وقتی نوشابه می‌خورید چه اتفاقی در بدن شما رخ می‌دهد؟

العربیه :دانشمندان دریافتند زمانی که افراد نوشیدنی‌های گازدار می‌نوشند، تعداد قابل توجهی از از اعضای بدن به شکل همزمان به انجام واکنش‌های سریع واداشته می‎‌شوند و این موضوعی است که پزشکان درباره اثرات آن هشدار داده‌اند.
 
به گزارش فاکس‌نیوز پزشکان با بررسی شیوه واکنش بدن به نوشیدنی‌های گازدار دریافتند که لوزالمعده اولین عضوی است که واکنش نشان می‌دهد. لوزالمعده با ارسال مقادیر قابل توجهی قند به عضلات آنها را به واکنش وا می‌دارد.
 
دکتر میلتم زایتینوگلو، پزشک متخصص بیماری‌های داخلی که عضو این تیم تحقیقاتی است، گفته که مقدار قند موجود در نوشیدنی‌های گازدار بیش از آن چیزی است که عضلات نیاز دارند و دقیقا همین نکته است که این نوشیدنی‌ها را خطرناک می‌کند.
 
این پزشک متخصص افزود: «زمانی که فرد 0.6 لیتر نوشیدنی گازدار می‌نوشد به مانند این است که یک وعده کامل کربوهیدرات خورده باشد... در بسیاری از مواد این مقدار قند موجود در نوشیدنی به همراه یک وعده غذایی کامل مصرف می‌شود و به جای آنکه قند به انرژی در عضلات تبدیل شود، در کبد به چربی تبدیل می‌شود.»
 
این مطالعه که در دانشگاه پرینستون انجام شد، همچنین نشان داد نوشیدنی‌های گازدار اعتیادآور هستند . این اعتیاد می‌تواند اعتیاد به قند موجود در این نوشیدنی‌ها نیز باشد و همین امر است که سبب می‌شود، برخی افراد روزانه حداقل یک بار نوشیدنی گازدار مصرف کنند.
+10
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟