رای دادگاه ناصر فهیمی ، زندانی سیاسی که درخواست ترک تابعیت ایران را داده بود , صادر شد

 ناصر فهیمی فعال سیاسی و پزشک زندانی صدای آمریکا :رای دادگاه ناصر فهیمی، زندانی سیاسی، در خصوص درخواست ترک تابعیت ایران از سوی شعبه ۱۰۹ مجتمع عدالت تهران صادر شد.
 
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی روز پنجشنبه ۲۲ فروردین گزارش داد، رای درخواست ناصر فهیمی فعال سیاسی و پزشک زندانی در زندان اوین که مهر سال گذشته خواستار ابطال تابعیت خود از ایران شده ‌بود، از سوی شعبه ۱۰۹ مجتمع عدالت تهران صادر شد.
 
به گزارش کمپین، در رای صادر شده آمده‌ است: «شخص تابع، اگر شکایت از حقوق سیاسی خود داشته باشد دعوی او سیاسی و چنانچه از حقوق مدنی شاکی باشد، دعوی او حقوقی تلقی می‌شود، با این اوصاف با توجه به این که دعوی مطروحه در غالب حقوق مدنی اشخاص قرار نمی‌گیرد، لذا طرح دعوی با این کیفیت قابلیت استماع نداشته‌ و رای به عدم استماع صادر می‌شود.»
 
ناصر فهیمی، فعال سیاسی و پزشک زندانی که تیر ۸۹ از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی صلواتی به اتهام «نشر اکاذیب، اقدام علیه امنیت ملی، تشویش اذهان عمومی، توهین به رهبری و تهدید مقامات قضایی» در مجموع به ۱۰ سال زندان محکوم شده‌ است.
 
پیشتر محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه و زندانی عقیدتی، به دلیل آنچه «تظلم‌خواهی» نامیده شده، ترک تابعیت خود از ایران را رسما به وکلایش اعلام نموده و نامه‌ای در این خصوص خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز نوشته‌ است.
+36
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  فقط تلف کنی است که از کانال منطق و حقوق بشر با این جانوران وارد شویم! هر چند یک جانور از روی سرشت و ذات خود دست به اعمال میزند و این جانوران انسان نما هم از روی جبر و جعل!
  5
  31
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۷
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هر کس حق دارد مکان تابعیت خودش را در صورت تائید کشور مقصد تعیین کند اما در ایران که قانون وجود ندارد. من چون عاشق ایران ولی از اخوند و اسلام با تمام وجودم متنفرم از کشوری که 40 میلیون نفر برای انتخاب بین دو نفر اخوند جنایتکار صف کشیدند ترک تابعیت کردم چون در کشوری که قوانین وحوش 1400 سال قبل عربستان حام باشد حالت خفه خون میگیرم. جائیکه هنوز دیه با شتر تعیین میشود و یک عصاره ی نادانی به اسم ایت الله را تبعیت و مقدس میدانند و و و و
  4
  29
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  وطن مقدس نیست وطن جایی است که آدمها در آن زاده وبزرگ میشوند ولی اگر شعور نداشته باشند همان وطن را تبدیل به جهنم میکنند
  0
  1
  یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
  نظر شما چیست؟