هزارپا، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما ایران

فیلم هزارپا با بازی رضا عطاران و جواد عزتی توانسته است پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شود.
 
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وب‌سایت سبز پندار، این فیلم سینمایی با ۳۸ میلیارد تومان فروش در سینما توانسته است رکورد فیلم پرفروش سینمای ایران را با اختلاف بسیار بالا نصیب خود کند.
 
هزارپا داستان زندگی رضا و دوستش منصور است که به کیف‌قاپی مشغول‌اند اما در این کار نیز توفیق چندانی نیافته‌اند.
 
رضا که پایش را در یک تصادف از دست داده است از طریق مادرش متوجه می‌شود که دختر فردی پولدار نذر کرده تا با یک جانباز ازدواج کند. به همین دلیل رضا سعی می‌کند خود را به این دختر نزدیک کند؛ که با ورودش به آسایشگاه جانبازان می‌تواند به این هدف نزدیک شود؛ اما در ادامه با دروغی که سر هم می‌کند تا خود را شخصی بزرگ معرفی کند. دردسر عجیبی برای رضا و دوستش منصور ایجاد می‌شود.
 
از جمله رکوردهای هزارپا که قرار است از شبکه نمایش خانگی به صورت سریال منتشر شود، می‌تواند به نخستین فیلم ۲۵ و ۳۰ و ۳۵ میلیاردی تاریخ سینمای ایران، بیش‌ترین فروش افتتاحیه تاریخ سینمای ایران، پرمخاطب‌ترین فیلم دهه ۹۰ (بیش از ۴ میلیون تماشاگر)، بیش‌ترین فروش روزانه (۱ میلیارد و ۲۲۰ میلیون در جمعه ۲۹ تیر) و بیش‌ترین تماشاگر روزانه اشاره داشت.
 
اکران هزارپا از ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ آغازشده و در پنجمین هفته از آغاز اکرانش توانست رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به دست آورد.
 
همچنین فروش هزارپا در کمتر از دو ماه به بیش از سی میلیارد تومان رسید.
 
بازیگران فیلم سینمایی هزارپا که این روزها در شبکه نمایش خانگی به عنوان یک سریال منتشرشده است عبارت‌اند از:
 
رضا عطاران در نقش رضا هزارپا، جواد عزتی در نقش منصور، سارا بهرامی در نقش الهام، مدیر آسایشگاه، مهران احمدی در نقش دایی کامران، لاله اسکندری در نقش فرمانده گروهک منافقان، امید روحانی در نقش پدر الهام، سپند امیرسلیمانی در نقش امید پسرعموی الهام، امیرمهدی ژوله در نقش جاسوس منافقان در آسایشگاه، شهره لرستانی در نقش مادر منصور، نعیمه نظام‌دوست در نقش خانم کمالی، سینا رازانی در نقش عضو گروهک منافقان، محمد نادری در نقش جانباز، حسین سلیمانی در نقش جانباز نابینا، علی یعقوبی در نقش جانباز روی ویلچر، شهین تسلیمی در نقش مادر رضا، بهرام ابراهیمی در نقش رئیس باند، سعید امیرسلیمانی در نقش حسن مشروب فروش (دوست رضا و منصور) و ارشا اقدسی در نقش عضو باند، هنرنمایی می‌کنند.
+12
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  اینقدر مسخره و خسته کننده بود که خدا میدونه . کمدی ایرانی شده فقط بلند حرف زدن و طعنه و کنایه های احمقانه
  8
  61
  ‌پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۶
  نظر شما چیست؟