گلزار قبول کرد که پاسخ های یک سئوال برنامه «برنده باش» همه اشتباه بود+ ویدیو

محمدرضا گلزار از بازیگران محبوب و مشهور سینمای ایران محسوب می‌شود بی بی سی :محمدرضا گلزار، بازیگر سینما و مجری برنامه تلویزیونی "برنده باش" با انتشار ویدئویی، پذیرفت که در طراحی سئوالات و جواب‌های این برنامه از سوی دست‌اندرکاران اشتباهی رخ داده و بابت این اتفاق عذرخواهی کرد.
 
اخیرا خبرگزاری فارس در یک مصاحبه گروهی با تعدادی از شرکت‌کنندگان این برنامه خبر داد که در یکی از قسمت‌های برنامه، در حین ضبط برنامه، پاسخ‌های ارائه شده به شرکت‌کنندگان همگی غلط بوده‌اند و به همین دلیل نیز این گروه شرکت‌کننده، در مسابقه بازنده شدند.
اما با گفته این گروه، در نسخه‌ای که در نهایت از تلویزیون پخش شد، با تدوین، تغییر گرافیکی زیرنویس و همچنین تغییر صدای مجری برنامه، این‌گونه وانمود شد که پاسخ صحیح در میان پاسخ‌های ارائه شده به شرکت‌کنندگان وجود داشته است.
 
شرکت کنندگان در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفته بودند که برگزار کنندگان به هیچ وجه حاضر نشدند که اشتباه خود را بپذیرند.
 
انتقاد این گروه به این گمانه دامن زد که تهیه‌کنندگان این برنامه به شکل عمدی زمینه باخت شرکت‌کنندگان را فراهم می‌کنند تا آنها موفق نشوند به جوایز نقدی بزرگ برنامه دست پیدا کنند.
گروهی از شرکت‌کنندگان برگزارکنندگان مسابقه برنده باش را به تقلب متهم کرده بودند اما آقای گلزار در ویدئویی که منتشر کرده می‌گوید که این اشتباه از سوی برگزارکنندگان پذیرفته شده و عذرخواهی هم صورت گرفته است.
 
او در عین حال از کسانی که این اشتباه را منتشر کردند و موج اعتراض‌ها به این برنامه انتقاد کرد.
 
آقای گلزار در این ویدئو می‌گوید که در تعدادی زیادی از برنامه‌ها او شخصا به شرکت‌کنندگان کمک کرده تا به پاسخ صحیح برسند و در نهایت جوایز مالی این مسابقه را به دست بیاورند.
 واکنش تند رضا گلزار به حواشی جنجالی برنده باش: این دزدی یا کلاهبرداریه؟این بازیگر سینما که اخیرا به مجری‌گری در تلویزیون روی آورده توضیح نداده که چرا بعد از ضبط برنامه و مشخص شدن اشتباه بودن پاسخ‌ها، همچنان آن نسخه با تدوین و تغییر پخش شده و ضبط دوباره صورت نگرفته است.
 
برنامه "برنده باش" یکی از برنامه‌های محبوب صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس نسخه‌های غیرایرانی ساخته شده و جوایز مالی قابل توجهی دارد.
 
شرکت‌کنندگان در این مسابقه باید بر اساس اطلاعات عمومی به سئوالات متنوعی درباره مسایل مختلف پاسخ بدهند.
 
محمدرضا گلزار خود پیش از اجرای این برنامه یکی از بازیگران مطرح و محبوب سینمای ایران بود.
+9
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بدون کوچکترین شکی این مسابقات بصورت شو و سرگرمی اجرا شده و معمولا سئوالات را طوری تعیین میکنند تا کسی به بالای نردبان نرسد و این فقط مختص ایران نیست و در اکثر تلویزیون های دنیا هم این چنین هست. در زمان مرحوم نوذری مسابقه ای هر هفته پخش میشد که همه فکر میکردند که به روز هست در صورتیکه تا 4 قسمت را قبلا در یکروز و بصورت متوالی ضبط کرده بودند و در طول یکماه انرا نشان میدادند. مسابقات تلویزیونی را با امتحان دبیرستانی و کنکور اشتباه نگیرید. اکثر مسابقات جودو هم قبلا برنده و بازنده معیین شده اند و فقط جنبه ی نمایشی دارند
  16
  13
  یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  ۳۵
  amirpalang - لندن، انگلستان
  مرتیکه یوبس با قیافه مث اسب. نه میمیک چهره ای نه حس بازیگری. مخاطب سینمای ایران باید یه روز فرق بین مدل و بازیگر رو بفهمه. البته تلویزیون ایران هم فرق مجری و مدل رو )) به امید چنین روزی
  10
  27
  یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
  ۴۳
  Eureka! - لینارس، اسپانیا
  سالها قبل تو ایران تو یه مسابقه برای طراحی بهترین جدول مجله با شرایطی که گذاشته بودن شرکت کردم و نفر اول شدم جدولم رو تو مجله به اسم خودم چاپ کردن و هدیه هم چندتا کتاب و پول نقد گرفتم هنوزم عشق من حل و طراحی جدوله تو مسابقه هفته هم انتخاب شدم و رفتم یک دوره هم بالاتر رفتم ولی به فینال فینالها نرسیدم الان مسابقات همه شون با پارتی بازیه قبلا اینطوری نبود
  3
  17
  یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  اینکه خبرگذاری فارس مربود به سپاه گیر میده به همچین اتفاق معمولی برای اینه که ذره ای اذهان عمومی رو از میلیاردها دلاری که هر روز از جیب این ملت میدزدن پرت بشه. تابلو تر از اینم مگه میشه!
  2
  16
  یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  دقت کردین اون دونفر که جایزه صد میلیونى رو بردن دیگه هیچوقت نتونستن شرکت کنن؟ مثلا اطلاعات عمومىشون آب رفت؟ بجاش بعضى از شرکت کننده ها دو بار و سه بار شرکت میکردن، اونایى که با التماس به گلزار نگاه میکردن تا جواب سؤال رو بهشون بده! اون یارو که کارشناسى قدرت میخوند و فرق اهم و وأت و ولت رو نمیدونست یادتون هست؟ هر جور تونستن چاپیدن و تقلب کردن و سر مردم کلاه گذاشتن! آخه من موندم که رتبه بندى شرکت کننده ها بر چه اساسى بود؟ کسى که تو خونه اش نشسته و یه سرى سؤال هایى رو که خریده بود رو جواب میداد!! مثلا تو خونه نمیتونست از گوگل استفاده کنه؟ نه، هر کس سؤال هاى بیشترى میخرید، رتبه اش هم میرفت بالاتر!!بیشتر شبیه معامله بود تا مسابقه! بعد هم که میومدن تو مسابقه، حد اکثر پنج میلیون صدقه سرى میگرفتن و دلشون خوش بود مسابقه شرکت کرده بودن!! خیلى از جواب هایى که بعنوان جواب صحیح ارایه میشد، غلط بودن! بعد هم میگه کلاه بردارى نبوده!!
  3
  2
  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰
  ۵۶
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  گلزار این حگومت بزودی از بین میره فردا بمردم چه خواهی گفت
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۲
  نظر شما چیست؟