مادر مسیح علینژاد احضار و مادر یاسمن آریانی بازداشت شد

 یاسمن آریانی در کنار مادرش منیره عربشاهی - مسیح علینژاد در کنار مادرش صدای آمریکا :گزارش‌های رسیده به صدای آمریکا حاکی از تشدید فشارهای امنیتی و قضایی بر فعالان کارزار «چهارشنبه‌های سفید» است.
 
روز چهارشنبه ۲۱ فروردین یاسمن آریانی، بازیگر و فعال مدنی از سوی ماموران بازداشت شد و یک روز بعد (پنجشنبه ۲۲ فروردین )، مادرش منیره عربشاهی نیز دستگیر و روانه زندان شد. خانم عربشاهی در فیلمی که از خود منتشر کرده بود می‌گفت که از مناطق سیل‌زده لرستان برای پیگیری بازداشت دخترش به تهران بازگشته است.
 
گفته می‌شود که دلیل بازداشت این دو تن بزرگداشت روز جهانی زن با اهدای گل به زنان در متروی تهران بوده است.
 
همزمان مسیح علینژاد بنیان‌گذار کارزار «چهارشنبه های سفید» در گفتگو با صدای آمریکا خبر داد که مادرش را به پلیس امنیت احضار کرده و به او گفته‌اند باید درباره «ارتباط تلفنی با خارج از کشور» پاسخگو باشد.
 
به گفته این روزنامه‌نگار و فعال حقوق زنان، این چندمین بار است که به بهانه‌های مختلف پدر و مادرش را تحت فشار قرار می‌دهند تا علیه مسیح علینژاد موضع بگیرند. پروژه‌ای که پیش از این در مورد چند تن دیگر از اعضای خانواده‌اش درپیش گرفته بودند.
 
در کارزار «چهارشنبه های سفید» زنان حجاب از سر برمی‌دارند و با انتشار عکس و فیلم به حجاب اجباری در ایران اعتراض می‌کنند. این کارزار در ادامه کارزار «آزادی‌های یواشکی» شکل گرفته است.

اسفند ماه گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در مراسم اهدای «جایزه زنان شجاع» در وزارت خارجه آمریکا از تلاش زنان ایرانی برای مبارزه با حجاب اجباری تقدیر کرد. آقای پمپئو همچنین در بهمن ماه در راستای «حمایت از مردم ایران و وسعت دادن به صدایشان» با مسیح علینژاد دیدار کرد.
+33
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  کدام یک از والدین این دار و دسته شپشو ها در زندان شاه بودند! با عرض پوزش از مقایسه این ضحاکان اسلامی با شاه دلرحمین که بما تغذره رایگان و حتی آبرو و احترام رایگان را بما بخشیده بود! پیاز الان با تغذیه رایگان و آبرو و احترام ما در آن عصر طلایی با خفت و کوچکی ما در عصر جهل و جعل اسلامی! برم وضو بگیرم که سینه زنی من بیشتر صواب داره و آنهم در کشور آلمان که اصلا نگو و نپرس که عالم عرفانی بیشتری در خود احساس میکنم! وای بر ما
  5
  24
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۳
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  اخ مسیح .... هم به این خاطر اونیفرم سپاه تن کرده بود یا اصلا این از روز اول عاشق قرمه سبزی بود.مسیح .... با حرکت دفاع از ....پاسدارش خودش را لو داد حالا سپاه با این حرکات میخواد اونو ماسمالی کنه!عجب حکایتی است کل علی....
  12
  26
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
  ۴۰
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  این فیلمها همه برای خیمه شب بازی مخالف جلوه دادن علینژاده. با اون سوتی که بخاطر رنگ سپاهی لباسش داد حالا در سدد استتار دوبارهء چهره اش هستند.
  10
  23
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  کشور عجیبى داریم! گل دادن به دیگران جرمه ولى اختلاس و دزدى و غارت و دروغ و پرخاش به دیگران بخاطر اتنخاب لباس نه!!!
  1
  24
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران
  حکومت داره نفسهای آخرش رو میکشه و پنجه کشیدن هاش به همه کس و همه جا از روی عجز و ناتوانی هستش. جمهوری اسلامی در حال سقوط هستش نه به دست آمریکا نه به دست مردم بلکه به دست خودش. فساد و دزدی و اختلاس و دیکتاتوری و ظلمی که حاکمان سالیان سال مخفی میکردند و به اسم آمریکا و اسرائیل ثبت میکردند این روزها کاملا عریان شدن و مردم دیگه می بینند که کیا دزدی میکنند و کیا با مدیریت بد و کارهای مشکوک اختلاسگران رو هدایت میکنند و دیگه مثل 10 سال پیش نیست که هرچی اتفاق می افتاد می انداختتند گردن آمریکا و مجاهدین و اسرائیل دیگه مردم قبول نمیکنند و مردم عاصی شدند و بطور کلی حق گرفتنی هستش و مسیح علی نژاد کسی نیست جز فردی که حقش رو میخواد و در حکومت اسلامی یا ولایت فقیه حق شما داده نمیشه و راههای قانونی که حتی خودشون در قانون فاسد اساسیشون مثلا گذاشتند رو هم تحمل نمیکنند چون تفکر حکومت دینی مشت آهنی هستش و فکرشون اینه که اگر نرمش نشون بدهند مردم بیشتر میخواهند. زنها و علی نژآد حقشون رو طلب میکنند و سپاه و اطلاعات سعی میکنند با بدنامی و شایعه سازی ظلم خودشون رو پابرجا نگه دارند.
  2
  3
  جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
  نظر شما چیست؟