پشت پرده دعوت از همسر شیلا خداداد به برنامه «خنداونه» چه بود؟

تابناک: دعوت از همسر دندانپزشک شیلا خداداد بازیگر سینما به برنامه پرمخاطب «خندوانه» در حالی به موازات کاندیداتوری این شخص برای انجمن دندانپزشکان ایران رخ داد که با توجه به تکرار دعوت از چهره‌های فاقد ویژگی خاص به برنامه رامبد جوان و نظایر این برنامه، ظاهراً قدرت این سبلریتی‌ها به حدی رسیده که می‌توانند تصمیم بگیرند هر شخصی را بدون آنکه نیازی به سابقه خاصی داشته باشد، روی آنتن ببرند و تبلیغ کنند؛ اتفاقی که مدیران صداوسیما نیز ظاهراً با آن مشکلی ندارند.
 
به گزارش «تابناک»؛ «طِلق عبارت است از مالی که مالکش میتواند در آن هر نوع تصرفی بکند؛ اعم از فروختن، اجاره دادن، بخشیدن و...» این تعریف حقوقی برای چنین واژه‌ای است و از قضا وضعیت امروز تلویزیون به سمت و سویی رفته که بی‌شباهت به ملک طلق برخی سلبریتی‌ها نیست؛ سبلریتی‌هایی متکی به ستاره-مربع‌ها که با خود پول به تلویزیون می‌آورند و این آورده‌های قابل توجه، دست آنها را از هر مجری قدیمی و معتمد سازمان صداوسیما بازتر نموده و آنها تقریباً هر کاری دوست دارند انجام می‌دهند.
 
ماجرای رسوایی در پس نظرسنجی برای برنامه «برنده باش» که انتظار می‌رود با عوامل آن زودتر برخورد شود، یک اتفاق پرسروصدا بود که همه افکارعمومی را متوجه خود کرد اما در مقابل اتفاقات کمتر جنجالی رخ داده که حساسیت اندکی را نزد افکارعمومی در پی داشته است. نامحسوس‌ترینِ این اتفاقات، دعوت چهره‌های مشکوک و فاقد هرگونه هنر و توانمندی به برنامه‌هایی است که سبلریتی‌ها در قالب مجری و تصمیم‌گیرنده در آن نقش کلیدی دارند.
 ماجرای دکتر مسعود صابری که پس از پلی‌بک خواندن در تلویزیون با عذرخواهی رامبد جوان همراه شده بود، باعث نشد تا این مجری در انتخاب مهمانان برنامه خندوانه وسواس بیشتری به خرج دهد و ظاهراً دست او برای دعوت از هر شخصی ولو آنکه سابقه خاصی نیز نداشته باشد، باز گذاشته شده است. این مطلق العنانی منتهی به دعوت از فرزین سرکارات همسر شیلا خداداد به برنامه «خندوانه» شده است؛ مهمانی که هیچ ویژگی به جز نسبت فامیلی با این بازیگر زن سینمای ایران نداشته است.
 
در طول این برنامه سخن ویژه‌ای از مزیت این دکتر یعنی نسبت با شیلا خداداد مطرح نشد و درباره شخص این پزشک صحبت شد. این در حالی است که اگر قرار بر دعوت بر پزشکان و دندانپزشکان متخصص به یک برنامه با کارکرد سرگرمی باشد، صدها نفر از خبرگان این عرصه جلوتر از این دندانپزشک هستند و مشخص نیست با چه منطقی این شخص مهمان این برنامه شده است. از قضا به صورت کاملاً اتفاقی شاهین سرکارات کاندیدای انجمن دنداپزشکی ایران است و لابد رامبد جوان بدون اطلاع از این موضوع دست به تبلیغ برای او زده، کما اینکه احتمالاً بدون اطلاع از کنسرت صابری برای او در برنامه‌اش رپرتاژ آگهی رفت.
از سوی دیگر یک کانال تلگرامی مرتبط با جامعه دندانپزشکان جوابیه‌ای را از سوی مهمان دیشب خندوانه منتشر کرد که در بخشی از آن آمده بود: «ضبط برنامه مربوط به 3 ماه پیش است که در کنداکتور صدا و سیما به صورت برنامه‌ریزی شده قرار گرفته است. گمان هم نمی‌کنم برنامه خنداونه و شبکه نسیم از انتخابات انجمن دندانپزشکی ایران و حتی کاندیدا شدن بنده مطلع باشند…» اما این کانال توضیح نداده چرا این برنامه در فاصله اندک تا 23 اسفند مصادف با انتخاب انجمن دندانپزشکان پخش شده و اساساً چرا این دندانپزشک به این برنامه دعوت شده است؟!
 
به نظر می‌رسد رسانه ملی به خصوص پس از حواشی اخیر پیرامون «برنده باش»، باید خود را از قید و بند ستاره-مربع‌ها جدا کند و بدین ترتیب با استقلال عمل بیشتری در برنامه‌ها نظارت داشته باشد. خوشبختانه با بودجه‌های مصوب کلانی که به سازمان صداوسیما اختصاص یافت و آخرین آنها رقم کلان بودجه ارزی مصوب مجلس بود، نمی‌توان بهانه کسری بودجه را آورد و انتظار این است که شاهد استقلال مالی و استقلال فکری از گروهی باشیم که چنین اتفاقاتی را رقم می‌زنند.
+41
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  عجب سیرکى، شوهر آهو خانوم عزیز نسین رو خوندین؟ این همونه، ایشون هم شوهر شیلا خانوم هستن.
  69
  22
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  ۶۰
  kabootar e sefid - لاهور، پاکستان
  با توجه به اینکه هزینه ی هنگفتی در کشور ما صرف امور فرهنگی می شود اما هر روزه شاهد افت در برنامه های صدا و سیما هستیم بطوریکه هر زمان که به سراغ یکی از شبکه های داخلی برویم میبینیم که مجری با دادن کد ستاره چند ستاره چند مربع بینندگان را به شرکت در قرعه کشی فرا می خواند .
  1
  7
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هیاهوی بسیار برای هیچ!. اگر به روال این نویسنده باشد پس هیچکس نباید به تلویزیون دعوت شود چون به نوعی تبلیغ شخصی می باشد
  7
  4
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  ۴۲
  مسافران - انکارا، ترکیه
  شوهر آهو خانم از علیمحمد افغانی است بعد هم این کتاب نهصد صفحه است و من آنرا در حدود بیست سال قبل خوانده ام یعنی شما هم آنراخوانده ای؟
  8
  5
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
  ۱۰۲
  خداوند - آسمان، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. کتاب (شوهر آهو خانم) نوشته علی محمد افغانی است . Aziz Nesin شاعر اهل ترکیه است
  1
  11
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  داندانپزشک نیست !!! دکتر زیبایی و جراح پلاستیک هستش
  8
  8
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
  ۴۲
  مسافران - انکارا، ترکیه
  گرامی از آسمان. ایشان معمولأ فراموش می کند که چه چیزی را از چه منبعی نوشته اند. من چند وقت پیش در مطلبی یادی از داستان"دامادسرخانه"از عزیزنسین کردم،که درآن فردی بواسطهُ زن و پدر زن معروف و مایه دارش دست به هر کاری می زد به نام"شوهر نازی خانم" معرفی می شد،اما چون این دوست ما مانند برخی،دستی سریع اما ذهنی فراموشکار دارند،از ارائهُ آن قاصربود.یاحق.
  2
  4
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::خداوند - آسمان، ایران::]. عزیز نسین هم تو یکى از کتابهاش که چند تا داستان کوتاه داره، یکى از این داستان ها اسمش شوهر آهو خانومه. داستان یه آقاییه که با یه خانوم پولدار و مشهور ازدواج میکنه و از بعد از ازدواجش، مهم نبوده خودش کیه و چیکار میکنه، همه باسم شوهر آهو خانوم میشناسنش و کارهاش رو بپاى اون مینویسن. کتاب هاى عزیز نسین رو رضا همراه ترجمه میکرد و شایعه اى مبنى بر توجته شدن بعضى از کتاب ها بدست رضا همراه ولى به اسم عزیز نسین سر زبان هاست، بعضى از آثارى که همراه باسم ترجمه کارهاى نسین بچاپ رسونده بود، بخاطر شباهت زیادى که با جامعه اونروز ها داشت، شک برانگیز شده بود. شوهر آهو خانوم روهم تو کتاب عزیز نامه با ترجمه رضا همراه خوندم. ولى ممنون از تذکر شما
  18
  3
  یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰
  ۵۵
  فیل دانا - آینه جهان نما - لندن، انگلستان
  آخ که چقدر این رامبد جوان با آون خنده های زورکییش چندش اوره
  2
  13
  یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
  نظر شما چیست؟