توصیه‌های احتیاطی بریتانیا به شهروندان خود هنگام سفر به ایران

عصر ایران: وزرات امور خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای توصیه‌هایی برای شهروندان خود داشت تا به برخی مناطق ایران سفر نکنند و در صورت سفر کردن به ایران نیز برخی اصول را رعایت کنند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه انگلیس، این بیانیه به تمامی شهروندان انگلیسی درباره سفر به مناطقی از جمله صد کیلومتری محدوده مرزی ایران و افغانستان، ده کیلومتری محدوده مرزی ایران و عراق، استان سیستان و بلوچستان و محدوده شرقی محور بم به جاسک که شامل شهر بم نیز می‌شود، خودداری کنند.
 
این بیانیه همچنین به تمامی شهروندان دوملیتی خود هشدار می‌دهد تا تنها در صورت لزوم به ایران سفر کنند و همچنین با اشاره به حادثه سیل در ایران و استان‌های سیل زده از جمله گلستان، مازندران، خوزستان، ایلام، فارس (شامل شیراز هم می‌شود) و لرستان و خرابی‌های به بار آمده در اثر سیل مطرح کرد که مقامات ایرانی برای بسیاری از استان‌ها از جمله تهران هشدار سیل داده‌اند و از شهروندان خواست تا به تغییرات آب و هوایی محلی و بین‌المللی توجه داشته باشند و توصیه مقامات محلی را جدی بگیرند.
 
این بیانیه مدعی شد که خطر "بازداشت خودسرانه" شهروندان انگلیسی و به خصوص شهروندان دو ملیتی انگلیسی-ایرانی در ایران وجود دارد و از شهروندان این کشور خواسته تا "خطر سفر به ایران" را با دقت در نظر بگیرند.
 
همچنین در ادامه به شهروندان انگلیسی هشدار داده شده است تا در صورت وقوع تجمعی در جایی در ایران باید مراقب بوده و از نزدیک شدن به هرگونه تجمع دوری کنند و دستور مقامات محلی را پیروی کنند.
 
این بیانیه در ادامه اظهار کرده که ممکن است برای تبدیل واحد پولی، شهروندان انگلیسی در ایران با سختی‌های مواجه شوند و همچنین با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، بهارستان تهران و مرقد امام خمینی (ره) طی دو سال گذشته ادعا شده است که محتمل است تروریست‌ها در ایران دست به فعالیت تروریستی بزنند.
 
بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس، اهمیت رعایت قوانین اسلامی در ایران را نیز به شهروندان خود که قصد سفر به ایران را دارند گوشزد کرده است.
+46
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان
  بنظرم به مهم ترین بخش این توصیه ها به حد کفایت توجه نشده. اونجا که میگه ریسک حملات تروریستی در ایران بسیار بالاست.(موضوعی که واقعیت نداره) و به دو حمله تروریستی پارسال به قبر خمینی و مجلس اشاره میکنه که حداقل ما ایرانی ها میدونیم کار خود نظام بوده. باقی توصیه ها مبتنی بر واقعیات هست.
  11
  24
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
  ۴۰
  Zaall - اصفهان، ایران

  بنده هم به ایرانیان گرامی گوش زد که به هیچ کجای انگل یس نروید امکان دارد شما را زنده زنده بسوزانند
  39
  18
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
  ۱۰۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  بریتانیا زر مفت زد،مخصوصا در مورد حمله تروریستی،تو خود منچستر یادشون رفته داعشی بمب ترکوند تو‌ کنسرت و یا چند موردی که با ون مردم رو زیر گرفتن و یا چاقوکشی تروریستی در ایستگاه ترن و نیروهای امنیتی اطلاعاتیش هم مثل خر تو گل موندن.خطر حمله تروریستی تو انگلیس خیلی بیشتر از ایرانه (واقعیت).این دزدها فقط فکر تخریب و سیاه نمایی هستن در مورد ایران تا منافع خودشون رو پیش ببرن،مطمئن باشید این یک کشور هرگز دلش برا ایران و ایرانی نسوخته.
  17
  28
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  ۱۰۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  لطفا همین الان یه مرور ۳۰ ثانیه ای تو خبرهای داخل انگلیس بکنید،انواع قتل،زورگیری،چاقوکشی،حمله با اسید ،ناتوانی پلیس و.رو خواهید دید.سیل هم که هر از چند گاهی میاد شهرهای سیل خیز اینجا رو‌میگیره میره (حالا بگذریم از بی کفایتی مقامات ایران در پیشگیری و مواجهه با سیل).از نظر حملات تروریستی همکه آمار و تعداد و خطرش در چند سال گذشته تو‌انگلیس خیلی بالاتر بوده تا ایران.پس با این حساب،انگلیس باید برای سفر خطرناکتر از ایران باشه.ولی این جانورها از این سیاه نماییها و‌گل آلود‌کردن آبها هدف دیگه ای دارن. همه مواردی که گفتم حقیقت و مستند موجوده،هر کی خوشش نمیاد بره یقه گذارشات و آمار جرایم و حوادث رو بگیره!
  15
  24
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  ۳۴
  kalo palang - لندن، انگلستان
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. و یا اینکه هدف حمله نژاد پرستانه بشید رو هم بهش اضافه کن.
  6
  10
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳
  نظر شما چیست؟