تلاش دوباره دانشمندان برای آزمایش داروی جدید آلزایمر، یک روز پس از شکست آزمایش اولیه

 نیمه مغز سالم (چپ) در کنار نیمه مغز فرد مبتلا به آلزایمر صدای آمریکا :یک روز بعد از اعلام نتایج مایوس کننده تلاش مشترک داروسازهای آمریکایی و ژاپنی، دانشمندان شرکت ژاپنی ایزای، روز جمعه دوم فروردین فاز سوم آزمایش بالینی یک داروی دیگر به نام «بی ای ان ۲۴۰۱» را برای بیماران متبلا به آلزایمر آغاز کردند.
 
روز پنجشنبه شرکت ایزای و همکار آمریکایی آن، شرکت بایوژن، اعلام کردند که آزمایش های مربوط به داروی «آدوکانوماب» را پیگیری نمی کنند. نتایج آزمایش های اولیه این دارو روی بیماران مبتلا به آلزایمر نشان داد که امید چندانی نمی توان با این دارو در بهبود وضعیت بیماران داشت.
 
شرکت ایزای و بایوژن، بطور مشترک، در حال تولید سه دارو برای بیماران مبتلا به آلزایمر بوده اند: «آدوکانوماب»، «بی ای ان ۲۴۰۱»، و «النبسستات» که همگی، به نوشته رویترز، «پروتئین آمیلوئید بتا» را که نابود کننده مغز عنوان شده، هدف قرار می دهد.
 
آلزایمر یکی از فراگیرترین بیماری های مرگبار است که هزینه های بسیاری را به خانواده ها و جامعه تحمیل می کند و تاکنون درمان جدید موثری برای آن پیدا نشده است. داروی های فعلی، عوارض این بیماری را تاحدی کاهش می دهد.
 
هزینه های مربوط به آزمایش داروی های تازه بسیار زیاد است و تلاش ها برای کشف داروهای جدید برای آلزایمر بارها شکست خورده است.
 
بر اساس اطلاعات معتبر، از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۷ تنها چهار درمان مورد تایید قرار گرفته و ۱۴۶ تلاش برای درمان آلزایمر شکست خورده است.
+7
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  تا آنجایی که میتوانید زردچوبه مصرف کنیم که هم ضد سرطان است و هم باعث جلوگیری از نسیان میشود و صدها فواید دیگر، هم ارزان و هم همه فن حریف!
  2
  7
  شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۹
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  در همین راستا اختلاسگران ایرانی هم تلاشهای مجدد خود رو آغاز کردن و دولت و حکومت هم در فکر گرانی بیشتر برای سیو پول بیشتر برای ماجراجویی وحشیانه و شیطانی بیشتر در دنیا هستند. اونوقت میگن حق ما ایرانیها رو خوردن. دقیقا نمیدونم حقمون چی بوده که خوردن با این همه زحمتی که برای گند زدن به بشریت میکشیم. هرکی بتونه آلزایمر رو درمان کنه 3تا جایزه نوبل رو باید بهش بدن و هرکی بتونه هر نوع سرطانی رو درمان کنه باید 5تا جایزه نوبل پزشکی بهش بدن.
  0
  5
  شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
  نظر شما چیست؟