‌دانشمندان چینی با تزریق ژنتیکی ترکیب میمون و انسان ساختند

العربیه : دانشمندان چینی با تزریق «دی ان ای» انسان به میمون‌ها، برای اولین بار، میمون‌های هوشمند ایجاد کردند که ترکیبی از میمون و انسان هستند.
 
بر اساس گزارش اونینگ استاندارد، شنبه 13 آوریل 2019، محققان یک ژن از انسان که فعالیتهای هوشی مغز به نام MCPH1 را انتقال می دهد به جنین میمون تزریق کردند.
 
وقتی این میمون‌ها به دنیا آمدند، هوششان بسیار بالاتر از میمون‌های بزرگسال بود و قابلیت‌های هوشی بیشتری پیدا کردند.
 
ژنتیک شناس چینی، بینگ سو از موسسه جانورشناسی چین گفت: این اولین بار است که آزمایش هوش میمون‌ها از طریق انتقال ژنی صورت می گیرد. این تحقیق در موسسه جانورشناسی کانمینگ و با همکاری بخش علمی و دانشگاه نورت کالوریدای آمریکا صورت گرفت. دانشمندان شرکت کننده در این تحقیق نیز اظهار کردند: موجودات دیگری به غیر از میمون هم می توانند یافته های بسیاری پیش روی ما بگذارند تا متوجه شویم کدام قابلیت انسان است که او را از بقیه موجودات متمایز کرده است.
 
انتخاب میمون رسوس به جای بقیه انواع، به خاطر نزدیکی بیشتر آن با انسان است.
 
برخی دانشمندان با این آزمایش مخالف بودند‌ و این کار را خطرناک عنوان کرده اند. چون ممکن است ترکیب میمون و انسان مشکلاتی به وجود آورد. میمونهای ساخته شده بسیار هوشمند هستند و خیلی از عواطف ما را تجربه و درک می کنند.
+15
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  خانمهای چینی از این دانشمندان انتقاد کردند که چرا دی ان ای اسب رو به خودتون نمیزنین که وقتی میریم مسافرت مخصوصا کشورهای آفریقایی، اینقدر خانمهای آفریقایی به ما فخر فروشی نکنند.
  30
  9
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. حالا قراره روی خجسته خانم همسر گراز علی یک دست رهبرتون امتحان کنند نتیجه اش را حتما بتو ابلاغ میکنند
  4
  29
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  همانطوریکه انسان اولیه از گرگ، سگ پرورش داد و امروزه ما شاهد ۱۰۴ نوع سگ بامزه هستیم، پس در چندین نسل دیگر شاهد موجوداتی خواهیم بود که با ما دم خور هستند، اگر انسان آدم باشه و با دست خود باعث نابودی خود نشود! این فکر چه عیب و اشکالی داره که ما در هزار سال آینده به کمک روبات و میمونهای هوشمند به پژوهش سیارات دیگر بپردازیم!؟ چه کسی تا امروز فکر آنرا میکرد که ما امروزه اینگونه با هم در تبادل نظر هستیم و چه بسا ما خود یکنوع جانوری بودیم که از سر نعمت دستکاری در ژن ما از طریق فرازمینی ها (خدایان) تبدیل به انسان شدیم! آنوناکی ها اولین فرازمینی ها بودند که در سرنوشت ما نقش بازی کردند و واژه آنوناکی؛ کسانیکه از آسمان آمدند! پس گر صبر کنیم ز غوره حلوا سازیم و این صبر با زمان بستگی داره که شاید برایمان زیاد طول بکشد، ولی برای فرازمینی ها انگار یک روز، همانند آن مگس یکروزه که امروز ساعت ۲۴ نصف شب متولد شده و در ساعت ۱۱: ۲۳ دقیقه تولید و مثل میکند و بعد از شام خوردن در ساعت ۲۳: ۵۹ دقیقه به درک واصل میشود که این یک روز معادل است با چندین سال، پس زمان یک موضوع نسبی میباشد!
  5
  5
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران
  ترامپ
  24
  5
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::scandal - برلین، آلمان::]. منظورت اینه که مثلآ من قبلا آدم نبودم؟ دست کاری کردنم؟
  16
  0
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. قراره روی خجی همسر گراز علی پروستاتی و روی نوه و نتیجه های هندی زاده جنایتکار ملعون امتحان کنند
  3
  14
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. با شماها کار از دست کاری و دستمالی و غیره گذشته.
  3
  13
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  هر خبری را باور نکنید خبر دروغ است همچین چیزی امکان نداره
  4
  3
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. تو نه آدم بودی و نه آدم خواهی شد کسی که چشمش را روی جنایت و تجاوز ببندد و از متجاوز دفاع کند آدم نیست
  1
  9
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  ایرانیها خیلی وقت پیش احمدی نژاد رو به وجود آوردن و برای آزمایش این دستاورد علمیشون اونو رییس جمهور هم کردن. ولی آزمایشها به شکست ختم شد. شما دارید راه رفته مارو میرید.
  1
  7
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
  ۵۳
  ادوینو - گوالف، کانادا
  یواش یواش اون فیلم دنیایه میمونها داره واقعی میشه حالا اسم این نوع میمون چی میخوان بذارن حتما میگن چیمون .
  0
  0
  شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
  نظر شما چیست؟