صدف خادم: دوست دارم نامم در تاریخ بوکس ثبت شود / مشتزن ایرانی امروز به مصاف رقیب فرانسوی میرود

«صدف خادم» مشتزن ایرانی قرار است روز شنبه ۲۴ فروردین و در شهر رویان فرانسه به مصاف آنه شاوین از کشور میزبان برود.
 
خانم خادم در صفحه اینستاگرام خود نوشت:‌« رویایی که چهار سال است با عشق آن خوابیدم و صبح ها با عشق آن بیدار شدم، دارد محقق می شود. امیدوارم نماینده شایسته ای برای مردم عزیزم مخصوصا خانواده بوکس باشم.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

... پوستر اولین بازی رسمی من با نام کشور عزیزم ایران 🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 . این مسابقه در روز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ در شهر رویان فرانسه برگزار میشود. . ‌. . آره ؛ رویایی که چهار ساله باهاش به عشق اون خوابیدم و صبح ها با عشق اون بیدار شدم داره محقق میشه... 🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️ . . ‌ امیدوارم نماینده ی شایسته ای برای مردم عزیزم مخصوصا خانواده ی بوکس باشم. . به امید پیروزی 🥊🥊🥊🥊🥊🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 #صدفی

A post shared by Sadaf Khadem (@s_khadem) on


ورزش مشتزنی در ایران مختص مردان است و صدف خادم در سالن‌های اختصاصی به دور از چشم مردم تمرین‌های خود را ادامه داده است.
صدف خادم: دوست دارم نامم در تاریخ بوکس ثبت شودورزش بوکس زنان در ایران هنوز به طور جدی کارش را شروع نکرده است. آخرین خبرها نشان از آن دارد که فدراسیون جهانی بوکس با پوشش دختران ایرانی در مسابقات موافقت کرده اما آغاز به کار رسمی بوکس زنان در ایران باید از پیچ‌وخم‌های اداری مرسوم بگذرد.
 
در شرایطی که ورزش بوکس زنان در ایران نخستین گام‌ها به سوی حرفه‌ای شدن را بر می‌دارد صدف خادم، بوکسور ۲۴ ساله ایرانی این روزها در فرانسه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. او نخستین زن بوکسور ایرانی است که ۲۴ فروردین {۱۳ آوریل} در رقابت‌های رسمی بوکس فرانسه روی رینگ می‌رود.
 
خادم درباره محدودیت‌ها و موانع و چگونگی عبور از آن به رویترز گفت: «بالاخره هر کشوری یکسری محدودیت‌ها دارد و نمی‌توان گفت که محدودیت‌ها تنها در ایران وجود دارد. ایران یکسری خوبی‌ها دارد و یکسری بدی‌ها. ولی آدم هر کاری دلش بخواهد را می‌تواند هر جایی که باشد انجام دهد.»
او این روزها در شهر رویان فرانسه به سر می‌برد تا به گفته خودش نخستین رقابت رسمی‌اش در یک تورنمت بین‌المللی را در کارنامه‌اش به ثبت بارسند.
 
رشته بوکس زنان هنوز در ایران به صورت رسمی مجوز فعالیت ندارد و زنان بوکسور اغلب در فضاهای شخصی و زیر نظر مربی‌های خصوصی مشغول تمرین هستند.
 
این بوکسور جوان ایرانی همچنین به مخالفت خانواده‌اش اشاره کرد و افزود: « ابتدا پدر و مادرم مخالف این ورزش بودند اما بعدتر هر لحظه مراقبم بودند و از من حمایت کردند. هر چه دارم از آنها دارم.»
خادم همچنین تاکید کرد: «دوست دارم نخستین مسابقه‌ام شروعی باشد برای دیگر مسابقه‌ها. دوست دارم به اهدافی برسم که در ذهن ترسیم کرده‌ام. دوست دارم نامم را برای همیشه در تاریخ ورزش بوکس ثبت کنم.»
گرچه جزییات حضور صدف خادم در این دوره مسابقات هنوز مشخص نیست اما با توجه به پوششی که او در این مسابقات شرکت کرده مشخص است که از طرف فدراسیون بوکس ایران حمایت نمی‌شود. روزنامه شرق در گزارشی درباره او با حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس ایران گفت‌وگو کرده است. آقای ثوری گفته «خانم خادم یک روز به فدراسیون آمدند و درخواست کردند که برای حضور در رقابت‌های فرانسه که دعوت‌نامه‌اش به دستشان رسیده بود، می‌خواهند اقدام کنند ولی من با احترام بسیار زیاد به ایشان گفتم که از طرف فدراسیون نمی‌توانیم به او مجوزی بدهیم، چون بوکس زنان ما تا به الان فقط در حد حرف راه‌اندازی شده و مجوزی برای فعالیت نداریم. نمی‌دانم خانم خادم به چه شکلی قرار است بروند و در این مسابقات شرکت کنند.»
 
مهرزاد منشی‌زاده بوکسور ایرانی-فرانسوی سال ۲۰۱۷ در سفر به ایران برای برخی بوکسورهای ایرانی جلسه‌های تمرینی گذاشت. در آن جلسه‌ها چند دختر ایرانی نیز حضور یافتند. منشی‌زاده در همان جلسه‌های تمرین استعداد صدف خادم را کشف کرد و حالا در این روزها به عنوان مربی او در این تورنمنت فعالیت می‌کند.منشی‌زاده که خودش متولد بم در کرمان است را با کمک‌های بشردوستانه‌اش بعد از وقوع زلزله بم می‌شناسند. او سال ۱۳۸۲ و همزمان با وقوع زلزله در بم برای کمک به زلزله‌زدگان به ایران آمد.
صدف خادم همچنین درباره نخستین مسابقه‌اش به رویترز گفت: «دوست دارم اسمم را در تاریخ ورزش بوکس برای همیشه ثبت کنم. سال‌های زیادی منتظر بودم تا این سال فرا برسد. خودم را آماده کرده‌ام. رویای این را داشتم که اولین بهترین مسابقه‌ام بهترین مسابقه باشد و امیدوارم روایم به حقیقت بپیوند.»
خادم درباره جزییات و نحوه حضورش در این دوره از مسابقات توضیح بیشتری ارایه نکرده است.
+38
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  من کتک خورم از دوس دخترهایی که داشتم خوب بوده. اساسا چه وقتی خوشحال بودن چه وقتی ناراحت بودن منو میزدن. فکر کنم کیس خوبی برای ازدواج با این خانوم باشم. البته در مورد آقایون خودم عموما دست بزن بهتری داشتم. ولی از 21 سالگی که دماغمو عمل کردم دعوا نمیکنم و خیلی بدم میاد از دعوا.
  18
  3
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
  نظر شما چیست؟