‌های شاکی در آن زمان در دفاع از موکلان خود به عدم تشابه کودکان آنها با کسانی اشاره کرد که قاعدتا باید اهدا کننده اسپرم می بودند.
+18
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  پارس 1404 - ایران، ایران
  به این آدم میگند دیوئس . غرب به کجا داره میره
  17
  12
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
  ۱۰۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  البته خیلی هم رسوایی نیست و کار خاصی نکرده،مراجعین این مرکز نابارور بودن و برای استفاده از لقاح مصنوعی با اسپرمهای اهدایی اونجا میومدن،حالا این بابا جای اسپرمهای اهدایی دیگران اسپرم خودش رو به اونها میداده.چندان تو اصل قضیه تفاوتی نمیکنه. تو انگلیس هم این مراکز هست و تلویزیون نشون میداد بیمارستانها برای اهدا کننده های اسپرم هر بار ۳۰ پوند پرداخت میکنند که افراد میرن داخل اتاقی و خودارضایی میکنن میریزن داخل شیشه و ۳۰ پوند میگیرن و صد البته مراجعین برای اهدای اسپرم از اقشار داغون و بی پول بودن و البته بعدا طرف حق داره بدونه بچه ای که از اسپرمش بدنیا اومده کیه و اونو بعنوان پدر بیولوژیکیش ببینه.محدودیتی هم برای تعداد دفعات نیست هر روز هم میتونن برن برای اینکار. شاید برای همینه انگلیسیا اینقدر قیافه های زشت و درب و داغون توشون زیاده چه مرد چه زن هههه
  5
  12
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  خب چه فرقی میکنه اسپرم یک نفر باشه یا هزار نفر دیگر؟ طرف اسپرم میخواد دیگه رسوایی کدام است
  1
  13
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
  نظر شما چیست؟