صداوسیما: آمدنیوز در تور اطلاعاتی افتاد + فیلم

ایران اینترنشنال :  دستگاه امنیتی ایران می‌گوید برخی اخبار کانال تلگرامی آمدنیوز - که یک کانال خبری مخالف حکومت ایران است - به دست یک رابط اطلاعاتی این نهاد تولید شده و در اختیار روح‌الله زم، مدیر آمدنیوز قرار گرفته است.
 
شبکه دوم صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران شنبه شب بخش اول فیلمی را پخش کرد که به بررسی فعالیت‌های کانال تلگرامی آمدنیوز اختصاص داشت.
 
در این فیلم حدودا نیم ساعته که در بخش خبری ۲۰:۳۰ پخش شد، ادعا شده که اخبار آمدنیوز، در واقع از سوی یک رابط اطلاعاتی که مامور دستگاه‌های امنیتی ایران بوده، تولید شده و به دست زم رسیده است. این درحالی است که روح‌الله زم می‌گوید فریب نخورده و از ماهیت و قصد این فرد آگاه بوده است.
 
در این برنامه با عنوان «ایستگاه پایانی دروغ»، از روح‌الله زم به عنوان «نیما زم» نام برده می‌شود. نام رابط هم «علیرضا» اعلام شده که بر اساس این فیلم، تحت رصد دستگاه‌های امنیتی بوده و پس از «هدایت‌شدن» از سوی ماموران امنیتی به عنوان رابط اطلاعاتی به زم معرفی می‌شود.
 
این مستند، ادعاهایی علیه برخی از چهره‌های مخالف حکومت ایران از جمله رضا پهلوی، اردشیر امیرارجمند، ابوالحسن بنی‌صدر و محسن سازگارا مطرح می‌کند.
 
وب‌سایت خبری جهان‌نیوز از این مستند به عنوان سند «نفوذ عمیق ایران به شبکه‌ عنکبوتی پادوهای دشمن» نام برده است. ابوالفضل ترابی، نماینده نجف آباد هم گفته است این برنامه «تنها گوشه‌ای از نفوذ دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در جریان اپوزیسیون بود».
 
در مقابل، روح‌الله زم با انتشار چند ویدیو از گفت‌وگوهایش با این رابط اطلاعاتی، گفته است از ماهیت او آگاه بوده و هدف از تداوم تماس‌هایش با این فرد را تله‌گذاری برای سیستم امنیتی ایران و تخریب برنامه‌های آن‌ها عنوان کرده است. این ویدیوها در کانال تلگرامی آمدنیوز که اکنون با عنوان «صدای مردم» فعالیت می‌کند، منتشر شد. این کانال تلگرامی با بیش از ۱/۳میلیون عضو، یکی از پرمخاطب‌ترین کانال‌های تلگرامی محسوب می‌شود.
 
فعالیت‌های این کانال در جریان اعتراض‌های دی‌ماه ۱۳۹۶ نیز به شدت مورد توجه مسئولان جمهوری اسلامی بود. هشتم دی‌ماه ۱۳۹۶، محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات ایران از مدیران تلگرام خواست که این کانال تلگرامی به علت تحریک به خشونت و نفرت‌پراکنی مسدود شود.
 
پاول دورف، مدیر تلگرام، علت مسدود شدن این کانال تلگرامی را تشویق به خشونت اعلام کرد. مدیران آمدنیوز چند روز بعد کانال تلگرامی صدای مردم را راه‌اندازی کردند.
 
فعالیت‌ کانال‌های تلگرامی مانند آمدنیوز و توجه بالای مردم به این کانال‌ها در جریان اعتراض‌های سال گذشته یکی از دلایل اصلی فیلتر شدن پیام‌رسان تلگرام به شمار می‌رود. تلگرام مدتی بعد از اعتراض‌ها دوباره رفع فیلتر شد ولی از اردیبهشت‌ماه امسال، دوباره مسدود شد.
 
مستند صدا و سیمای ایران درباره روح الله زم و آمدنیوز با عنوان "ایستگاه پایانی دروغ"مستند «ایستگاه پایانی دروغ»  قسمت دومواکنش روح‌الله زم در تلگرام:
+24
رأی دهید
-89

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  با آرزوی هر چه بیشتر برای همه خبرنگاران و رسانه های گروهی که خار چشمی در مقابل این رژیم هستند و با جان و زندگی خود بازی می کنند!
  22
  97
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۶
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  لطفا فیلم بعدی رو از اون پسره که میگفت پلیس فتا حواسش به همه چیز هست, بزارید! کلی خندیدم!!
  7
  56
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۱
  ۵۰
  احتراز - دورف، آلمان

  جالبه، اگه راست میگید، مهره خودتون هم که سوزندید.
  9
  70
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
  ۳۳
  ارشک110 - مشد، ایران

  ننگ ما ننگ ما صدا وسیمای ما .به کاربرانی که در ایران ساکنند پیشنهاد میکنم مثل من که کلا تلویزیون ایرانو گذاشتم کنار همین رو انجا بدن کلی از استرسها کم میشه این تلویزیون ارزش حتی 5 دقیقه دیدن هم نداره سرشار از دروغ و جهالت
  13
  82
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  این فیلم ضعف وزارت اطلاعات را نشان میدهد !
  15
  79
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  ۴۰
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  دیگه ساختن مستند و اعتراف اجباری نه ارزش داره و نه مهمه. مهم اینه که مردم علیه این حکومت میان توی خیابون حتی اگه ان دعوت به اعتراض !! ساختگی و بدست عوامل خودشون باشه.
  7
  71
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  ۳۶
  amirpalang - لندن، انگلستان

  اپوزیسیون شدن خرج داره عزیزان. الکی نیست که یک نفر هر روز بیاد داخل تلویزیون برای شما از سیر تا پیاز زندگی رهبری رو تعریف کنه. سیستم اطلاعاتی روی کشک بنا نهاده نشده. اگه این اقا عامل نظام نبود اون فردی که اطلاعات رو درز میده پیدا میکردن عرضش رو به درزش میدوختن. نه اینکه هر روز براش اخبار دست اول بفرستن
  8
  43
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  ۳۳
  loder - شیراز، ایران

  خخخخخخخخخخ وطن فروش منافق چه رکبی خورده 2ساعت میخندیدم
  76
  18
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  روح الله زم هم آخوند زاده است ولی هدف صدا و سیمای رژیم اشغالگر اسلامی از ساختن این مستند فقط و فقط بدبین کردن مردم و شکاف بین مخالفین رژیم است و اینکه مردم اعتمادشون را از دست بدهند از اپوزیسیون های خارج از کشور .
  11
  83
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  این فیلم سرتاپا دروغ ذره ای خدشه به حرفه خبرنگاری آقای روح الله زم وارد نکرد.
  30
  50
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  ۱۰۳
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  قبل از انقلاب یک بی بی سی بود که ترکیدن لاستیک یک ماشین در جاده ها رو هم میگفت . الان چون دیگه آیت اله بی بی سی لو رفته از این زمها و بقیه استفاده میکنن . مثلا این آقا یک تصمیم مهرمانه رو که در یک جلسه 4 نفره فقط چهار نفر میدونستن چطور خبر داره مگه میشه فقط چهار نفر میدونن در ایران بعد این اقا هم میدونه اما در ایران معلوم نمیشه که چه کسی خبر رو لو داده آخه مگه داریم مگه میشه .مردم زور باور ایران که خودشون حال تحقیق ندارن و همیشه دوست دارن کس دیگری به جاشون فکر کنه معلومه چه سرنوشتی خواهند داشت .
  3
  36
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. دقیقان همینطوره دوست عزیز
  4
  22
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  دوستان گرامی، در بار آقای روح‌الله زم اشتباه حالی‌ نشید و منفی‌ فکر نکنید ایشون فقط خبرنگار هستند و هیچ وقت ادعا نکردند که فعال سیاسی، رهبر اپوزیسیون یا تحلیلگر سیاسی هستند. ایشون همیشه گفتن که من خبرنگار آزاد هستم. بقول این دوستمان از سوئد این فیلم ضعف وزارت اطلاعات را نشان میدهد !
  16
  36
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::ab5534 - هلسینکی، فنلاند::]. همچین میگی حرفه خبرنگاری که انگاری این واقعا خبرنگار بوده این آخوند زاده ست و مسلمان و اصلاح طلب و سرش در آخور طویله رهبری
  17
  28
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  من کاری به این ویدیو ندارم حتی خیلی قبل تر از این ویدیو به اصطلاح مستند اینجا زم رو یه سبک مغز پر ادعا می دونن که دنبال کاسبی و خوشگذرونی به اسم آزادی و رژیم چینج هست
  2
  14
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴
  ۳۰
  Darknet - لندن، انگلستان
  سر تیتر اخبار کاملا برعکس نوشته شده. در واقع مهره اطلاعاتی در دام روح الله زم افتاده. فیلم کامل و بدون برش در صفحه امدنیوز هست و دودمان جمهوری اسلامی و سازمان اطلاعات رو به باد داد. چندین ماه قبل میدونسته که اینها تله هست و تمام اونها رو ارشیو کرده و در صفحه امدنیوز منتشر کرده . حیثیت برای سپاه،اطلاعات و عواملش نمونده دیگه.
  7
  11
  دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  توی باتلاق افتادین نمیدونین چیکار کنین . هر چقدر دست و پا بزنین بیشتر فرو میرین . چه اطلاعات بدین چه ندین دیگه عمرتون سر اومده . باید برین . این انتخابه مردمه .
  0
  18
  ‌سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۱
  ۳۶
  مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  همه کار رژیمه از ریستارت امد نیوز همهشون. حتی چندروز پیش پرگار بی بی سی گوش کردن مسیح علی نژاد خمینی بدون اقا گفت. اما گفت اقا خامنه ای فروید میگه کلمات ناخوداگاه ادا میشن از کلی داستان نهفته خبر میدن .مسیح علی نژادم مال رژیمه . گول فاز اسلام ستیزی و فمینیستی اینا نخورید با چیزهای شما دوست دارید وارد میشن
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  نظر شما چیست؟