افشای تشدید اختلاف بین پادشاه و ولیعهد سعودی

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، گاردین به نقل از منابع مطلع در عربستان، از نشانه های فزاینده درباره بروز اختلاف شدید بین ملک سلمان بن عبدالعزیز با محمد بن سلمان ولیعهد او خبر داد. 

این روزنامه نوشت: اختلاف بین شاه و ولیعهد سعودی ماه گذشته در زمان سفر شاه عربستان به مصر تشدید شد و ملک سلمان هشدارهایی از سوی مشاوران خود درباره احتمال تصمیم ولیعهد برای اقدامی علیه او، اطلاع پیدا کرد. 

ملک سلمان تیم حفاظت مصری در زمان حضور او در این کشور را مرخص کرد. 

گاردین به نقل از این منبع، افزود: احکامی که محمد بن سلمان در زمان سفر شاه سعودی به مصر صادر کرد و از جمله آنها منصوب کردن خالد بن سلمان به عنوان معاون وزیر دفاع و ریما بنت بندر بن سلطان به عنوان سفیر عربستان در واشنگتن بود،‌ بدون اطلاع ملک سلمان صورت گرفت و او در زمان حضور خود در مصر، از رسانه ها از صدور این احکام اطلاع پیدا کرد و خشمگین شد. به ویژه که هنوز منصوب کردن خالد بن سلمان برای در یک پست بلندپایه را زود می داند. 

گاردین خاطر نشان کرد: رفتن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به روی پشت بام کعبه در ماه گذشته هم موج خشم و اعتراض شماری از علمای سعودی را برانگیخت و آنها به ملک سلمان اعلام کردند این رفتار، ناشایست بوده است.
+44
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  همین روزهاس که سرش رو ببرن، بفرستن خدمت سلطان! رسمشونه خوب! سر خاشقچى رو فرستادن پیش این و سر این رو هم میفرستن پیش سلطان، خلاصه فوتبال بازى میکنن با سر این و اون!!
  6
  53
  ‌پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  ۶۰
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  مهمل بافی کافیه بهتره ایرانیان انکلستان بفهمه که در اینده ای بسیار نزدیک محمد بن سلمان شاه مقتدر سعودی و خاور میانه خواهد بود شاهی که با نفوذو دخالت های ملایان صفوی مقتدرانه برخورد خواهد کرد
  52
  9
  ‌پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی این بابا در حال حاضر هم شاه واقعی عربستان هست باید دیوانه باشد تا بر علیه پدرش اقدام کند و این ها جز مقداری مهملات چیز دیگری نیست
  7
  5
  ‌پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. اینترنت سایت اعراب یوکی نداره که شما اونجا نظر بدی؟
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
  ۶۰
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  [::منوچهری - کرمان، ایران::]. من عرب نیستم ولی به اعراب ارادت ویزه دارم
  0
  0
  جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. چرا؟ ارادت هم مثل خیانت دلیل میخاد! دلیل حمایت شما از حکومت (و نه مردم عربستان) چی میتونه باشه؟ علت ارادت به یک حکومت بیگانه چی میتونه باشه؟ شما حتی حاضری بخاطر ملک فهد که مرده, هزاران ایرانی رو بکشی! سوال اینجاست که چرا؟ چرا یک نفر بخاطر خم ابروی یک حاکم خارجی حاضره هم وطناشو قتل عام بکنه؟ لطفا دوباره دم از آزادی و مرام و معرفت نزنید, که دلم ازت پره! راجع خاشقچی روزه سکوت شما رو یادمون نرفته! اگر از این حکومت نیستید, و برای ترویج تنفر از اعراب اینجا نیستید. بخاطر همون اعراب تشریف ببرید سایت عربی اظهار فضل بنمایید, و ما رو با این حکومت رو به قبله شما تنها بگذارید که یک خاکی بسرمون بریزیم!!
  1
  1
  جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
  ۶۰
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  [::منوچهری - کرمان، ایران::]. علت حمایت من از اعراب راستکویی و صداقتشونه و قطعا در مورد خطاهای اونا هم سکوت نمیکنم همین قضیه خاشقجی من بست کذاشتم که اکر دست هر کس به خونش الوده شده طبق شریعت اسلامی باید مجازات بشه ولو که اون شخص محمد بن سلمان یا باباش باشه من بارها در مورد جزایر لاینفک ایرانی دریای بارس از تمامیت ارضی مملکتم حمایت کردم و سینه ام رو سبر میکنم برای دفاع از میهنم ولو که دشمنم حاکم امرزو امارات باشه من در خاک خودشون از حقوق خودم و میهنم دفاع میکنم و البته از حقوق اونها هم دفاع میکنم مهم جوانمردانه زندکی کردنه مهم عالت خواهیه حالا برام تفاوت نداره اون فرد عرب باشه یا عجم ولی شماها تعصب جشمهاتون رو کور کرده و نمیدونید که اسلام حقیقی فراتر از ملیت رو میبینه و هویت اصلی اون دین هست و نه ملیت اون. بس من رو با دید منصفانه ببین و بدون که من برای ناسیونالیزمی که به دید فاشیستی بهش نکاه بشه هیج ارزشی قایل نیستم میهن برست باش اما نه به قیمت تحقیر دیکر ملل
  0
  0
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. لطفا شعار ندهید, اینجا فقط ما دو نفریم. من میدونم شما یک سنی مذهب هستید که در خارج از ایران زندگی میکنید, حالا به هر دلیل. ولی تاحالا نشنیدم از مردم سوئد یا ایسلند دفاع کنید. فقط و فقط اعراب حوزه خلیج فارس ! همونطور که کره از ژاپن انتظار عذرخواهی داره, همانطور که دولت کانادا از سرخپوستای این کشور عذرخواهی کرده بابت جنایاتشون. ما هم از عربستان بابت اشغال ایران, قتل, غارت, تجاوز, و هزارتا چیز دیگه انتظار عذرخواهی داریم. همین که یک (مثلا) ایرانی مثل شما از یک حاکم بیگانه حمایت میکنه, نشانه دخالتهای اونها در کشور ماست. اگر جنگی بین ایران و عربستان صورت بگیره, شما تو کدام جبهه خواهید جنگید؟ من سالهاست که کامنت های شما رو میخونم و تقریبا به همه اونها آشنا هستم. با من که دیگه نمیتونید بازی کنید!
  0
  0
  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷
  ۶۰
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  [::منوچهری - کرمان، ایران::]. جرا واقعا دوست دارید مغالطه کنید هموطن؟اکر اهل کرمان هستید بتردید از اوضاع بلوجستان و فقر فزاینده و تبعیض در اونجا اطلاع داریداهلسنت با جمعیتی بالای 20 ملیون نفر در کشور از ابتدایی ترین حقوق خودشون محروم هستندایا این تناقضات رو میبذیرید ؟من رو متهم میکنید که از کشوری بیکانه حمایت میکنم باید به شما بکویم سرزمین حجاز برای من بیکانه نیست انجا قبله ی من است و روزی 5باربه طرف ان سجده میکنم قطعا من از عقیده دینی خودم در ابتدا دفاع میکنم اما اکرجنک بر سر دنیا طلبیست قطعا از خاک و میهنم دفاع میکنم کما اینکه من خودم جانباز جنک هستم حمله اعراب را بدون بررسی علل واسباب ان تجاوز مینامید اما تصرف فلسطین و شام و یمن در عهد ساسانی و به برده کرفتن مردم انجا را حضور تمدن باشکوه خود مینامید جرا در شما به ظاهر وطن برستان این همه تناقض وجود دارد؟به باور شما ایران توسط خلفای اسلامی اشغال شد اما به باور امثال من ملت ایران از زیر یوغ بردکی ساسانی ازاد شد و این ازادی را اعراب نه بلکه مسلمانان برایمان به ارمغان اوردندجون اعراب نیز به برکت اسلام از زیر یوغ جهل بیرون امدند
  0
  0
  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران
  بحث کردن با یک آدم مذهبی, مثل حمل آب با آبکش میمونه. فقط باید منتظر موند تا نسل تون منقرض بشه!!
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۹
  نظر شما چیست؟