آزادی زن ایرانی تباری که همسر شوهر سابق را «اسب» خوانده بود

یورونیوز :زن ایرانی تبار بریتانیایی که به دلیل توهین به زن جدید همسر سابق خود در دوبی بازداشت شده بود روز جمعه آزاد شد و به لندن بازگشت.
 
لاله شاهروش به دلیل درج یک کامنت بر روی صفحه فیس بوک همسر سابقش و اهانت به زن جدید وی روز دهم مارس گذشته در امارات دستگیر و بازداشت شد ه بود. وی در زیر عکس همسر سابق و زن جدیدش نوشته بود: «تو به خاطر این اسب من را رها کردی.»
 
خانم شاهروش در حالی در فرودگاه دوبی دستگیر شد که برای شرکت در مراسم تشییع جنازه همسر سابق خود به امارات سفر کرده بود.
 
مقامات محلی که پیش از این شکایتی را در خصوص کامنت های توهین آمیز لاله شاهروش بر روی فیس بوک همسر سابقش طی سال ۲۰۱۶ دریافت کرده بودند به محض ورود وی به فرودگاه دوبی وی را دستگیر کرده بودند. بر اساس قوانین کشور امارات انتشار مطالب توهین آمیز بر روی اینترنت مجازات های سنگینی به دنبال دارد.
 
برخی کنشگران حقوق بشر که پیگیر ماجرای بازداشت لاله شاهروش بودند پیش از این هشدار داده بودند که ممکن است برای وی مجازات دو سال زندان و جریمه پنجاه هزار پوندی بریده شود.
 
این زن پنجاه و پنج ساله ایرانی که پس از هجده ماه زندگی مشترک با همسر سابق از وی جدا شده بود در حال حاضر با دختر چهارده ساله خود در بریتانیا زندگی می کند. خانم شاهروش پیشتر به مدت یازده ماه به همراه همسر سابقش در امارات متحده عربی ساکن بوده اند.
+20
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک
  منظورش برعکس بوده. به زن جدیده گفته تو این اسب رو از چنگ من دراوردی. اصلا در جهان یه کلوپی هست بنام کلوپ مردان همچو اسب که شان کانری هنرپیشه فیلم جیمزباند بخاطر شرایط داشتنش عضویت داره.
  14
  8
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  این زن فکر کرده اینجا هم ایرانه بنحوی که بهر کس و بهر طریقی توهین بکنی کسی با تو کار نداشته باشه و توهین کردن را حق مسلم خودشان بدانند
  1
  10
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
  ۴۰
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  در فرهنگ فارسی همیشه جملات با...... و غلط کرده بی خود کرده شروع می شوذ . این احمق هم فکر کرده امارات هم مثل ایران است. اگر زن درست و حسابی بود ام مرد ولش نمی کرد.
  21
  6
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
  ۴۹
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان::]. در زبان شیرین فارسی ضرب المثلی هم داریم که میگه اون که به ما ن..ه بود کلاغ . دریده بود
  1
  14
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. الانه که با اسم امیر قربده بیا از تهران بیا و از تارخ قژ و فش میلات بوزوج تورچ بگه
  0
  1
  دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
  نظر شما چیست؟