ویدیوی تمرین کاراته دختران و پسران کُرد در کوهستان‌های برفی عراق

یورونیوز : اعضای باشگاه کاراته کیوکوشین عراق هفته‌ای یک بار زیر نظر مربی خود دانا عثمان در منطقه کوهستانی پنجوین به تمرین کاراته می‌پردازند. نزدیک ۷۰ جوان که کم سن‌ترین شان ۶ ساله است در شرایط یخ و سرما سر تمرین می‌روند. دخترهای جوان در کنار پسرها مشغول تمرین اند. از جمله زینو عطا ۱۷ ساله که در حال حاضر بعد از یک سال تمرین در این تیم کمربند آبی گرفته است.
 
پنجوین شهر کوچکی در استان سلیمانیه در کردستان عراق است. پنجوین در ۱۰۵ کیلومتری سلیمانیه، ۷۴ کیلومتری حلبچه و ۱۵ کیلومتر از مرز ایران قرار گرفته‌ است.
 
زینو عطا در همین زمینه به رویترز گفت: «من یک سال پیش به تمرین‌ها پیوستم و کمربند آبی دارم. در کنار هم تیمی‌های دختر و پسر خیلی خوشحالم. ما با هم بدون هیچ حساسیت و آزار و اذیتی تمرین می‌کنیم. تمام تلاش مان این است که مهارت‌ها و توانایی‌مان را ارتقا دهیم تا به جهان بگوییم ما هم مانند دیگر کشورها هستیم.» او همچنین افزود: «برای مبارزه با دیگر کاراته‌کاران انرژی و قدرت لازم را داریم. تیم ما جایزه‌های اول و دوم و سوم را به دست آورده و ما به این افتخار می‌کنیم.»
 
با پایان یافتن جنگ در عراق و پاک‌سازی این کشور از نیروهای داعش حالا شهروندان برای حضور در صحنه‌های ورزشی فرصت مناسب‌تری در اختیار دارند.
+50
رأی دهید
-15
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس، دانمارک

  شماها همین قاچاق نکنید از همه چی بهتره. کاراته که ورزش نیست. یک نوع رقص هست. اگه یه ام ام ای کار 80 کیلویی بیاد اونجا، کل تیمتون رو سه سوته ناک اوت میکنه.
  31
  4
  ‌چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  افرین بر ملت کورد بخصوص جوانان و نوجوانانشان که در هر شرایطی قرار گیرند از هنر و ورزش و شادیشان کم نخواهد کرد.
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۹
  نظر شما چیست؟