زن ایرانی تبار بریتانیایی به دلیل توهین به همسر تازه شوهر سابقش در فیسبوک ، بازداشت شد

لاله شاهروش به همراه دخترش برای شرکت در مراسم تدفین همسر سابقش به امارات رفته بودبی بی سی :به گفته فعالان ناظر بر حقوق بازداشت‌شدگان در امارات متحده عربی، لاله شاهروش، یک شهروند ایرانی‌تبار بریتانیا به دلیل آن که در فیسبوک خود همسر تازه شوهر سابقش را "اسب" خطاب کرده، ممکن است به دو سال زندان محکوم شود.
 
خانم شاهروش، ۵۵ ساله و ساکن لندن، که برای شرکت در مراسم تشییع همسر سابقش به دوبی رفته بود در فرودگاه این شهر بازداشت شده است.
 
او به خاطر دو نظری که روی عکس‌های عروسی مجدد همسر سابقش در سال ۲۰۱۶ میلادی در فیسبوک نوشته بود، بازداشت شده است.
 
وزارت خارجه بریتانیا گفته که از خانم شاهروش حمایت می‌کند.
 
به گفته فعالان گروه "بازداشت در دوبی" لاله شاهروش که مادر یک فرزند است، ۱۸ سال با همسر سابقش زندگی کرده و حدود هشت ماه از آن مدت را ساکن امارات بوده است.
 
او بعد از این دوره اقامت در امارات با دخترش به بریتانیا بازگشته، اما همسرش در آن کشور مانده و مدتی بعد این زوج از هم جدا شده‌اند.
 
در آن زمان خانم شاهروش با دیدین عکس‌های شوهر سابقش در فیسبوک دریافته که او دارد ازدواج کرده است.
خانم شاهروش در آن زمان دو کامنت به زبان فارسی روی عکس‌های شوهر سابق و همسر تازه او گذاشته که در یکی از آنها با لعن و نفرین همسر سابقش نوشته است: "تو مرا به خاطر این اسب رها کردی."
 
بر اساس قوانین مربوط به جرایم سایبری در امارات متحده عربی، فرد به خاطر اظهار نظری که باعث هتک حرمت دیگران شود ممکن است با مجازات زندان یا جریمه نقدی روبرو شود.
 
گروه "بازداشت در دوبی" می‌گوید لاله شاهروش ممکن است به دو سال زندان و پرداخت ۵۰ هزار پوند جریمه محکوم شود، هر چند که کامنت‌هایی که باعث دستگیری او شده در زمان سکونت او در بریتانیا منتشر شده است.
 
این گروه می‌گوید خانم شاهروش و دخترش روز ده مارس (حدود یک ماه پیش) برای شرکت در مراسم تدفین همسر سابقش که به دلیل سکته قلبی درگذشته بود، به دوبی سفر کرده بودند.
+46
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  BruceLee - بروخه، بلژیک
  هیجدهسال باهاش زندگیکردی بچه تو بزرگ کردی چرا ولش کردی که حالا باید واسعه یه اسبگفتن زندانم بره اینجور مردارو باید ازشون روزوشب کار بکشن تا خسته بیان بیفتن وست خونه یاد شومبولشون نیفتن
  42
  46
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  ۶۹
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  روزی چند هزار نفر در فضای مجازی به همدیگر فحشهای رکیک میدن اما آب از آب تکان نمیخوره، انگار نه انگار، تازه بعضیها خوششون هم میاد!!
  7
  62
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  فحش جرم نیست چون شنونده میتونه گوششو بگیره و یا بیننده میتونه توجه نکنه. تعجب میکنم از اروپاییها. چون در ایران هم قاضیها چندان به فحش اهمیت نمیدن و تداعی جرم ضربه جسمی یا روحی بارز هست.
  26
  17
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
  ۴۱
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان

  اگر زن درست جسابی بودی ولت نمی کرد. با این بی شخصیتی بهترین کار کرده است
  80
  23
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  حالا مرده هزار تا فحش میداد آب از آب تکون نمیخورد
  18
  40
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  @ فقط قیافه را نگاه کن، انگار یک افسونگر و یا جادوگر! من که یک طوری میشم که زنهای ایرانی را در آلمان میبینم! چرا اینها را در ایران ندیدم! بهرحال، خیلی خجالت آوره و گاهی اوقات زنهای معمولی که میبینم، انگار بلیط بخت آزمایی برنده شدم، از بس که در آلمان شانسش کمه!
  28
  24
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان::]. زن ستیزی کار بسیار ناپسندی است چون مرد ستیزی به همراه خود میآورد ودرنهایت جامعه را به نابودی میکشد. بهتر است قبل از پرتاب کردن چیزهایی که سالها بهمون دیکته شده کمی فکر کنیم بعد با دلیل حرف بزنیم.
  17
  22
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. دقیقا من هم وحشت و انزجار برم میداره وقتی مردهای ایرانی را میبینم. نود ونه درصد مردهای ایرانی بی برو برگرد باور دارند که زن باید آشپزی بکنه و کارهای خانه را انجام بده. باید کار بیرون هم بکنه و در عین حال از شوهرش حرف شنوی داشته باشه. باید کتک بخوره و با حیا باشه یعنی اصلا به روی خودش نیاره. مسئولیت بچه ها هم که به عهده مادره چون بهشت زیر پای مادران است. با نداری هم باید بسازد و از تکریم و احترام به شوهر و خانواده شوهر کم نگذاره. یعنی عملا یک برده
  38
  21
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. در ضمن هر اتفاق بدی که در زندگی میافتد تقصیر زن است و هر پیشرفتی را باید به مرد آن خانه نسبت داد. اگر هم طلاق گرفتند زنه نتونسته شوهرش را خوب نگه داره و اگر مرده هوس خیانت کردن به سرش زد هم تقصیر زنش است چون نتونسته مردش را راضی نگه داره و اخلاقش بد بوده. خلاصه محبوبیت مردهای ایران رو به افول است به قولی آقا بالا سر نخواستم!
  27
  19
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
  ۴۰
  Aria samimi - رم، ایتالیا
  [::BruceLee - بروخه، بلژیک::]. شاید حق با شما باشه ولی این طرز فکر الان قدیمی شده الان هرکی از هرکی خوشش نیومد میره دادگاه زن باشه مهریه میذاره اجرا مرده میره زندان مردشاکی باشه طلاق میده میره البته اکثر پدر مادرهامون هنوزم مثل همون قدیم پای هم می مونن ولی باز میبینی مردشصت ساله و زن پنجاه پنجساله با سی سال ازدواج دادگاه میرن )))نمونه ش همین آزاده خودمون که شوهرش طلاقش داده)))
  6
  8
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
  ۴۰
  Aria samimi - رم، ایتالیا
  [::روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان::]. [::روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان::]. بستگی داره فحشو کجا بدی به کی بدی تو اروپا با تلفن یا تو فیسبوک کسیو تهدید کنی میان سراغت)))البته شما ظاهرن تو اروپا هستی ولی فکرت تو ایرانه میفهمم درکتون میکنم خیلی سخته سن بالا آدم بیاد اروپا سریع مچ بشه بابام هم همیشه میگه سختی زندگی صد سال اوله ))
  2
  4
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. خانم ازاده با ارادت خاصی که بهتون دارم باید بعرضتون برسونم که این درصدتون و یه ذره پایین بیارین که من و دوسه تااز همکارام که ایرانی هم هستن بیشتر غذا درست میکنیم تا همسرانمون شاید زن ذلیلیم که جزو اون ۹۹ درصد نیستیم . شوخی بود ولی تا اون اندازه که گفتین نیست بااین قیمت سکه جرات میخواد زن ستیز باشی الان. :))
  5
  8
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
  ۳۰
  پارس 1404 - ایران، ایران
  دیگه انگل ستان هست کاری نمیشه کرد!
  6
  1
  دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. درود بر شما 🙏✌طلسم را شکستید 🙏 منتظر چنین تبادل نظری بودم که همانند شما فقط با متانت و دلیل بمن پاسخ بدهد🍾پس در نا امیدی بسی امید است! بسیار شیوا پاسخ دادید! حالا چرا "همیشه" زن گناهکاره، آنش بماند که حوصله پاسخ دادن را ندارم زیرا خودتان میدانید که چرا اینگونه است (آدم و حوا و سیب و آشپزی خوب درست نکردن)! فقط منظورم این بود: که اگر خانمهای ایرانی آن هیکل و قد و قواره زن آلمانی را داشتند که همه فن و همه حریف هستند، چه با ماها میکردند!؟ همیشه زنهایی میبینم که با ۱،۶۴ متری روی کفشهای پاشنه دار و با آرایش معروف ایرانی و با فیس و تکبر پوچ مختص ایرانی! که انگار من بدنبالش هستم! اصلا ولش کن،همان بهتره که آدم به دور باشم! ولی وقتی در ایران هستم، رفتارهای بسیار خاکی و خیلی ساده از خانمها میبینم ولی در اینجا مثل اینکه همه کلون (شبیه) هم هستند! ولی آزاذه، ترا خدا، یک نگاه به چشمها و دماغ باریک این زن نگاه بکن! من که غلط کنم، با اینگونه زنها معاشرت داشته باشم و حرف از گربه و گوشت هم نیست! بگذار مثل آلمانیها با خودمان سختگیر باشیم تا پیشرفت کنیم!
  9
  6
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  @ آزاذه: در مورد مرد ایرانی در آلمان حرف نزن که گندش بالا میاد!
  3
  6
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. آزاذه گرامی، خوب به نکته "کلیدی" دردها و پاسخ اجتماعی اشاره میکنید: اگر تو از حقم دفاع نکنی، منم از حقت دفاع نمیکنم! امروز با من کار دارند و از حقم میگیرنند و اگر اعتراض برای حقم نکنی، فردا نوبت توست و کسی نیست که از حقت دفاع کند! به درود
  9
  5
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. دوست عزیز همینکه میگین با آشپزی کردن زن ذلیل شدید تا آخر ماجرا پیداست! خیلی نرمال باید باشه اگر مرد هم آشپزی بکنه دیگه زن ذلیلی نداره. به همین دلیل هنوز هم درصدم بالاست
  8
  12
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. دوست عزیز! هنوز متوجه نشدید که خانمها همه فن حریف و قدرتمند هستند و یکی از عللی که باهاشون دشمنی میشه ترس از قدرتشونه. درضمن که آقایون کج و معوج تر از خانمها هستند. ببینید ما چه دردی میکشیم!
  12
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. این حقوق زنان جدای از حق من که یک زن هستم یک معذل اجتماعی در ایران هست وتمام جکها و زن دوم گرفتنها و زن ذلیل بودن و غیره حتک حرمت حقوق یک انسان دیگر به نام زن است. کسی که افراد جامعه را پرورش میده. قدرتمند کردن زنان در جامعه به نفع مردان آن جامعه هم هست و یکی از دلایل پیشرف کشورهای متمدن همین است. زنان و مردان با هم هستند و این دین کوفتی ......با تقسیم ناعادلانه حقوق انسانی بین زن و مرد باعث جداییشون از هم شده. قبل از جنسیتمون ما همگی انسان هستیم. با درود
  6
  12
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. عملا تک تک مردم باید از حقشون دفاع کنند و کوتاه نیان. حق گرفتنی است نه دادنی. ای یک جنگ است که تمام نمیشه.
  6
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۱
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. صحیح است، صحیح است و باز صحیح است! مثل همه داستانهای واقعی و هالیودی و بالیودی گناهکار "هر دو طرف" هستند و تا نباشد چیزکی، مردم و مردها نگویند چیزها! ولی جدا از شوخی، همه این "داد وحرف" من بر اینست: یک کم متکی به نفس شوید که آنهم به مطالعه و کنجکاو بودن شخص ربط داره! فقط فکر پول و تحصیل و پز دادن! خاکی و افتاده نیستند با توجه به اینکه از شخص مفلوج گرفته تا آن زن دماغ گنده و تا کارگر شهرداری، بسیار خاکی و فهمیده هستند و در فکر رفع کمبود نیستند، زیرا کمبودی نداشتند، ولی امان از دست جهان سومی ها با کمبودها و متکی به نفس نداشتنشان که حاصل فرهنگ تربیتی خانوادگی و مرسومی ایل و قبایل خودش هست که نگو و نپرس! راستی، ترش تره اصلا دوست داری، پختن ش را میتوان تمرین کرد و یاد گرفت...
  9
  4
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
  ۵۴
  Geelongcats - سیدنی، استرالیا
  طلاق یک چیزی است که هم مرد و هم زن باید باهاش کنار بیاد. این که شوهره یک زن دیگه گرفته حق مسلم اوست و به زن قبلیش ربطی نداره. ولی این خانم از حسادت - کامنت بدی برای همسر جدید شوهر سابق خودگذاشته. البته عکس العمل اماراتی هازیاده روی است.
  0
  15
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::scandal - برلین، آلمان::]. وقتی جدایی پیش میاد کناهگار و غیر گناهکار نداره. درکل این رابطه نتونسته شکل بگیره و دنبال مقصر نباید گشت. هر دو طرف ضربه میخورند. با شما موافقم جهان سوم فقط ادعاش میشه و افاده داره.
  3
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش
  اسب که فحش نیست،خیلی هم خوبه،حیوان به این نمیری و زیبایی،باز اگه گفته بود جادوگر یه چیزی،یک عده از این مردهای ایرانی انقدر تنوع طلبن که حد و حساب نداره،باید به خود مرده فحش میداد😄
  2
  18
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. زن ستیزی در تازی نامه و پیامبر تازی ها هم زن ستیز بوده واز نظر اسلام و مسلمین زن فقط برای تولید نسل و آشپزی و لذت دادن به مرد و هیچ ارزش دیگری ندارد وقتی ..... حتی از دخترش نمیگذرد و دهانش را میبوسد و سینه های دخترش را میبلعد و میلیسد از بقیه پیروان این ..... چه انتظاری دارید .زن در اسلام هیچ است
  2
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::scandal - برلین، آلمان::] دوست عزیز: از بس که کامنت های بی محتوا و فله ای در آ سیاب یوکی ریخته میشه, ما باید اکثرا به شعور نداشته خودمان شک کنیم. بومیان امریکا اگر ساعت ها در کنار اتش و خانواده خود بنشینند, و اگر چنانچه چیزی برای گفتن نداشته باشند ساکت می نشینند و سخنی نمی گویند. ولی ما چکار میکنیم, بلکه برعکس باید حتما در هر زمینه سخنور و وراج باشیم . مهم نیست که ایا کسی از حرفمان چیزی دستگیرش میشود یا می فهمد! لُپ کلام دوست خوب: انگار شما ترمُز بریده اید! حداقل سعی کنیم در کنار این همه فرودهای اشتباه یک فرود هم در پیست اصلی داشته باشیم و حداقل خودمون بفهیم که چه می نویسیم؟ مثلا توی این بحث کنونی: اخه تا کی ما میخواهیم خواسته و نا خواسته شلیک به سر و جان و مقام خانمها داشته باشیم؟ کلاس فال بینی و رمالی ۴۰ ساله اخوندا برایمون کافی نیست! حالا شما هم از روی دماغ و چهره ساختار شخصیت این خانم را ارزیابی میکنید؟ از من دلخور نشوید شاد و تندرست باشید.با احترام
  2
  24
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  ۴۱
  setayeshz565 - وین، اتریش

  [::scandal - برلین، آلمان::]. دوست عزیز به نظر میاد شما نسبت به قد خانومها نقطه ضعف دارید که انقدر به چشمتون آمده وبه خاطرش خانومهای ایرانی را سرکوفت میزنید،منکه به جز قد چیز دیگری ندیدم از این بزرگواران،نه تعهدی نسبت به خانواده و شوهرشون دارند و نه نسبت به بچه هاشون،یک همسایه آلمانی داریم که از شوهرش جدا شده و با دخترش زندگی میکنه،آخر هفته ها بدون استثناء با دوست پسرش میره گردش و تفریح و دختر هفت ساله اش را میزاره خونه من که با بچه های من بازی کنه،قشنگ مشخصه که این دختر بچه از همه لحاظ کمبود و خلاء عاطفی داره،البته امثال این خانوم اینجا زیاد هستند،شما فقط به قد و بالاشون التفاط میکنین،درسته که امروزه یک عده خاصی از خانومهای ایرانی هم قصد پیشی گرفتن از زنان خارجی رو گرفتن ولی با این وجود هنوز بیشتر ما خانومهای ایرانی علی رغم بی مهری های مردان ایرانی ،در تعهد و تاهل حرف اول رو میزنیم،بعللللله
  0
  21
  ‌سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. با درود؛ اول از همه باید اینرا روشن کنم که "من" اصلا موافق این مجازاتی که بر این خانم دوختند، موافق نیستم و مثل همیشه دین اسلام بر ضد خانم هاست! و این دالی بر صفت من نیست که "ترمز" بریدم و یا عقلم را از دست دادم که در هر "موضوعی" باعث قلقلک دادن خود و فرهنگم میشوم، زیرا این سایت برای این موضوع ساخته و تهیه شده که از "چگونه خوردن ترش تره تا چگونه مالش دادن پروستات سید علی" صاحب نظران، نظر خود را میدهند! از زن ستیزی من حرف زد و نه از پروستات ستیزی شخص بنده! ببینید، از سر نعمت رژیم خمینی، از هر قشری ما در اینجا میبنیم، یعنی، آنان باید هر روزیکه باز در آلمان نماز میخوانند، پس لطفا بسوی گور آن هندی زاده هم نماز بخوانند که باعث شد پایشان به این آب و خاک تمیز و پاک، که این پاکی فرهنگ آن، ثمره و نتیجه "جنگهای" فرهنگی و سیاسی است میباشد و اگر در عمق این فرهنگ گفتگو آلمان بنگریم، شاهد مو را از ماست کشیدندهستیم!
  10
  0
  ‌چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۶
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  @ اگر من از کانال قد و زیبایی زن وارد شدم، خواستم به این موضوع اشاره کنم: ای زن ایرانی، بس کن! انسان باش و اینقدر "تکبر و فیس و افاده" برای چه!؟ زیرا اگر به قد بنگریم، قد زن آلمانی دو برابر بزرگتر و اگر به بزرگی دماغ تان بنگریم، دو برابر بزرگتر از دماغ آلمانی و اگر آخوند شپشو نبود و به شماها و افکار بزرگتان "ترمز" نمیزد، معلوم نبود، پول جهاز و مهریه به کجا پایان می یافت (شاید به بزرگی سال نوری؟!). در مورد نگهداری و تربیت خانوادگی آلمانی: بارها شده که خودم مثل همین جا که باعث قلقلک فرهنگمان میشوم، اگر حرف از تربیت باشه، اینرا به آلمانی ها بازگو میکنم: چقدر خوشحالم که والدینم آلمانی نیستتد، زیرا از بس که سنگدل نسبت به والدین ایرانی هستند! جان کلام اینکه: زن ستیز نیستم و از مردهای ایرانی که خودم جزو آنان هستم، در کامنت بالا هم اشاره نمودم! لپ کلام: مرد ایرانی، برادر ایرانی مان میباشد و زن ایرانی، همانند خواهر ایرانی مان میباشد: همه مان در یک خانواده با رویاهای پاک بزرگ شدیم، پس کنیه ایی و عقده ایی نباشیم و با آن "قد و قواره " مان بهم فخر نفروشیم! انسان باشیم.
  10
  1
  ‌چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۱
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  در کامنت بالا اشاره نمودم: که چرا اینگونه "فیس و تکبر" را وقتیکه در ایران هستم، اصلا من مشاهده نمیکنم! پس باید بپذیریم: همانگونه که قشر ویژه از مردم ترکیه، ایتالیایی، یونانی و و و در اینجا میبینیم، پس، من شاهد یک قشر "ویژه" از ایرانیها هستم که مشاهده میکنم! اینکه درد آور که نیست، بلکه یک واقعیت!
  10
  0
  ‌چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۴
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  نکته کلیدی در نگاه من: ما که نباید ادای سید پروستات را در آوریم که خودش و مرام و پروستاتش را "یگانه و تافته از جدا بافته می پندارد" باشیم، پس نه اسم شما سید پروستات است و نه اسم من Tom 28,5 که زن ستیز باشم! بدون ترس و انگ تلاش کنیم با دردها و پروستات هایم "رک و راست" باشیم، "اگر" مرا همراهی کنید!
  10
  0
  ‌چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۱
  ۵۹
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ
  [::scandal - برلین، آلمان::] رفیق: بدون فرسایش و اتلاف وقت خدمتتان عرض کنم. آن مرغی که تخم طلایی می گذاشت مُرد. او تو خوبی بابا بود نه شما. به هرحال اگه همان روال معقول گذشته خود را بجویید, طبیعتا نوشته هایتان هم به هضمییت معده و مغز مناسبتر است. بنده اتیکت زن ستیزی را به شما نزده ام. حال پرسشم این است اصلا با بازی الفاظی چون پروستات و پروستات ستیزی و غیره و غیره چه می خواهید بگید؟ دوست عزیز: کار ما از قلقلک گذشته. اگه کسی ما رو امروز قلقلک بده تازه ما فردا با خبر میشویم.در ضمن برخلاف شما نه زن ایرانی خواهر منه نه مرد ایرانی برادرم. قصد حاشیه دادن به این موضوع رو بیش از این ندارم , چون برایم قابل احترام هستید.ایام بکام
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  [::بلوچ اسلو - اسلو، نروژ::]. !قصد حاشیه دادن به این موضوع رو بیش از این ندارم , چون برایم قابل احترام هستید.ایام بکام! دل به دل داره عزیزجان! اگر از واژه های پروستات و واژه های جدید استفاده نکنم، خسته کننده تر میشوم! راستی، او کی مرد که من باخبر نشدم؟! قشنگ می نوشت و یک کم طوطی وار! روانش شاد باد! ولی، بیخیال ما ایرانی هستیم و تا دلت بخواد از این خوشنویس تر داریم! چه نازی بمن میداد!؟ (شوخی)! که امید دارم همین الان بخندی! راستی، از Tom چه خبر!؟آنهم مرد!؟ از جنوب سروان ها ها ها هم خبری نیست؟! نکنه در آب غرق شده باشه!؟ به درود گرامی
  10
  0
  ‌چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
  نظر شما چیست؟