ویدیوی بوسیدن پای رهبران طرف های درگیر در جنگ داخلی سودان جنوبی برای وفاداری به صلح توسط پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان روز پنجشنبه در حرکتی نمادین پای رهبران طرف هایی را که در جریان جنگ سودان جنوبی با یکدیگر درگیر شده بودند بوسید.
رهبر کاتولیکهای جهان از رهبران طرف های درگیر در جنگ سودان جنوبی خواست از وقوع دوباره منازعه نظامی در این کشور جلوگیری کنند.
 
سالوا کیرمایاردیت، رئیس جمهوری سودان جنوبی و ریک ماچار، معاون سابق او که رهبر گروه شورشی در جریان جنگ داخلی سودان جنوبی بود در این دیدار حضور داشتند.
 
جنگ داخلی سودان جنوبی تابستان گذشته با امضای توافقنامه آتش بس بین رئیس جمهوری سودان جنوبی و رهبر اصلی ترین گروه شورشی در این کشور به پایان رسید.
+30
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  ای مکار کلک. اگر اینا با همدیگه ستیز و نزاع نکنن که باید دوکون این بساط حقه‌بازیتون رو جمع کنید. شما .....خبیث ازهمین تو سر و کله زدن ....که به جاه، پول، مقام و ثروت رسیدین.
  36
  15
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
  ۶۰
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. راجع به سگهای زینب هم نظری بدهید
  4
  25
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۵
  ۲۹
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  این بیچاره هم از اینور پشت بام افتاده. هی...
  10
  6
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  حالا اگر یکنفر مذهبی آدم و صحیح العمل هم پیدا شده باید با تعصبات غریزی و اجدادی خودتان توی سرش بکوبید!؟ بجای دین و مذهب و افراد، اعمال را بصورت خوب و بد مورد سنجش قرار دهید
  1
  19
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. ایام اسیری عمه جانم زینب تقدیم به پیشگاه مقدس حضرت زینب وعمه جانم رقیه خاتون.از طرف سگ روسیاه سید خود من ..قسمت شد واسه ارباب بخونم.. عشق فقط حسین...
  20
  0
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
  ۴۳
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]تو ادرس درست حسابی ندادی با سوشی بیام گفتی بیا مسجد امام غلی کجاست تازه من با عربها کاری ندارم اصلا مسجد هم نمیرم و هم اینکه اصلا از عربها خوشوم نمیاد حالا که میگی انها خبیث هستن درسته شکی نیست ولی اون خبیث خمینی که با کمک سی ملیون دلاری امریکا و اروپا اوردن ایران رو چی میگی توضیح بده دلبرکم چهل ساله ایران رو با جنگ دارن نابود میکنن و سودش تو جیب همه دنیا اژاپن گرفته تا چین و گره جنوبی کلا اسیا و اروپا و امریکا و افریقا سودشو میبرن و تحقیر و بی پولی عقب ماندگیش مال ایران هست توضیح بده ببینیم این رو دوما تو چرا از عربهای مفت خور حمایت میکنی اگر اونها شهید شدن خوب بقول شما رفتن بهشت دارن با امثال تو فاطمه و زینب نمیدونم حوریایه دیگه عشق و حال میکنن با غذا ها و میوهای ناب خوب بده مگر تو چی میخوای حسن و حسین میکنی تو چیته تو چرا داری خودتو جر میدی سر و کله خودتون میزنین تو چی میخوای .
  0
  13
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::samisan - توکیو، ژاپن::]. پر طاووس خواهی، جور هندوستان کشی! مسجد نمیای!؟ در ضمن ما اهل بیت امیرالمؤمنین ع را از خودمان....
  11
  0
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک::]. مرده شور اون عمه زینب و رقیه .... را ببرند
  2
  14
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  یا فاطمه. دانمارک.برادر لطفا بمن بگو که بر طبق فرمایشات قران و روایات متعددی که داریم حوریان بهشتی در ان دنیا متعلق بمردان خدا پرست و مومن است و غلمان هم مال حاجیه خانم های مومنه. حالا را این اقای قرائتی میگوید در ان دنیا خداوند حوریان و غلمان را برای ما مردان مومن قرار داده.لطفا این را بفرمائید تا دهان بعضی از این کافران ملحد را ببندیم. اخر این درست نیست که همه لذت های دنیوی و اخروی مال مرد ها باشد بالاخره این حاجیه خانم های ما هم بندگان خدای تبارک و تعالی هستند. لطفا نظرتان را بگوئید . التماس دعا دارم برادر
  0
  8
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::]. جالبه که مسلمانان معتقد هستند که در بلاد کفر از زن استفاده ابزاری میشود ولی در تازی نامه و در اسلام افتضاح تر است چون به مردان وعده حوریان داده شده حوریانی که در جنگ ۸ساله جوانان شستشوی مغزی داده شده بخاطرش کشته شدند و حالا هم به سوریه میفرستند
  1
  3
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::]. مقام زنان بهشتی برتر از حوریان بهشتی است؛ به خاطر عبادات و اعمال صالحی که در این جهان انجام داده‏اند، بنابراین لذت‏های بهشت مخصوص مردان بهشتی نیست، بلکه کسی که داخل بهشت می‏شود از نعمت‏ها و زیبایی‏ها لذت خواهد برد. چنان که قرآن می‏فرماید: « یُطافُ عَلَیهِم بِصِحافٍ مِن ذَهَبٍ وَ أَکوابٍ وَ فیها ما تَشتَهیهِ الأَنفُسُ وَ تَلَذُ الأَعیُنُ وَ أَنتُم فیها خالِدُونَ» [. "(این در حالی است که) ظرفها(ی غذا) و جامهای طلائی (شراب طهور) را گرداگرد آنها می‏گردانند؛ و در آن (بهشت) آنچه دلها می‏خواهد و چشمها از آن لذت می‏برد موجود است؛ و شما همیشه در آن خواهید ماند!". در این امر نیز بین مرد و زن بهشتی فرقی نیست هر کدام از آنها هر نوع لذتی بخواهند بر ایشان موجود است.
  6
  2
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  یا ذفاطمه دانمارک. عزیز دل برادر من چیز دیگری پرسیدم تو برادر دینی چیز دیگری جواب میدهی و من را در مقابل این کفار خوار میکنی که قادر نیستم جواب این افراد ملحد از خدا بی خبر را بدهم.خداوند بما بهشت را وعده داده که در ان حورالعین هست و بهمین دلیل من تمام لذت های دنیا را بر خود حرام کردم تا در بهشت رستگار شوم .اما این خانم های مومنه هم در بهشت نیاز هائی دارند این درست نیست که خواهران ما در این دنیا هیچ خطائی نکنند و در ان دنیا هم فقط حرف باینها تحویل داده شود.من سئوالم این است که این غلمان های خلق شده از طرف خدای تبارک و تعالی متعلق به زنان مومنه است یا اینکه بر حسب گفتار اقای قرائتی مال مردان مومن.؟ مردان مومن حوریان زیبا روی دارند اما ایشان ان غلمان را هم متعلق بمردان مومن میداند غلمان از برای چه عمل صالحی در بهشت هست؟ ایا غلمان ها بمردانی خدمت میکنند که قادر نیستند حوائج حوریان را برطرف کنند و غلمانها اینگونه برادران را کامیابی میدهند؟؟یعنی مثلا اقای قرائتی نیاز به حوری ندارد و میل دارد چندین غلمان این برادر ما را به اوج حقانیت اسلامی برسانند.خب حاجیه خانم ها تکلیف انها ه هست؟؟
  0
  1
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  شنبلیله/ تهران. من سئوالی از برادر دینی من اقای فاطمه دانمارک پرسیده ام اجازه بدهید جواب را دریافت کنم تا پاسخ افراد ملحد کافر از خدا بی خبری مانند ترا بدهم. چون خداوند ما را مامور کرده که از حقانیت قضیه دفاع بکنیم. حالا اگر منظور سئوال شما این است که زنان مومنه چند تا غلمان در بهشت دارند باید بگویم من نمیدانم اجازه بدهید که پاسخ بگیرم بعدا. ولی انطور که معلوم است ان دنیا فقط مال مرد هاست که خدا 72 حوری برای هر مرد گذاشته. من تعجب میکنم این اقای قرائتی از پس یک حلاجیه خانم بر نمی اید چطور باید جواب 72 حوری را بدهد.؟/ تازه انهم حوریان بهشتی. که هر کدام از انها جواب 75 مرد مردنی را هم میدهند. هیچکش نیست از این اقای قرائتی بپرسد که اخر عزیز دل برادر تو در مقابل همین حاجیه خانم کم اوری بعدا میخوای 72 یا 75 حوری را جه خاکی بسرت بریزی مردنی؟؟ ریقو.
  0
  1
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  نظر شما چیست؟