مهاجر سوری که می‌خواهد مایکل فلپس شود

یک سال پیش عید الجزایرلی شناکردن بلد نبود بی بی سی :مهارت یک مهاجر سوری در یادگیری شنا، شناگران حرفه‌ای را متعجب کرده است. "عید الجزایرلی" شنا را فقط در دوازه ماه به طور حرفه‌ای یاد گرفت و حالا می‌خواهد در المپیک شرکت کند.
 
این مهاجر ۲۴ ساله وقتی که می‌خواست با یک قایق کوچک چوبی و از راه دریای مدیترانه خودش را به اروپا برساند، نزدیک بود غرق شود. او اکنون با یک خانواده بریتانیایی در لندن زندگی می‌کند و مصمم است که یکی از اعضای تیم المپیک مهاجران در سال ۲۰۲۰ باشد.
 
الجزایرلی می‌گوید: "یک شب در خانه نشسته بودم و یوتیوب تماشا می‌کردم که فیلمی درباره مایکل فلپس [قهرمان شنای جهان] چشمم را گرفت. تصمیم گرفتم شناگر ماهر و مایکل فلپس بعدی باشم."
 
یک سال پیش، عید الجزایرلی، شناکردن بلد نبود؛ حتی نزدیک بود در یک قایق کوچک و وسط دریای مدیترانه غرق شود.
 
او می‌گوید: "بعد از یک ساعت، موتور قایق از کار افتاد، قایق داشت از هم می‌پاشید و همه شروع کردند جیغ زدن. با خودم فکر کردم، تمام شد. من اینجا می‌‌میرم."
 
اما او نجات پیدا کرد و شروع کرد به یادگرفتن شنا، آن هم به صورت خودآموز: "اولش خیلی سخت بود. بیشتر از یکی دو متر نمی‌توانستم شنا کنم. "
 
او سپس گروهی را در حال آموزش شنا دید و سعی کرد از آنها تقلید کند.
 
این مهاجر سوری می‌گوید: "مربی [این شناگران] متوجه من شد و شنیدم که گفت: 'این یارو هر کاری که ما می‌کنیم را دارد انجام می‌دهد. '"
 
الجزایرلی می‌گوید که پیش این مربی رفته و ماجرایش را برای او توضیح داده است: "به من گفت: اگر دوست داری می‌توانی پنجشنبه بعد به ما ملحق شوی."
 
دنیل بولاک که مربی شناست می‌گوید: "من بیست سال مربی شنا بودم و هیچ وقت ندیدم یک بزرگسال بتواند این قدر سریع شنا یاد بگیرد و به سرعت هم پیشرفت کند."
 
الجزایرلی حالا درس می خواند تا بتواند به دانشگاه برود و خانواده میزبان به او کمک می‌کنند تا عبارت‌های انگلیسی را یاد بگیرد.
 
او می‌گوید: "اگر چیزی را از ته دل می‌خواهید، اگر رویایی دارید، اگر می‌خواهید پزشک شوید، شناگر شوید یا معلم، اگر اشتیاق چیزی در وجود شماست صد درصد تلاشتان را بکنید و هر چه هم که شد از آن دست نکشید."
+9
رأی دهید
-6
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟