«قطر ۸۸۰ میلیون دلار طی قراردادهای محرمانه به فیفا پرداخت کرده است»

العربیه : اسناد درز یافته نشان از آن دارد که قطر 21 روز پیش از رای گیری بر سر میزبانی جام جهانی سال 2022 که در سال 2010 برگزار شد، پیشنهادهایی مالی تا 880 میلیون دلار به طور محرمانه به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ارائه داد.
 
اسنادی که روزنامه بریتانیایی Sunday Times بر آن مطلع شده، می‌گوید مدیرانی اجرایی در شبکه خبری الجزیره قطر، قراردادی 400 میلیون دلاری برای به دست آوردن حق پخش جام جهانی سال‌های 2018 و 2022 پیش از مشخص شدن کشورهای میزبان این رویدادهای ورزشی، امضا کردند.
 
این قراردادها همچنین حاوی پیشنهادی 100 میلیون دلاری بود که در صورت موفقیت قطر در رای‌گیری میزبانی جام جهانی، به صندوق فیفا پرداخت می‌شود.
 
روزنامه بریتانیایی از قراردادی دیگر برای حق پخش تلویزیونی به قیمت 480 میلیون دلار مطلع شده که قطر در سال 2013 به فیفا پیشنهاد داده است. این قرارداد هم‌اکنون یکی از پرونده‌هایی است که تحقیقات درباره آن در زمینه رشوه‌های پرداخت شده به فیفا در جریان است.
 اسناد فاش شده توسط Sunday Times به فهرست بلندبالایی از معاملات مشکوک قطر برای میزبانی جام جهانی 2022 افزوده می‌شود.
 
این روزنامه نوشته است که قطر حق میزبانی جام جهانی را از راه رشوه‌هایی بالغ بر 400 میلیون دلار خریده و بدین ترتیب قوانین فیفا را نقض کرده است.
 
این گزارش از دامیان کالنز از مسئولان کمیسیون ورزش و اطلاع رسانی اینترنتی نقل کرده که فیفا باید این اموال را توقیف کند و تحقیقاتی درباره این قراردادها آغاز کند.
 
Sunday Times نوشته که فیفا از اظهار نظر درباره اسناد درز یافته، امتناع کرده است.
+5
رأی دهید
-4
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟