کاهش رابطه جنسی در بزرگسالان آمریکا

ایران اینترنشنال : تعداد بزرگسال‌های آمریکایی که طی یک سال گذشته، هیچ‌گونه رابطه‌ جنسی نداشته‌اند در سال ۲۰۱۸ به بالاترین حد رسید و از سالخوردگی جمعیت و افزایش تجرد در سه دهه اخیر حکایت دارد.
 
بر اساس آخرین داده‌های موسسه‌ مطالعات اجتماعی آمریکا موسوم به GSS، در ۲۳ درصد (حدود یک چهارم) بزرگسالانی که کل سال را مجرد بوده‌اند، تعداد مردانی که در دهه ۲۰ زندگی بودند بیش از حد انتظار بود.
 
کارشناسانی که میزان فعالیت جنسی آمریکایی‌ها را بررسی کرده‌اند می‌گویند عوامل متعددی مسبب پدیده «خشکسالی بزرگ رابطه جنسی در آمریکا» است. به باور آن‌ها، سن یکی از این عوامل است. شمار ۶۰ ساله‌ها و افراد مسن‌تر از ۱۸ درصد در سال ۱۹۹۶ به ۲۶ درصد در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.
 
درصد گروهی که هیچ‌گونه رابطه جنسی نداشته‌اند همواره بالای ۵۰ درصد بوده از آن‌جا که این گروه سنی نسبت به دیگر گروه‌ها رو به رشد بوده درصد احتمال داشتن رابطه جنسی را در کل جمعیت کاهش داده است.
 
با این حال، تغییرات در دیگر گروه‌های سنی می‌تواند نقش به‌مراتب پررنگ‌تری داشته باشد. سهم آمریکایی‌های ۱۸ تا ۲۹ ساله‌ای که طی یک سال رابطه جنسی نداشته‌اند از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ دو برابر شده و به ۲ درصد رسیده است.
 
ژان تویینج، استاد روانشناسی در دانشگاه ایالتی سن‌دیه‌گو و نویسنده، می‌گوید افزایش نبودِ رابطه جنسی میان آمریکایی‌های ۲۰ ساله در وهله اول به نحوه یافتن شریک زندگی مرتبط است.
 
او می‌گوید: «تعداد افرادی که در دهه بیست سالگی‌اند و شریک زندگی ندارند بیشتر شده است و فکر می‌کنم در چنین شرایطی، رابطه جنسی کمتر باشد.»
 
احتمال ازدواج آمریکایی‌هایی که در دهه ۳۰ سالگی، ۴۰ سالگی یا بالاترند بیشتر از کسانی است که در دهه ۲۰ زندگی به سر می‌برند. احتمالا این گروه‌های سنی در طول سال بیشتر از گروه سنی جوان‌تر رابطه جنسی دارند.
 
داده‌های فوق همچنین حاکی از شکاف بزرگ جنسیتی میان کسانی است که در دهه ۲۰ زندگی‌اند. طی سه دهه گذشته، نبود رابطه جنسی در مردان و زنان این گروه سنی به یک میزان بوده است. البته از سال ۲۰۰۸ به بعد، تعداد مردان زیر ۳۰ سال که رابطه جنسی نداشته‌اند تقریبا سه برابر شده و به ۲۸ درصد جمعیت رسیده، که بسیار بالاتر از ۸ درصد گزارش‌شده میان زنان است.
 
بنابر این تحقیق، ۵۴ درصد از بیکاران آمریکایی شریک جنسی ثابتی نداشته‌اند و این رقم در شاغلان ۳۲ درصد گزارش شده است.
 
از سویی، مردان جوان بیش از زنان جوان تمایل دارند کنار والدینشان زندگی کنند. به‌عنوان مثال در سال ۲۰۱۴، ۳۵ درصد مردان بین ۱۸ تا ۳۴ سال با والدین خود زندگی می‌کردند، درحالی‌‌که سهم زنان در این زمینه ۲۹ درصد بود.
 
و آخرین عامل موثر در میزان فعالیت جنسی آمریکایی‌ها در همه رده‌های سنی، فناوری است. تویینج در همین رابطه به رسانه‌های اجتماعی، بازی‌های رایانه‌ای و تماشا کردن ویدیو‌های آنلاین اشاره می‌کند.
+17
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  !و آخرین عامل موثر در میزان فعالیت جنسی آمریکایی‌ها در همه رده‌های سنی، فناوری است. تویینج در همین رابطه به رسانه‌های اجتماعی، بازی‌های رایانه‌ای و تماشا کردن ویدیو‌های آنلاین اشاره می‌کند! بی صبرانه منتظر این قسمت از گزارش را بودم که بیان شده ولی از یک مورد نامی از آن نیاورد، شایدم بخاطر خجالتی نویسنده آمریکایی بوده، پس یکی از دلایل دیگر وجود پورنوگرافی هست که در ثانیه و دقیقه مورد دسترسی میباشد، و از پس انجام کار خلاف با خود که به همه پژوهشگران، این کار خلاف نه تنها چشم کوری نمیشود و کف دست و پا مو در نمی آورد، بلکه باعث اُفت خطر مبتلا به بیماری پروستات هم میشود و حتی آنرا به مردهای که همسر و همخوابی دارند، تجویز شده است، حال، بعد از انجام اینکار "خوب" دیگه کی حوصله داره بدنبال عشقش بگردد!؟ راستی، چون سید علی اهل خواندن علم نوین نیست، ما شاهد درد پروستات او هستیم که چگونه عقده خود را بر سر ما می آورد!
  2
  7
  ‌سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  فیلمهای پورن باعث شده توقع جنسی طرفین در بعد فنی رابطه و البته سایز رابطه بالا بره و این باعث پیچیده شدن رابطه ها شده و نتیجه میشه دوری رابطه و احتمالا خود ارضایی مرد با گلنار و خانوم با وسایلی که پیدا میشه با سایز دلخواه. یادش به خیر چند سال پیش یه دختر خانومی از لامپ 100 حبابی استفاده کرده بود که کارش به بیمارستان کشید و خانوم دکتر نامرد سوژش کرد. لامپ 100 قدیمی کم چیزی نیستا!
  3
  6
  ‌سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi moud - تهران، ایران
  وقتی انسانها خارج از قانونی که طبیعت براشون گذاشته رفتار کنند و از قانونهای من دراوردی خودشون پیروی کنند عاقبت اینکار نابودی خود بشر هست. وقتی زنها تو کارهایی که بهشون ربطی نداره دخالت میکنن و کاری که طبیعت براشون گذاشته که امر مهم تولید مثل و نگهداری از بچه هست و. مردها که برای کارکردن در بیرون از خونه و تهیه مایحتاج ساخته شدن کاری نکنن. اون جامعه و نهایتا خیلی زود نسل بشر از بین میره.
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.