امکان شبیه سازی مسی، ستاره فوتبال دنیا

اسپوتنیک : رئیس موسسه بایگانی ژنتیک اروپا از امکان شبیه سازی لئونل مسی، ستاره آرژانتینی فوتبال دنیا خبر داد.
 
به گزارش اسپوتنیک، آرکادی ناوارو، رئیس موسسه بایگانی ژنتیک اروپا اعلام کرد که با پیشرفت هایی که در سال های اخیر در علم ژنتیک حاصل شده، امکان شبیه سازی لیونل مسی، فوتبالیت سرشناس آرژانتینی وجود دارد.

این متخصص ژنتیک گفت: بله با پیشرفت های کنونی می توانستیم از مسی یکی مثل خودش داشته باشیم. می شد از او شبیه سازی کرد. همانند دوقلو های همسان که یکی از آنها در بدو تولد، مثلا تا 20 یا 30 سال به صورت یخ زده نگهداری شود و در زمان درست، او را به آغوش مادر برگردانیم. اگر همه چیز خوب پیش برود، او دقیقا مثل قل دیگرش خواهد شد.
 
وی افزود: در مورد مسی اما نمی توان با قاطعیت گفت که نتیجه درست می گرفتیم چون در ژنتیک می توان همان توانایی های او را انتقال داد اما در نهایت مسائلی چون محیط پیرامونی نیز بسیار تاثیرگذار است. اگر مسی الان مسی کنونی است، به مسائل زیادی ارتباط دارد. او ژن یک فوتبالیست نابغه را در خود دارد اما قطعا بزرگ شدن در روساریو، سپس انتقال به بارسا و پرورش در لاماسیا و تزریق هورمون های رشد و خیلی مسائل دیگر نیز در تبدیل شدن مسی به فوتبالیست کنونی تاثیرگذار بوده است.
 
لیونل مسی، یکی از بهترین مهاجم تاریخ باشگاه بارسلونا است که در 674 بازی 591 به ثمر رسانده است. او همچنین پنج بار توپ طلای بهترین بازیکن دنیا را به خود اختصاص داده است.
 
شایان ذکر است که در بسیاری از کشورها شبیه سازی انسان را غیر اخلاقی و غیرقانونی می دانند. به طور خاص، شبیه سازی انسان در فرانسه، آلمان، اسپانیا و ایالات متحده ممنوع است. در سال 2002، در روسیه نیز شبیه سازی انسان ممنوع اعلام شد.
+7
رأی دهید
-7
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟