چرا موزه های معتبر دنیا به کمک های مالی خانواده «سکلر» دست رد می زنند؟

صدای آمریکا :موزه معتبر و مشهور «گوگنهایم» در نیویورک اعلام کرد که دیگر از خانواده «سکلر» کمک مالی نخواهد پذیرفت. خانواده میلیاردر «سکلر» که نامشان بر مرکز آموزشی این موزه قرار دارد، صاحب شرکت داروسازی «پردو فارما»، تولید کننده مسکن اعتیاد آور «آکسی کانتین» است که با نام تجاری «آکسی کودان» در بازار به فروش می رود.
 
شرکت دارویی «پردو فارما» و هشت عضو خانواده سکلر به ارائه اطلاعات ناقص در مورد خطرات مسکن «آکسی کانتین» و فریب دادن پزشکان و زد و بند با آنها برای تجویز این دارو متهم شده اند. این شرکت در سال ۲۰۰۷، ۶۰۰ میلیون دلار به شاکیان غرامت داد. «پردو فارما» در پی شکایات میلیون دلاری علیه آن قصد دارد اعلام ورشگستگی کند.
موزه «گوگنهایم» از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۶، مبلغی حدود ۷ میلیون دلار از خانواده سکلر دریافت کرد تا یک مرکز آموزش هنر راه بیاندازد که امروز از معتبرترین مراکز فرهنگی آمریکا به شمار می آید.
 
این موزه همچنین مبلغ ۲ میلیون دلار برای گسترش برنامه های فرهنگی اش از خانواده سکلر دریافت کرد.
 
موزه گوگنهایم در سال ۱۹۳۹ درهایش را به روی مردم گشود. این موزه با طراحی مدرن و ابتکاری اش شناخته می شود و آثار هنرمندانی چون «پابلو پیکاسو» و «ادگار دگا» را به نمایش گذاشته است.
 موزه گوگنهایم نیویورک گوگنهایم، یکی از چند موزه ای است که دست رد به سینه خانواده سکلر می زند. موزه «تیت مدرن» لندن نیز تصمیمی مشابه گرفته است. گالری ملی هنر لندن نیز ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار اهدایی سکلر را نپذیرفت.
 
استفاده بی رویه از مسکن های قوی بدون نسخه یا با نسخه، روزانه جان ۱۳۰ نفر در آمریکا را می گیرد.
 
بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، حدود ۴۶ درصد از این موارد به استفاده بیش از اندازه از داروهای تجویز شده توسط پزشک مانند «آکسی کانتین» ارتباط دارد.
 
شرکت داروسازی «پردو فارما» در سال ۱۹۹۵ داروی «آکسی کودان» را به بازار داد و تا امروز، میلیاردها دلار سود از فروش آن به دست آورده است.
 
خانواده سکلر، پیشینه ای طولانی در حمایت از فرهنگ و هنر دارند. «آرتور ام سکلر»، در سال ۱۹۸۷ آثاری هنری به ارزش میلیون ها دلار به اضافه ۴ میلیون دلار پول نقد برای افتتاح گالری سکلر موزه اسمیتسونیون واشنگتن بخشید. او سالها پیش از جنجال داروی «آکسی کانتین» از دنیا رفت.
 
خانواده سکلر با داشتن ثروتی حدود ۱۳ میلیارد دلار، نوزدهمین خانواده ثروتمند دنیا هستند.
+5
رأی دهید
-3
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  بنظرم در مصر باستان و یا در روم بود و شاید هم در یونان، بهرحال یک جایی بود که به پزشکان بعد از بهبودی از روی دارو و نسخه ایی که برای بیمار پیچده بود، که اگر دوباره سالم میشد، دستمزد خود را از بیمار می گرفت! آیا این فکر خوب نیست، هست!
  1
  5
  دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
  نظر شما چیست؟