پدربزرگ سوئدی توانست ۷ نوه دختر داعشی اش را در سوریه پیدا کند

العربیه :ده‌ها تن از کودکان سوئدی تبار در اردوگاه‌های تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک در مناطق شرق سوریه به سر می‌برند. در این میان اما داستان 7 کودک سوئدی که در اردوگاه «الهول» سوریه به سر می برند، افکار عمومی سوئد‌ی‌ها را به خود جلب کرده است.
 
این 7 کودک فرزندان یکی از جنگجویان داعش به نام «مایکل اسکرومو» هستند که به داعش پیوست و در سوریه کشته شد.
 
داستان این کودکان در رسانه‌های سوئدی طی چند روز گذشته بازتاب گسترده‌ای داشت به خصوص پس از اینکه «پاتریسیو گالووز» پدر بزرگ آنها از وزارت خارجه سوئد خواست تا نوه‌هایش را به او بازگردانند.
 
به گزارش تلویزیون سوئدی «SVT» ، پاتریسیو گالووز، روز دوشنبه توانست 7 نوه خود را در سوریه ملاقات کند. این پدربزرگ سوئدی 7 فرزند دختر داعشی‌اش سخت در تلاش است تا آنها را به کشورشان باز گرداند.
دختر گالووز و همسرش قبل از سفر به سوریه دارای 4 فرزند بودند اما آنها طی مدتی که در سوریه بودند، دارای سه فرزند دیگر شدند که در سوریه به دنیا آمدند. این کودکان که یک دوقلو در میانشان است، بزرگترین آنها 8 سال و کوچترین‎شان تنها یک سال سن دارد.
کودکان از سو تغذیه رنج می‎برد
به گزارش تلویزیون سوئد «پاتریسیو گالووز» وقتی برای پیدا کردن نوه‌هایش به سوریه سفر کرد، او نمی‌دانست که کجای سوریه هستند، زنده‌اند یا نه، اما پس از پیدا کردن آنها بسیار خوشحال شد .
او گفت:« همه کودکان زنده هستند ... من بی نهایت خوشحالم».
 
گالووز افزود:« آنها غذای کافی ندارند و از سوء تغدیه رنج می‌برند آنها در حال حاضر بیمار هستند و باید از اردوگاه خارج شوند».
 
او اظهار داشت، پیش از دیدن نوه‌هایش از سوی نیروهای سوریه دمکراتیک بازجویی شد.
گالووز ادامه داد:«آرزو دارم که بار دیگر نوه‌هایم را ببینم».
 
او گفت: «همه می‌دانند که داعش چیست و چه بود، اکنون برای نجات زندگی هفت نوه کودک بی گناه مبارزه می‌کنم، هر چه رخ داد بد بود، همه شر، اما این هیچ ارتباطی با کودکان من ندارد. »
 
پدربزرگ این 7 کودک از مسئولان سوئدی خواست تا هر چه زودتر برای بازگردانده آنها اقدام کنند او همچنین از پزشکان اردوگاه خواست تا ترتیبی بدهند تا قبل از اینکه دیر شود، آنها را از اردوگاه خارج کنند.
موضع حکومت سوئد نسبت به مسئله 7 کودک
دولت سوئد می‌گوید، هیئت‌های دیپلماتیک این کشور تاکنون نتوانسته‌اند به منطقه‌ای که این کودکان در آنجا هستند، برسند چرا که وضعیت امنیتی منطقه که اردوگاه در آن قرار گرفته خارج از حیطه مأموریت‌های دیپلماتیک کشورهاست، اما حکومت وعده داده است تا موضوع بازگرداندن آنها را پیگیری کند.
 
مارگوت والستروم ، وزیر خارجه سوئد نیز در نشست اتحادیه اروپا در بروکسل گفت:« سوئد در حال بررسی پرونده جنگجویان مسلح سوئدی است که در سوریه زندانی‌اند او گفت، دولت تلاش می‌کند تا آنها را به سوئد بازگرداند و در دادگاه‌های این کشور محاکمشان کند».
 
وزیر خارجه سوئد تاکید کرد، تفاوت زیادی میان افرادی که در کنار داعش جنگیدند با کودکانی و زنانی که بی گناهند. او گفت، ما در حال حاضر در حال بررسی چگونگی تعامل با این افراد هستیم و سپس سرنوشت و تکلیف آنها را روشن خواهیم کرد.
+18
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  کار بدی نکرد این پدر بزرگ، زیرا همانطوریکه هزاران پناهنده های اسلامی به این کشور رسیدند و با همت کشور سوئد و تلاش خود، توانستند آدم شوند و افکار بزرگتری از قبل داشته باشند!
  49
  30
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۴
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من فهم و هوش و کمال را تا حدی ژنتیک و مربوط به 3 سال اول نوزادی می بینم. بی جهت نیست که امثال شریعتی و مهاجرانی و رائفی پور و سروش دکترا میگیرند و هنوز در ته چاه جهالت های 1400 سال وحوش عربستان و فرهنگ منحط ان ها غوطه میخورند.
  16
  80
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  هیچ کدام از این کودکان را نباید به دست این آدم بدن چون اگر این بلد بود بچه تربیت کنه همون یکی را تربیت میکرد که تروریست نشه
  9
  63
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران
  این بچه ها گناهی ندارند و بی تقصیر هستند ولی دختر ایشون انگار تو این 5 سال صبح تا شب فقط کارگر جنسی بوده .یعنی گوسفند انقدر بچه نمیاره تو 5 سال چطوری 7 تا بچه پس انداخته؟ تازه اصلا معلوم نیست از چند نفر بودند و دستمال دست داعشی ها بوده کثافت. جهاد نکاح هیچ فرقی با کارگر جنسی نداره فقط تفاوتش اینه که طرف رو بچه دار میکنند و ولش میکنند و اونم راه و چاره ای نداره تا 9 ماه بعد دوباره یا همون طرف یا یکی دیگه میاد دوباره یکی دیگه درست میکنه و باز همین داستان. واقعا این بهترین حالت برای یک مرد هستش و من هم واقعا دلم میخوام سه چهارتا داشته باشم و هی یکی رو حامله کنم بعد برم نفر بعدی باز 9 ماه تموم شد باز بیام سروقت نفر اول خخخ واقعا مایه شرم هستش زندگی حیوانی غیر از این هستش مگه؟ البته این مخصوص مذهبی ها نیست در غرب هم هست ولی نمیدونم چرا بعضی ها انقدر بی فکر و بی توجه به آینده اون بچه هستند ؟
  5
  21
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
  ۲۹
  منم هستم - استکهلم، سوئد

  من عضویت رسمی در یکی از شهرداری های این مملکت رو دارم و شهری که در آن زندگی میکنم چند روز قبل رسما در میان جلسه به توافق رسیدن که در صورت بازگشتن اعضاء داعش منظورم بزرگسالهایی که به جنگ رفته بودن را در کمون همین شهر پذیرا خواهد شد. و الان یک جنگ تمام عیاریی در شهرداری بین اعضاء شهر و سندیکاها و مردم عادی این شهر در گرفته که به زودی صداش به همه جای دنیا خواهد رسید. مردم به شدت ترسیدن و راستش متنفر هستند از مسئولین و سیاستمداران شهری خودشان و باید اعتراف بکنم که با وجود مهاجرت بی قید و شرط و بدون کنترل تعداد چند صد هزاری پناهجویانی از کشورهای عربی . و افغانستان ، به سوئد تازه مردم از خواب بیدار شدن و دارنند نتیجه تلاش چند صد ساله خودشان و پدرانشان را می بینند که به سادگی توسط این مهمانهای ناخوانده دارد دود میشود و به هدر می رود. تفاوت مهاجرین دهه های گذشته با مهاجرین این چند ساله گذشته از زمین تا آسمان است. خدایی اگر هست خودش به اروپایی ها رحم بکند که تا چند صبا دیگر یه دونه آجر سالم از قوانین این کشورها بر جا نمی ماند اگر چرخ روزگار بر همین منوال بخواهد بچرخد. هی
  4
  24
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
  ۳۱
  soroshkhani - توکیو، ژاپن
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دکترا؟. امثال اینا رو مثال نزن. اینا یه سری ادمن حتی انگلیسی بلد نیستن. با چایی میشینن میرن فیسبوک و سایتای فارسی زبان خارجی و همونا رو بلغور میکنن و بس. دکتراشونم با فعالیتهای بسیج و عربده کشی به دست اومده و بس.
  0
  1
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  نظر شما چیست؟