طرز روش تهیه‌ی خوراک بادمجان و سبزیجات

مواد اولیه:
  • 4 عدد بادمجان
  • 2 عدد هویج
  • 1 عدد فلفل دلمه ای
  • 1 عدد پیاز
  • 3 عدد گوجه فرنگی
  • 1 قاشق مرباخوری سیر رنده شده
  • نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم
روش تهیه:
برای تهیه این خوراک خوشمزه ابتدا باید تلخی بادمجون هارو بگیریم، پس بعد اینکه پوستشون رو کندیم حلقه حلقه میبریمشون و بهشون نمک میرنم و میذاریم برای مدت نیم ساعت بمونن تا آب بندازن و بعد آبشون رو میگیرم.

حالا تنها کافیه کف یک ماهیتابه نچسب رو کمی چرب کنیم و بعد بادمجون هارو داخلش بچنیم و در ماهیتابه رو ببندیم و اجازه بدیم بادمجون ها بپزن و نرم بشن و یه طرفشون هم طلایی بشه.وقتی یک طرف بادمجون ها طلایی شد برشون میگردونیم تا طرف دیگه هم طلایی بشه.بعد پیاز، هویج و فلفل دلمه ای رو که ریز خورد کردیم رو هم داخل یه ماهیتابه با یک قاشق روغن تفت میدیم تا کمی نرم بشن.وقتی سبزیجاتمون نرم شدن، سیر رنده شد، به مقدار کافی نمک، زرچوبه و فلفل هم اضافه میکینم. باز موادو با هم تفت میدیم.وقتی سبزیجات پختن بادمجون های پخته رو هم اضافه میکینم.حالا گوجه فرنگی هایی که داشتیم رو هم پوست کنده و ریز خورد میکنیم و به بقیه موادمون اضافه میکنیم. مواد رو کمی با هم تفت میدیم تا گوجه فرنگی ها آب بندازن.

در نهایت در ماهیتابه رو میبندیم و اجازه میدیم مواد با هم حرارت ببینن و حسابی مزه هاشون به خورد هم بره.
حالا خوراک خوشمزه و کم روغن ما حاضره.
+5
رأی دهید
-2
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟