کشتی آرتیمیا پس از هفت سال مجدداً بر روی آب شناور شد

تازه‌ترین عکس از کشتی آرتیمیا بی بی سی :کشتی آرتیمیا پس از هفت سال مجدداً بر روی آب شناور شد.
 
بارندگی‌های روزهای اخیر در ایران سبب شد که وسعت دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵۸۰ کیلومترمربع افزایش یابد.
دریاچه ارومیه فروردین ۹۸ ارتفاع این دریاچه در مقایسه با سال گذشته ۵۹ سانتی متر و نسبت به کمترین ارتفاع ثبت شده برای آن، یک متر و ۲۶ سانتی افزایش داشته است.
 
بهبود شرایط دریاچه ارومیه در حالی رخ می‌دهد که با وجود تمام برنامه‌ریزی‌های دولت و صرف هزینه‌های سنگین، روند خشکی این دریاچه در دو سال گذشته "نگران‌کننده" و تلاش‌ها برای احیا "شکست‌خورده" عنوان شده بود.
آرتیمیا در دوران گیر افتادن در خشکی هر چند برخی تحلیلگران همچنان درباره تثبیت این روند احیای دریاچه مردد هستند و منتظرند ببینند با آغاز فصل گرما و روند تبخیر آیا این وضعیت تداوم می‌یابد یا نه.
 
تفاوت دریاچه ارومیه در تابستان ۹۷ و فروردین ۹۸ در عکس‌های هوایی:
+30
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  اون بودجه صرف احیای دریاچه ارومیه نشدر بله سگ خور شد مثل بودجه زلزله زده ها بودجه ملت و پول ملت یا یا به سابهای خارجی اخوندها و توله هاشان رفت یا به عزه و سوریه ی لبنان .در ضمن ظاهرا طبیعت برای توازن خودش همش برنامه داره.اخوندها دوست داشتند این دریا خشک بشه چون سندی زنده(هرچند اسم دریاچه دریای مرده است)بر عظمت و بزرگی ایران بود!
  3
  19
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. شما ناراحتی که آب وارد دریاچه ارومیه شده!؟ دیگه چیزی نیست بهش گیر بدید!؟
  24
  3
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. خوب فارسی بلد نیستی .... تو سایت ایرانیها میا.اینکه رفتی سوریه برای اخوندها و اسد و اماء جون جنگیدید و زن و بچه ملت اونا را کشتی و به این خاطر اخوندها بهت گفتن حالا ایرانی هستی دلیلی به ایرانی بودن تو نیست .وقتش که بیاد مثل صدام با ..... برتون میگردونیم همون خراب شده ای که اخچوندها از اونجا واردت کردن و خالیتون میکنیم تو همان.....!
  2
  7
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  ۴۰
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  خشکاندن دریاچه ارومیه با هدف نابودی آذربایجان به صورت برنامه ریزی شده از طرف دولت انجام می گرفت . حتی یک ریال هم برای احیای ان خرج نشد تمام خبرها برای فریب مردم بود
  5
  4
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  همچین نوشتید کشتی آرتیما من گفتم حالا ببین چند هزارتن وزن داره 2000 اتومبیل توش جا میشه این قوطی حلبی کجاش کشتیه آخه البته از اینکه اسم مذهبی نداره باید خوشحال باشیم
  1
  2
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  من نمیدونم چرا به رضایه میگن ارومیه.دست توان طبیعت به اخوندهای تخمه قاجار باز رو دست زد،این پس انداخته های انگلهای قاجار با عض کردن نام رضیایه مثلا میخوان نفرت خودشون را به رضا شاه بزرگ نشون بدن و درثانی با خشک کردن دریاچه رضایه سندی از قدمت ایران بزرگ را مثلا نابود کنند، خیلی عجیبه این پس انداختهای تخمه مغولهای قاجار در قرن ۲۱ زندگی میکنند و باید نگاهی با تاریخ پرشین یا سرزمین ایران بزرگ بیندازند و ببینند این مملکت حتی در بستر احتضار هم جایی که هم فکر کردند دیگر امیدی به ان نیست یکباره مثل ققنوس از خاکستر سر بر اورد
  0
  6
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
  نظر شما چیست؟