ابداع دستبندی که داروی تجاوز را در مشروب تشخیص می‌دهد

یورونیوز :متخصصان آلمانی به تازگی دستبندی ابداع کرده‌اند که می‌تواند تشخیص دهد آیا در نوشیدنی‌ها، داروی تجاوز ریخته شده است یا خیر.
 
کیم آیشمن و اسون هوسر، دستبدی به نام زانتوس‌ (Xantus) ساخته‌اند که کافی است یک قطره از هر مشروب را روی آن بچکانند تا نشان دهد که آیا داروی تجاوز در آن وجود دارد یا نه.
 
داروی تجاوز یا داروی شکارگر، به هر دارویی اطلاق می‌شود که شخص را منفعل نموده، وی را مستعد تجاوز و آزار جنسی می‌کند.
 
این دستبند سبک که هم‌ اکنون در داروخانه‌های آلمان عرضه شده سفیدرنگ و شبیه دستبندهایی است که برای ورود به بار‌ و کلاب‌‌ها از آن استفاده می‌شود. روی این دستبند دو دایره کوچک سبزرنگ وجود دارد که با تشخیص داروی تجاوز به رنگ آبی در می‌آیند.
 
دستبند زانتوس همچنین اثر روانی بازدارنده‌ای نیز بر متجاوزان احتمالی دارد.
 
به گزارش سازمان ملی بهداشت بریتانیا سالانه به صدها تن داروی‌های منفعل‌کننده خورانده می‌شود. این داروها در نوشیدنی الکلی ریخته شده و بدون اطلاع قربانی به وی داده می‌شود. گزارش این سازمان می‌گوید موارد بسیار دیگری نیز هست که به علت فراموشی موقت یا احساس شرمساری گزارش نمی‌شود.
 
داروهایی نظیر گاما هیدروکسی بوتیریت، (GHB) یا گاما بوتیرولاکتون که هر دو تأثیر مسکن و بی‌حس‌کننده دارند، در کنار آرام‌بخش‌هایی نظیر والیوم و دیازپام و روهیپنول و کتامین عمدتا تأثیری مشابه الکل بر مصرف‌کننده دارند و این امر سبب می‌شود که قربانی این ترکیبات، فکر کند فقط مست بوده و به یاد نمی‌آورد که چه پیش آمده است.
+16
رأی دهید
-1
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟